Syntex :: Panasonic AG-UX180 - Kamery

SK | CZ | EN

Výrobci | Kategorie

Syntex eNews
Aktuální info přímo na váš email!

Facebook

FB TWPanasonic AG-UX180

z
AG-UX180

Více obrázků (1)

Prémiový model řady Panasonic UX, AG-UX180, nabízí širokoúhlý (24 mm v režimu 4K/FHD) zoom s 20x přiblížením, záznam v rozlišeních 4K 24p, UHD 60p/50p a FHD 60p/50p, snímání rychlostmi až 120fps/100fps v HD pro natáčení zpomalených záběrů, duální záznam (UHD/FHD) na dvě SD karty, infračervený režim a 3G-SDI výstup. V prodeji od prosince 2016.

 • 1" MOS snímač
 • 20x optický zoom se stabilizací obrazu O.I.S.
 • Integrovaný 24mm širokoúhlý transfokátor
 • Duální UHD/FHD záznam
 • Podpora formátů 4K 24p, UHD 60p/50p/30p/25p/24p
Varianty produktu:

Dostupnost: skladem
Název: AG-UX180
Varianta: AG-UX180
Výrobce: Panasonic

Naše cena:68 190 Kč
Cena s DPH:82 510 Kč
Původní cena:95 460 Kč
Původní cena s DPH:115 507 Kč

ks
Rozbalit / zabalit vše

Související produkty (21)

Panasonic AG-UX180

Panasonic AG-UX180 je prémiový model nové řady 4K kamer „UX”, která vychází z osvědčených modelů „AVCCAM”, nově ovšem přináší podporu moderního formátu 4K. UX180 je osazena 1” obrazovým snímačem typu MOS a širokoúhlým (24mm) transfokátorem s 20x přiblížením. Kamera nabízí širokou paletu profesionálních funkcí včetně pokročilých technologií pro asistenci ostření, záznamu do 4K a HD formátů a funkcí pro přesné nastavení obrazových parametrů. Panasonic UX180 je profesionální kamera, která nabízí 4K záznam a vynikající poměr ceny a výkonu!

Objektiv LEICA DICOMAR 4K
AG-UX180 je jednou z prvních kamer na trhu vybavených 1” snímačem a integrovaným transfokátorem s 20x optickým zoomem. Širokoúhlý objektiv (24 mm) s proměnnou ohniskovou vzdáleností je zárukou, že získáte vždy zcela perfektní záběr, ať už budete natáčet celky nebo detaily: ohniskovou vzdálenost lze měnit v rozsahu od 24 mm až po 480 mm za dobu kratší než 2 vteřiny. Funkce i.Zoom (pouze v režimu HD) zvýší možnost přiblížení na hodnotu cca 30x při zachování vysokého rozlišení obrazu. V případě potřeby je k dispozici také funkce digitálního extenderu (2x, 5x nebo 10x) pro super-telefoto zvětšení až do rozsahu 300x. Nechybí ani prstence pro manuální zoom/ostření/clonu a uživatelsky konfigurovatelná tlačítka.

Panasonic AG-UX180

Inteligentní ostření
Kamera je vybavena technologií pro inteligentní automatické ostření s vynikající rychlostí, přesností a obrazovou stabilitou. Krom špičkových ostřících algoritmů je za skvělé výsledky ostření zodpovědná jednotka Micro Drive Focus Unit s přesným sledováním subjektů a systémem predikce pohybu. Kontrolu natáčeného materiálu lze provádět pomocí 3,5” vysouvacího LCD displeje nebo barevného OLED EVF s rozlišením cca 1.770.000 bodů. ND filtr (OFF, 1/4, 1/16, 1/64 ND), volič zisku (?3 dB až 24 dB) nebo funkce pro vyvážení bílé (3200/5600/VAR) jsou samozřejmostí...

Panasonic AG-UX180

Záznamové formáty
Díky různým záznamovým režimům s volitelnou obrazovou kvalitou, přepínatelnou snímkovou frekvencí a nastavitelným datovým tokem, má kamera UX180 velice široké možnosti použití: od online videí až po nezávislou filmovou produkci! Videa lze zaznamenávat do rozlišení 4K (4096 x 2160) se snímkovou frekvencí 24p, UHD (3840 x 2160, až 60p) nebo FHD (1980 x 1080, až 60p resp. 100/120fps v režimu Super-Slow Motion). Z formátů jsou podporovány standardy MOV (QuickTime), MP4 a AVCHD. Model AG-UX180 je vybaven dvojicí slotů pro SD karty a podporuje simultání i kontinuální záznam videa a také záznam v režimu „Dual Codec” pro simultánní záznam do UHD (v tomto režimu max. 30p) a FHD, či do FHD s vysokým datovým tokem (master) a zároveň do FHD s nízkým datovým tokem (proxy).

