Syntex :: Blackmagic Design Cintel Film Scanner - Zpracování signálu

SK | CZ | EN

Výrobci | Kategorie

Syntex eNews
Aktuální info přímo na váš email!

Facebook

FB TWBlackmagic Design Cintel Film Scanner

nz
Cintel Film Scanner

Více obrázků (2)

Syntex_Blackmagic_Design_Cintel_MAIN_02

Nový filmový skener Cintel v inovativním provedení a s rozhraním Thunderbolt 2 je schopen snímání 35mm a 16mm filmového materiálu v reálném čase, až do snímkové frekvence 30 fps a v Ultra HD rozlišení. Nový Cintel je tak tenký, že jej lze snadno upevnit na stěnu! Komplet skeneru Cintel nabízí veškeré nástroje potřebné pro skenování a barevné korekce filmového materiálu, včetně technologií značky Image Mill pro stabilizaci obrazu a redukci šumu, mechaniky pro 35mm film (verze pro 16mm materiál je prodávána samostatně), dvou navíjecích kotoučů, sady čtyř čistících kladek, programu DaVinci Resolve 12 a montážní sady pro upevnění přístroje na zeď.

Varianty produktu:
Dostupnost: na telefon
Název: Cintel Film Scanner
Varianta: Cintel Film Scanner
Výrobce: Blackmagic Design

Naše cena:585 090 Kč
Cena s DPH:707 959 Kč
Původní cena:735 615 Kč
Původní cena s DPH:890 094 Kč

ks
Rozbalit / zabalit vše

Související produkty (11)

Blackmagic Cintel Film Scanner

S rostoucím zájmem o Ultra HD formát roste i poptávka po kvalitním Ultra HD obsahu. Ultra HD formát přináší fantastickou obrazovou kvalitu, srovnatelnou s 35mm filmovým materiálem, na který se za posledních 100 let zaznamenaly nezměrné miliony hodin obsahu aktuálně uzamčených ve filmových archivech po celém světě. Nový filmový skener Cintel je schopen zdigitalizovat 35mm pozitivní i negativní materiál do vysokého 4K rozlišení a plně tak využít obrazovou kvalitu filmových kopií. Jde o velice snadný způsob tvorby Ultra HD obsahu, neboť obrovské množství filmů a televizních pořadů bylo natočeno právě na 35mm film, včetně oblíbených, dnes již klasických snímků.

Původně jsme chtěli Cintel používat pouze pro zpracování denních prací. Ale jsme natolik spokojeni s kvalitou zařízení, že jej hodláme používat i pro mastering finálního materiálu celovečerních snímků. A to je opravdu neuvěřitelné, když uvážíte, že jde o skener, který stojí přibližně dvacetinu v porovnání s konkurenčními produkty.” – Rip Hampton O’Neil, ředitel výzkumu a vývoje pařížského studia Film Factory.

Moderní design
Při tvorbě nového skeneru byly využity konstrukční metody leteckého inženýrství pro maximálně pevné šasi s minimem vibrací a hladkým chodem filmové mechaniky. Výsledkem je velice lehká a pevná konstrukce umožňující upevnění přístroje na stěnu, přímo v postprodukčních studiích. Vedle inovativního designu bylo pamatováno i na spolehlivý a jemný posuv filmu pomocí digitálních servomotorů a čistících kladek, pro maximální bezpečnost při práci se vzácnými negativy.

Blackmagic Cintel Film Scanner

Špičkové technologie
Skener Cintel je vybaven vysoce světelnými RGB LED diodami a extrémně citlivým obrazovým snímačem pro maximálně kvalitní skeny s vysokou ostrostí i při provozu v reálném čase. Na rozdíl od klasických skenerů eliminuje RGB LED osvětlení termální namáhání filmového materiálu a zaručuje rovnoměrnost osvětlení pro vynikající barevné podání snímků. Patentovaná technologie světelné difúze pak eliminuje viditelnost prachových částic a škrábanců. Volitelně lze dokoupit přesnější filmovou mechaniku pro maximálně precizní, pomalejší posuv filmu a značně tak snížit neklid obrazu u problematického materiálu.

