Syntex :: Blackmagic Design ATEM Production Studio 4K - Střižny a režie

SK | CZ | EN

Výrobci | Kategorie

Syntex eNews
Aktuální info přímo na váš email!

Facebook

FB TWBlackmagic Design ATEM Production Studio 4K

n
ATEM Production Studio 4K

Více obrázků (3)

Blackmagic Design ATEM Production Studio 4KBlackmagic Design ATEM Production Studio 4K

ATEM Production Studio 4K je historicky první studiový switcher podporující Ultra HD rozlišení, 6G-SDI rozhraní a přenos 4K signálu prostřednictvím HDMI. Dovoluje uživatelům připojit až osm SD, HD nebo Ultra HD 4K video kamer, diskových rekordérů a počítačů pro živou produkci. ATEM Production Studio 4K obsahuje veškeré funkce očekávané od profesionálních přepínačů videa, včetně klíčování, přechodů, audio mixéru, funkce multi view apod., navíc ovšem s podporou 6G-SDI a HDMI 4K videa.

Dostupnost: skladem
Název: ATEM Production Studio 4K
Výrobce: Blackmagic Design

Naše cena:34 500 Kč
Cena s DPH:41 745 Kč
Původní cena:38 495 Kč
Původní cena s DPH:46 579 Kč

ks
Rozbalit / zabalit vše

Související produkty (31)

Profesionální funkce pro živé přenosy
Novinka ATEM Production Studio 4K dovoluje uživatelům připojit až osm SD, HD nebo Ultra HD 4K video kamer, diskových rekordérů a počítačů pro živou produkci. ATEM Production Studio 4K obsahuje veškeré funkce očekávané od profesionálních přepínačů videa, včetně klíčování, přechodů, audio mixéru, funkce multi view apod., navíc ovšem s podporou 6G-SDI a HDMI 4K videa.

Blackmagic ATEM Production Studio 4K

ATEM Production Studio 4K umožňuje pracovat s Ultra HD materiálem, a ve spojení s rekordérem HyperDeck Studio Pro vybaveným podporou Ultra HD a 6G-SDI standardů představuje komplexní řešení pro záznam materiálu v extrémně vysokém rozlišení. Takové řešení dokáže zaznamenat důležité události v televizním formátu budoucnosti a je ideálním nástrojem pro natáčení koncertů, sportovních klání, divadelních představení, konferencí a dalších živých produkcí.

Porpora Ultra HD 4K
Ultra HD 4K video využívá čtyřnásobné rozlišení v porovnání s klasickými HD standardy, každý snímek má velikost 3840 x 2160 obrazových bodů. Nové 6G-SDI a HDMI 4K standardy zvládají Ultra HD 4K video bez problémů a umožňují připojení všech kamer jediným kabelem. I při práci s Ultra HD 4K materiálem je k dispozici synchronizační zařízení na každém ze vstupů pro snadnou práci se zdroji signálu bez genlocků, např. s počítači. Zařízení je vybaveno také HD-SDI výstupem s down-konverzí do HD. Tato funkce je ideální ve chvíli, kdy přepínač pracuje v Ultra HD formátech, ale je požadován také HD výstup.

Elegantní a kompaktní provedení

Produkt ATEM Production Studio 4K je instalován v elegantním šasi s čelním panelem z hliníkové slitiny. Klávesnice na čelním panelu dovoluje vybírat pomocné výstupy, malý LCD displej pak umožňuje kontrolovat jejich stav. Zařízení se navíc dodává s aplikaci ATEM Software Control Panel pro systémy Mac OS i Windows poskytující kompletní kontrolu nad přepínačem z přenosného počítače nebo z pracovní stanice. Software má plně pod kontrolou přechodové efekty, klíčovače, virtuální zvukový pult a další parametry. Uživatelé preferující práci s hardwarovými ovládacími panely mohou zařízení doplnit o produkty ATEM 1 M/E Broadcast Panel nebo ATEM 2 M/E Broadcast Panel.

Blackmagic ATEM Production Studio 4K

Multi View monitoring

ATEM Production Studio 4K podporuje funkci multi view pro monitoring zdrojů signálu na jediném SDI monitoru nebo HDMI televizi, což značí výrazné ušetření nákladů i místa v porovnání s náhledem každého zdroje signálu na samostatném miniaturním monitoru. Multi view výstup je down-konvertován do HD, takže lze použít běžné HD monitory nebo televizory, a to i při práci s Ultra HD 4K videem! Funkce multi view zobrazuje signál z 8 různých vstupů, náhled a hlavní výstup.