Panasonic AG-UX180

Optická stabilizace obrazu
Roztřesený obraz je při natáčení malou ruční kamerou – zvláště v případech netradičních kamerových úhlů – prakticky nevyhnutelný. Kamera UX180 si ale klade za cíl eliminovat roztřesení i v těchto extrémních případech, a to díky pokročilému systému optické stabilizace obrazu O.I.S. a hybridní pětiosé stabilizaci „Hybrid Image Stabilizer”.

Panasonic AG-UX180

Profesionální rozhraní
Kamera nabízí i funkce, jaké byste u modelu v této cenové hladině nečekali! Jednou z nich je i 3G-SDI výstup pro připojení externích 1080p60/p50 rekordérů, dále synchronizační I/O terminál (TC), dva kanály linkových audio vstupů s konektory XLR, přepínatelnou úrovní a 48V fantomovým napájením nebo HDMI výstup pro 4K monitoring.

Panasonic AG-UX180

Bezdrátové ovládání
Aplikace AG ROP pro iPad je k dispozici zdarma a dovoluje dálkově ovládat kameru AG-UX180 vybavenou volitelným Wi-Fi modulem AJ-WM50 nebo AJ-WM30. Krom nastavení obrazové kvality nebo spouštění/zastavování záznamu lze pracovat i se zoomem a zaostřením objektivu, včetně funkce i.Zoom. Navíc zobrazuje i náhled videí!

Barevné korekce
Nadstandardem jsou funkce pro barevné korekce obrazu pro sladění více kamer, technologie Skin Detail pro zjemnění pleti interpretů např. při natáčení rozhovorů, či osm gamma presetů včetně dvou režimů „Cine-Like Gamma”, které využívají technologie vyvinuté pro high-end filmovou kameru VariCam. Zajímavostí je možnost vypnout infračervený filtr a natáčet ve tmě pomocí infračerveného světelného zdroje (IČ světlomet není součástí dodávky).

Příručka pro kamery Panasonic AG-UX180 / AG-UX90 v1.00 (prosinec 2016)
Panasonic uvedl první verzi uživatelské příručky pro nové UHD/4K kamery AG-UX180 a AG-UX90. Kniha popisuje rozdíly mezi oběma modely, dostupné záznamové režimy vč. jejich datových toků, vstupy/výstupy (vč. HDMI 2.0 u modelu UX180), strukturu menu a nastavení přístroje, funkce pro asistenci ostření a stabilizaci obrazu, režimy záznamu na dvě paměťové karty, dálkové ovládání pomocí aplikace pro iPad, presety gamma režimů (vč. filmových „Film-Like” a „Cine-Like”) nebo novou funkci Focus Transition u modelu UX180 pro plynulé přepnutí presetů zaostření umožňující dokonalé přeostření během natáčení. V anglickém jazyce zde.

Firmware 1.02 (prosinec 2016)
Panasonic publikoval první demonstrační video natočené 4K kamerou AG-UX180. Na video se můžete podívat na YouTube, a to včetně varianty s rozlišením 2160p a doplňkového „filmu o filmu”. Aktualizace firmware 1.02 odstraňuje obrazové artefakty při aktivaci funkce ABB (automatické vyvážení černé) v záznamovém režimu 4K, opravuje úrovně černé u funkce NR Control a také odstraňuje zabarvení kontur nejsvětlejších partií obrazu v gamma módech CINE_LIKE_V a FILM_LIKE_2. Stahujte zde.

Příručka pro uživatele kamer Panasonic UX90/UX180 od Barryho Greena (březen 2017)
Producent a spisovatel Barry Green – autor řady knih o kamerách značky Panasonic, držitel ceny Emmy a moderátor diskuzních fór DVXUser.com – vytvořil novou příručku pro modely Panasonic AG-UX90 a AG-UX180. Interaktivní kniha vás na svých 269 stranách seznámí se všemi funkcemi a režimy nových kamer řady UX, od základních až po pokročilá nastavení. Příručka nabízí bohatou obrazovou dokumentaci vč. velkého množství barevných fotografií, screenshotů a video ukázek a je k dispozici (po zaregistrování) zcela zdarma.

Panasonic UX90 UX180 Barry Green

Firmware 1.05 (duben 2017)
Aktualizace 1.05 pro UX180 obsahuje globální opravy související s SDI zvukem. Byly odstraněny problémy s SDI výstupem (3G-SDI, HD-SDI, SD-SDI), např. nezobrazený stav druhého audio kanálu. Ve vzácných případech může po přepnutí do režimů Recording nebo Playback dojít k posunutí fáze jednoho z kanálů SD-SDI CH1 / CH2 o několik samplů. Rovněž opraveno.