Kreativní přechodové efekty

ATEM Production Studio 4K nabízí kvalitní přechodové efekty srovnatelné s podobnými profesionálními přepínači, ovšem v Ultra HD 4K rozlišeních! Uživatelé mohou navíc ovládat prakticky veškeré atributy přechodů. ATEM Production Studio 4K je vybaveno dvěma přehrávači médií s až dvaceti uloženými statickými snímky v plném Ultra HD 4K rozlišení včetně průhlednosti. Tyto přehrávače jsou ideálním prostředkem pro vkládání logotypů a další grafiky. Uživatelům je k dispozici také plug-in pro Photoshop pro přímé nahrávání grafiky z Photoshopu do přepínače. Pro vkládání více vrstev grafiky poskytuje ATEM Production Studio 4K jeden upstream (USK) a dva downstream (DSK) klíčovače. Upstream klíčovač obsahuje funkce pro tvorbu barevných, lineárních a dalších klíčů.

Blackmagic ATEM Production Studio 4K

Audio mixér
Integrovaný zvukový mixér dovoluje zpracovávat embedované HDMI a SDI audio z kamer i externí zvukové zdroje z XLR nebo nesymetrických vstupů. Uživatelé mohou mixovat přímo zvukové vstupy nebo zvuk již zpracovaný funkcemi pro přepínaní videa. Analogové zvukové vstupy jsou ideální pro připojení mikrofonů, mixážních pultů nebo hudebních přehrávačů.

Stabilní provoz

Na rozdíl od laciných přepínačů využívajících počítače, které deaktivují video výstup při pádu operačního systému, je switcher ATEM Production Studio 4K vybaven robustním systémem, který vyhovuje průmyslovým standardům a zaručuje maximální spolehlivost provozu. I v případě výpadku proudu nebo pádu systému u některého z kontrolních panelů je u produktu ATEM Production Studio 4K zaručena přítomnost video signálu na výstupu. Pomocné přepínače na čelním panelu mohou sloužit k přepínání pomocných výstupů do doby, kdy je počítač opět připraven k provozu.

ATEM Software Update 4.1
Bezplatná softwarová aktualizace ATEM 4.1 (od července 2013) obsahuje funkce pro uložení a vyvolání kompletního nebo jen části nastavení switcherů ATEM, a také podporu pro snímkové frekvence 23,98, 24, 25, 29,97, 50 a 59,94 v režimu 1080p u modelu ATEM Production Studio 4K. Nové progresivní snímkové režimy dovolí uživatelům pracovat s progresivními video formáty 1080p při frekvencích 23,98, 24, 25, 29,97, 50 a 59,94. Díky tomu je produkt ATEM Production Studio 4K kompatibilní s větším množstvím HD zařízení, včetně konzumních HDMI a profesionálních SDI kamer, routerů, mediálních serverů apod. Software ATEM 4.1 také umožňuje ukládat a nahrávat nastavení jakéhokoliv produktu z rodiny switcherů ATEM Production Switcher. Funkci pro ukládání nastavení lze využít třemi způsoby – uživatelé mohou uložit/nahrát celé nastavení zařízení, uložit a následně vyvolat jen část nastavení nebo vyvolat část kompletního uloženého nastavení. Uživatelé tak mohou například nahrát pouze nastavení barevného klíčovače, aniž by ovlivnili ostatní subsystémy zařízení.

Blackmagic ATEM Production Studio 4K

Makra
Během živé produkce mohou být uživatelé postaveni před nepředvídatelné komplikace. Nový systém makro příkazů (od verze software 6.3 představené v únoru 2015) dovoluje vytvářet komplexní sestavy příkazů, které lze později vyvolat stiskem jediného tlačítka a operativně tak reagovat na jakékoliv situace během živého vysílání. Příkladem může být nastavení chromaklíčů a pozadí pro každou z kamer, které je aktivováno ve chvíli střihu. Tímto způsobem lze obejít limity klíčovacích funkcí režií u velice komplikovaných scén. Například u složitých virtuálních studií může být použito více než tucet kamerových pohledů a každá z těchto kamer může mít přiřazeno specifické makro, i když nemá režie integrován odpovídající počet klíčovacích modulů. Makra mohou obsahovat prolínačky mezi zdroji videa, grafiku, odkazy do knihovny médií, klíčovací efekty, nastavení zvukového mixéru nebo kamer, i časové zpoždění, díky čemuž lze makra využít také k tvorbě animací. Uživatelé mohou automatizovat velice komplexní sekvence příkazů a vytvářet tak sofistikované efekty, které by byly jinak nerealizovatelné. Po vytvoření makra jej lze opětovně vyvolat stiskem jediného tlačítka ovládacího panelu. Makra mohou být vytvářena pomocí softwarového ovládacího panelu pro Windows a Mac OS X nebo prostřednictvím hardwarových pultů ATEM 1 M/E a 2 M/E. Makra lze také kopírovat na jiná režijní pracoviště pro maximální pracovní konzistenci v rámci studií. Makra mohou obsahovat další vnořená makra pro extrémně komplikovaná nastavení a jsou uložena v podobě souborů XML pro snadnou editaci.

Klíčové funkce produktu ATEM Production Studio 4K:

 • Profesionální studiový přepínač s přehrávači médií, klíčováním, přechodovými efekty a dalšími funkcemi.

 • Je možné rychle přepínat mezi SD, HD a Ultra HD video formáty.

 • Integrovaná funkce multi view pro simultánní zobrazení výstupu všech kamer, náhledu signálu a výstupu na HD-SDI a HDMI zobrazovačích.

 • Celkem 8 vstupů, z toho 4 SDI/HD-SDI a 4 HDMI. Veškeré vstupy podporují automatickou resynchronizaci.

 • 1 6G-SDI výstup, 1 HDMI 4K výstup a 1 down-konvertovaný HD-SDI výstup.

 • Integrované úložiště pro 20 RGBA statických snímků. Dodává se také plug-in pro Photoshop.

 • Dvojice přehrávačů médií a klíčovače umožňují vrstvit grafiku.

 • Různé druhy přechodových efektů včetně standardních SMPTE.

 • 1 upstream a 2 downstream klíčovače.

 • 1 pomocný výstup s možností přepínání na čelním panelu a s náhledem tamtéž.

 • Integrovaný zvukový mixér dovoluje míchat embedované audio i zvuk ze samostatných zdrojů.

 • Dva symetrické analogové vstupy na konektorech XLR a 1 Cinch vstup pro připojení konzumní techniky.

 • Výstup zvukového mixéru vyveden na konektorech XLR a na SDI/HDMI video výstupech.

 • Integrovaný generátor černé, barevných pruhů, dva barevné generátory a dva přehrávače médií.

 • Ovládací panel připojen pomoc rozhraní Ethernet. Dodáván též ovládací software pro Mac OS a Windows.

 • Kompatibilní se všemi hardwarovými ovládacími panely řady ATEM.

 • Synchronizační vstupy (Black Burst a Tri-Sync pro HD signál).

 • Kompaktní provedení do racku o výšce 1U.


Blackmagic ATEM Production Studio 4K

ATEM Camera Control
Až doposud byla možnost dálkového ovládání kamer z režií doménou největších televizních studií. S novou aktualizací ATEM Camera Control – uvedenou v průběhu května 2014 – pro režie řady ATEM lze ovládat kamery prostřednictvím nového otevřeného protokolu a standardní video kabeláže. Přístroj Blackmagic Studio Camera může být ovládán nejen prostřednictvím standardu CCU, ale také pomocí integrovaných funkcí pro primární YRGB barevné korekce převzatých z aplikace DaVinci Resolve! Operátor režie má tedy kontrolu nejen nad klasickými nastaveními kamer, např. zaostřením nebo clonou, ale i nad barevným podáním obrazu díky funkcím pro nastavení gammy nebo zisku v barevném prostoru YRGB ve stylu tradičních barevných korektorů. Uživatelé zběhlí v ovládání profesionálního software DaVinci Resolve pro barevné úpravy videa tak mohou využít svých schopností i při zpracování živých přenosů. Nový software ATEM Camera Control s barevnými korekcemi dovoluje nejen dokonale sladit barevnost jednotlivých kamer na stanovištích, ale i včas reagovat na změny v okolním osvětlení, což je častý problém přenosů z exteriérů. Funkcí pro barevné korekce v reálném čase lze samozřejmě využít i kreativně, např. při natáčení hudebních klipů.