Firmware 1.06 (duben 2017)
Verze 1.06 opravuje chyby způsobující výpadky audio metrů a zvukového výstupu, které se mohly projevit v některých nastaveních přístroje a chyby způsobující smazání nesprávně zaznamenaných MOV/MP4 souborů při jejich obnově.

1. Chyba způsobující nefunkčnost audio metrů a zvukového výstupu. Byla opravena chyba, která se projevovala v režimu Recording, pokud byly splněny níže uvedené podmínky.
Symptomy:

 • Nefunkční zvukové metry
 • Neexistence audio dat na SDI výstupu
 • Zvuk není přítomen ve sluchátkovém výstupu
 • Problém se netýká zaznamenaného zvuku nebo přehrávaných videí

Podmínky pro vznik chyby:

 • Režim sluchátkového výstupu: LIVE
 • Výstup nastaven na SDI
 • Navíc je provedena některá z níže popsaných akcí:
 • - REC CHECK
 • - Stisknutí tlačítka REC během přehrávání videa
 • - Vypnutí kamery a její okamžité zapnutí dříve, než se vypne LCD
 • - Přepnutí z režimu Playback na Recording při zvoleném režimu FHD


Restartování kamery nebo změna některého z výše uvedených nastavení mohla uvést kameru do normálního stavu, ale opětovné splnění těchto podmínek mělo za následek vyvolání stejné chyby. Opraveno.

2. Chyba způsobující vymazání klipu během procesu jeho obnovy (pouze u souborů MOV/MP4):
Pokud nebyl záznam proveden korektně např. z důvodu přerušení napájení, je klip automaticky obnoven po restartování přístroje. Pokud ale byla paměťová karta umístěna v jiném slotu, než v jakém byl realizován přerušený záznam a je zahájen proces obnovy, je poškozený (MOV/MP4) soubor smazán. Opraveno.

Firmware 1.08 (červenec 2017)
Opravena chyba způsobující zamrzání kamery při zoomování a aktivní funkci Focus Transition. Funkce Focus Transition slouží k uložení/vyvolání presetu zaostření. Může být přiřazena uživatelskému tlačítku a přerušena zoomováním.

Firmware 1.11 (duben 2018)

 • Ve vzácných případech mohlo být tlačítko pro spuštění záznamu (nebo dálkové ovládání) nefunkční. Tento problém byl opraven.
 • Pokud byla vyjmuta karta z hlavního slotu během simultánního nahrávání, došlo ve druhém slotu k zastavení záznamu po 10 hodinách od jeho spuštění. Tento stav nebyl korektně indikován a došlo rovněž k zablokování tlačítka pro spuštění záznamu. Chyba byla odstraněna.
 • V některých případech nedošlo po restartu kamery k aktivaci LCD displeje. Chyba byla opravena.
 • Opravena chyba způsobující vadu zápisu u velmi malého množství SD karet.
 • V některých případech nebylo možné připojit kameru k iPadu, např. pokud došlo k změně síťové adresy při nastavení [DIRECT] u položky WIRELESS SETUP a [SERVER] u DHCP. Chyba byla odstraněna.Dokumenty

» všechny produkty Baterie a nabíječkyBaterie a nabíječky (1)

VW-VBD58

Panasonic VW-VBD58

5 180 Kč

Panasonic VW-VBD58E-K originál 5800mAh baterie pro AG-DVX200, HC-X1000E, AG-AC8,

» všechny produkty KameryKamery (2)

AJ-WM50
n

Panasonic AJ-WM50

na telefon

Bezdrátový, dvoupásmový modul AJ-WM50 pro kamery řady P2HD a pro 4K modely AG-DV

Video Assist 4K

Blackmagic Design Video Assist 4K

20 665 Kč

Blackmagic Video Assist 4K je přenosný profesionální monitor a videorekordér pro

» všechny produkty Kazety a médiaKazety a média (4)

Extreme PRO SDXC UHS-I 128GB
n

SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-I 128GB

2 323 Kč

Pamäťová karta typu SDXC s extrémnou prenosovou rýchlosťou a bezkonkurenčnou spo

Extreme PRO SDXC UHS-I 64GB

SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-I 64GB

1 190 Kč

Pamäťová karta typu SDXC s extrémnou prenosovou rýchlosťou a bezkonkurenčnou spo

microP2 B Series
n

Panasonic microP2 B Series

7 800 Kč

Řada „B” karet microP2 zvyšuje rychlosti čtení i zápisu (v porovnání s modelovou

SDXC UHS-II Memory Card
n

Wise SDXC UHS-II Memory Card

2 938 Kč

Profesionální SD karty pro záznam videa. Doporučeno výrobcem Blackmagic Design (

» všechny produkty Monitory a projektoryMonitory a projektory (5)

BT-4LH310
n

Panasonic BT-4LH310

na telefon

Model BT-4LH310 je 31” (úhlopříčka 787,4 mm), high-end 4K LCD monitor, nově s po

F7S
z

Feelworld F7S

10 010 Kč 8 248 Kč

7” 4K kamerový monitor osazený IPS panelem s rozlišením 1920x1200, pevným tělem

TLM-700K
n

Datavideo TLM-700K

5 174 Kč

7” kamerový 4K monitor s nepřekonatelným poměrem cena/výkon!