Klíčové funkce ATEM Camera Control

 • Možnost ovládání až 20 kamer.
 • Barevné YRGB korekce převzaté z aplikace DaVinci, včetně funkcí pro nastavení gammy nebo zisku.
 • Klasické ovládání kamer ve stylu CCU ovladačů.
 • Dálkové ovládání zisku.
 • Dálkové ovládání rychlosti závěrky.
 • Hrubé nastavení clony.
 • Dálkové nastavení vyvážení bílé.
 • Dálkové ovládání zaostření.
 • Dálkové ovládání clony.
 • Zobrazení výstupu ovládané kamery na Aux. Linkách režií pro lokální monitoring prováděných barevných korekcí.
 • Indikace „On Air“ přímo v uživatelském rozhraní.
 • Možnost uzamčení funkcí pro maximální spolehlivost provozu.

» všechny produkty AudioAudio (1)

Blackmagic Audio Monitor

Blackmagic Design Blackmagic Audio Monitor

35 138 Kč

Blackmagic Design Audio Monitor je novým řešením pro monitoring audia. Produkt j

» všechny produkty KabelyKabely (4)

Blackmagic ATEM na Datavideo ITC-100 GPI a Tally kabel, 50cm
n

Syntex Blackmagic ATEM na Datavideo ITC-100 GPI a Tally kabel, 50cm

1 790 Kč

Flexibilný kábel na prepojenie réžií Blackmagic Design ATEM a intercomu Datavide

CAT5e Flexi + bubon
n

Canare CAT5e Flexi + bubon

2 970 Kč

Canare CAT5e Flexi bubon je flexibilný a extra silný CAT5e STP sieťový kábel s k

RJC5ES-4P-BS

Canare RJC5ES-4P-BS

96 Kč

Canare RJC5ES-4P-BS  je flexibilný a extra silný CAT5e STP sieťový kábel s vonka

SDI buben
n

Canare SDI buben

650 Kč

Canare L-4.5CHWS BNC (M-samec) / BNC (M-samec) je "Low Loss" flexibilný a odolný

» všechny produkty KameryKamery (5)

AW-HE40
n

Panasonic AW-HE40

88 492 Kč

Panasonic AW-HE40 je cenově dostupná PTZ kamera s HD rozlišením, určená pro pevn

HC-X1000E
nz

Panasonic HC-X1000E

50 090 Kč 49 700 Kč

Panasonic HC-X1000 je první kamera ve své třídě se záznamem 4K 60p/50p videa na

Micro Studio Camera 4K
z

Blackmagic Design Micro Studio Camera 4K

30 503 Kč 26 990 Kč

Blackmagic Micro Studio Camera 4K je miniaturní Ultra HD a HD kamera pro studiov

Studio Camera

Blackmagic Design Studio Camera

39 750 Kč

Nejmenší kamery pro živou produkci s největším hledáčkem! Modely Blackmagic Stud

URSA Broadcast
n

Blackmagic Design URSA Broadcast

76 975 Kč

Nová varianta kamery URSA Mini Pro navržená specificky pro ENG i studiovou telev

» všechny produkty Monitory a projektoryMonitory a projektory (1)

 SmartScope Duo 4K
n

Blackmagic Design SmartScope Duo 4K

17 900 Kč

SmartScope Duo 4K je unikátní dvojitý náhledový monitor pro montáž do přístrojov

» všechny produkty Střižny a režieStřižny a režie (9)

ATEM 1 M/E Advanced Panel
n

Blackmagic Design ATEM 1 M/E Advanced Panel

68 920 Kč

Zcela nový (2/2018) režijní ovládací pult ATEM 1 M/E Advanced Panel je navržen p

ATEM 1 M/E Broadcast Panel

Blackmagic Design ATEM 1 M/E Broadcast Panel

114 952 Kč

Blackmagic Design ATEM 1 M/E Broadcast Panel je volitelný ovládací panel k ATEM

ATEM 2 M/E Broadcast Panel

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Broadcast Panel

344 855 Kč

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Broadcast Panel je volitelný ovládací panel k ATEM

ATEM Camera Control Panel
n

Blackmagic Design ATEM Camera Control Panel

71 900 Kč

Nový ovládací pult pro kamery Blackmagic Design URSA Broadcast, URSA Mini, Black

ATEM Camera Converter

Blackmagic Design ATEM Camera Converter

13 453 Kč

ATEM Camera Converter je univerzální kamerový převodník na optiku pro živou prod

Atem Studio Converter

Blackmagic Design Atem Studio Converter

42 608 Kč

Blackmagic Design ATEM Studio Converter je ideálnym partnerom pre ATEM Camera Co

GPI and Tally Interface

Blackmagic Design GPI and Tally Interface

11 563 Kč

Doplňte své ATEM switchery o modul GPI and Tally Interface od Blackmagic Design.

MultiView 16
n

Blackmagic Design MultiView 16

33 966 Kč

Blackmagic MultiView 16 je první nativní Ultra HD multi-viewer dovolující zobraz

TalkShow VS-100
n

NewTek TalkShow VS-100

na telefon

NewTek TalkShow VS-100 je unikátní systém pro odbavování videohovorů navržený sp

» všechny produkty Studiová technikaStudiová technika (4)

3Play Mini
n

NewTek 3Play Mini

na telefon

Tvůrci sportovních přenosů a projekcí mohou díky extrémně kompaktnímu zařízení 3

FlexTally
n

Cerevo FlexTally

11 596 Kč

FlexTally je systém signalizačních světel pro studiový provoz, dostupný v cenové

MultiCam Logger

Metus MultiCam Logger

na telefon

Metus MultiCam Logger

OBV-RACK

Datavideo OBV-RACK

37 150 Kč

Datavideo OBV-RACK je 19" rack skriňa vhodná pre audio/video techniku. Ideálne p

» všechny produkty VideorekordéryVideorekordéry (2)

Duplicator 4K

Blackmagic Design Duplicator 4K

50 749 Kč

Blackmagic Duplicator 4K dovoluje zaznamenávat Ultra HD pořady na levné SD karty

HyperDeck Studio Pro 2
z

Blackmagic Design HyperDeck Studio Pro 2

54 054 Kč 49 530 Kč

HyperDeck Studio Pro 2 je špičkový SSD rekordér s řadou pokročilých funkcí, včet

» všechny produkty Zpracování signáluZpracování signálu (5)

Fiber Converter
n

Blackmagic Design Fiber Converter

63 625 Kč

Převodníky Blackmagic Camera Fiber Converter a Blackmagic Studio Fiber Converter

Fibre Converter
n

FieldCast Fibre Converter

17 160 Kč

Aktivní optické převodníky řady FieldCast Fibre Converter pro přímé zapojení sta

Mini Converter SDI to Analog 4K
n

Blackmagic Design Mini Converter SDI to Analog 4K

7 044 Kč

Mini Converter SDI to Analog 4K slouží ke konverzi SDI signálu na analogové slož

Smart Videohub
n

Blackmagic Design Smart Videohub

35 445 Kč

Nové modely kompaktních routerů od Blackmagic Design nahrazují SD/HD produkty Mi

Teranex AV
n

Blackmagic Design Teranex AV

39 738 Kč

Nový převodník standardů Teranex AV je cílený na odbavování živých přenosů, prez

Alternativní produkty

ATEM 1 M/E Production Studio 4K
n

Blackmagic Design ATEM 1 M/E Production Studio 4K

56 610 Kč

Switcher ATEM 1 M/E Production Studio 4K přináší rozšířenou sadu funkcí, včetně

SE-1200MU
n

Datavideo SE-1200MU

36 160 Kč

Malá, snadno přenosná HD režie se šesti vstupy s plným softwarovým ovládáním (Wi

TriCaster 460

NewTek TriCaster 460

na telefon

TriCaster 460 je integrované řešení pro odbavování živých pořadů a web streaming

Tricaster 8000

NewTek Tricaster 8000

964 820 Kč

TriCaster 8000 je nejvyšší model z rodiny profesionálních videoprodukčních režií

TriCaster 860
n

NewTek TriCaster 860

629 860 Kč

TriCaster 860 je komplexní, integrované řešení pro odbavování živých pořadů. Pro

Máte otázku? Zeptejte se nás!