XFM070 Ultra Thin 7” Full HD Monitor

AVtec XFM070 Ultra Thin 7” Full HD Monitor

7 774 Kč

Full HD kamerový monitor s 7” IPS LCD panelem (1920x1080, 400 cd/m2, 1.200:1), H

XFS070SDI 7” Full HD SDI Assistant Monitor
n

AVtec XFS070SDI 7” Full HD SDI Assistant Monitor

10 374 Kč

Profesionální kamerový monitor se 7” IPS LCD panelem a HD-SDI i HDMI rozhraními.

» všechny produkty Stativy a ramenaStativy a ramena (3)

AP-X Smart Quick Release Adapter
n

Libec AP-X Smart Quick Release Adapter

1 490 Kč

Stativová základna Libec AP-X s rychloupínací destičkou dovoluje velice rychlou

VPA-10L Mini V-Mount Camera Plate
n

TRIAD VPA-10L Mini V-Mount Camera Plate

3 640 Kč

Lehká, miniaturní V-Mount kamerová destička. Odolná kovová konstrukce, vyrobeno

ZFC Remote Control
n

Libec ZFC Remote Control

3 213 Kč

Nové dálkové ovladače Libec ZFC-L a ZFC-LP pro kamery s rozhraním LANC (Sony, Ca

» všechny produkty Střihové kartyStřihové karty (1)

DeckLink Mini Recorder 4K
n

Blackmagic Design DeckLink Mini Recorder 4K

4 482 Kč

Nabírací PCIe karta DeckLink Mini Recorder 4K nabízí stejné funkce jako HD model

» všechny produkty Studiová technikaStudiová technika (1)

VidiU
n

Teradek VidiU

18 200 Kč

Produkty VidiU Pro a VidiU Go maximálně usnadňují streaming videa v profesionáln

» všechny produkty SvětlaSvětla (1)

LedPAD X63

AVtec LedPAD X63

2 834 Kč

AVtec LedPAD X63 je výkonné dvoubarevné LED (voštinová konfigurace – honeycomb)

» všechny produkty Tašky a kufryTašky a kufry (1)

wetSuit AG-UX90/180

camRade wetSuit AG-UX90/180

4 645 Kč

Pláštěnka speciálně ušita pro kameru Panasonic AG-UX90 a AG-UX180.

» všechny produkty VideorekordéryVideorekordéry (1)

AJ-PG50
nz

Panasonic AJ-PG50

1130 788 Kč 130 788 Kč

Panasonic AJ-PG50EJ je přenosný videorekordér zaznamenávající HD video do kodeků

» všechny produkty Zpracování signáluZpracování signálu (1)

Teranex AV
n

Blackmagic Design Teranex AV

39 738 Kč

Nový převodník standardů Teranex AV je cílený na odbavování živých přenosů, prez

Alternativní produkty

AG-DVX200
nz

Panasonic AG-DVX200

130 000 Kč 98 000 Kč

AG-DVX200 je 4K kamera se senzorem velikosti 4/3” a se záznamem UHD videa (3840

AG-UX90
z

Panasonic AG-UX90

63 502 Kč 41 400 Kč

Základní model nové řady Panasonic UX, AG-UX90, je vybaven širokoúhlým transfoká

AU-EVA1
nz

Panasonic AU-EVA1

189 865 Kč 159 100 Kč

Super 35mm 5,7K MOS snímač (5720 x 3016 px.) Dynamický rozsah 14 clonových čí

DMC-GH4
z

Panasonic DMC-GH4

29 742 Kč 26 400 Kč

Panasonic LUMIX GH4 je průkopnickým řešením na poli bezzrcadlových fotoaparátů.

HC-X1
z

Panasonic HC-X1

82 500 Kč 61 900 Kč

Panasonic HC-X1 je lehká, kompaktní, profesionální 4K/UHD kamera. Podporuje zázn

HXR-NX200
n

SONY HXR-NX200

52 490 Kč

Na IBC 2018 představená novinka v řadě ručních kamkordérů Sony NXCAM, model HXR-

PXW-FS7 M2
n

SONY PXW-FS7 M2

198 000 Kč

Nová digitální filmová 4K kamera Sony FS7 II nabízí řadu nových funkcí, včetně e

Máte otázku? Zeptejte se nás!