„Cintel podporuje filmový materiál se třemi perforacemi na políčko. Tento materiál se dnes běžně používá pro DI proces a televizní reklamy. Samozřejmostí je i nízká úroveň obrazové distorze díky perfektnímu vyrovnání políčka během skenování. V této cenové kategorii je skenování filmu do 4Kp30 absolutně fantastické! [...] Samotný proces skenování je snadnost sama. Produkt Cintel je vybaven řadou bezpečnostních prvků – v případě, že film založíte do přístroje chybně, nedojde k jeho napínání a skener chybu odhalí. Díky tomu se nemusíte bát o bezpečí negativů.” – Jasuhiro Macumoto, kolorista studia Togen.

Blackmagic Cintel Film Scanner

Thunderbolt 2
Nový filmový skener Cintel je moderní produkt, které využívá nejnovější technologie společnosti Blackmagic Design. Zařízení je vybaveno vysokorychlostním rozhraním Thunderbolt 2 pro přenos 4K videa v reálném čase a lze jej proto snadno připojit k pracovním stanicím, na nichž je provozován také software pro restaurování filmu a barevné korekce. Tato skutečnost přispívá ke snadnosti použití skeneru a odbourává časově náročný proces kopírování dat po ukončení skenování. Pomocí rozhraní Thunderbolt 2 bude realizována také softwarová aktualizace produktu.

DaVinci Resolve
V minulosti, kdy byl filmový materiál prakticky jediným synonymem vysoké obrazové kvality, byly produkty Cintel a DaVinci standardní kombinací používanou v postprodukčních studiích po celém světě. Nyní jsou obě značky opět spolu! Součástí dodávky je také plná verze barevného korektoru DaVinci Resolve, díky čemuž budou uživatelé moci plně využít vysoké obrazové kvality skeneru. Kombinace obou produktů zaručí ničím neomezenou kreativitu uživatelů a fantastickou filmovou kvalitu záznamu!  

Blackmagic Cintel Film Scanner

Vše v jednom
Komplet skeneru Cintel nabízí veškeré nástroje potřebné pro skenování a barevné korekce filmového materiálu, včetně technologií značky Image Mill pro stabilizaci obrazu a redukci šumu, mechaniky pro 35mm film (verze pro 16mm materiál je prodávána samostatně), dvou navíjecích kotoučů, sady čtyř čistících kladek, programu DaVinci Resolve 11 a montážní sady pro upevnění přístroje na zeď. Na rozdíl od některých konkurenčních produktů není zpoplatněna instalace produktu, softwarové aktualizace, ani přenos licence na jiného uživatele v případě prodeje skeneru.

Blackmagic Cintel Film Scanner

Během několika prvních týdnů po instalaci skeneru se nám podařilo zrestaurovat přes 20 filmů. To představuje více než dvojnásobné zrychlení naší práce. [...] Spousta našich operátorů měla zkušenosti s jinými filmovými skenery a fantastická rychlost modelu Cintel je velice překvapila!– Carlos Vasallo, Cinema ArtsAktualizace Cintel 1.1.5
Nová aktualizace 1.1.5 pro filmové skenery Blackmagic Cintel přináší vylepšenou kolorimetrii, nabírání zvuku a stabilizaci, a také nové možnosti ořezu 35mm formátů 2-perf a 3-perf pro redukci velikosti souborů a novou funkci pro snížení intenzity prosvětlovací lampy v případě, že není založen film. Aktualizace obsahuje rovněž nové funkce pro asistenci zaostření.

Aktualizace Cintel 2.0
Verze 2.0 softwarové výbavy pro filmový skener Blackmagic Cintel disponuje podporou nového doplňku Cintel Audio and KeyKode Reader. Nová, volitelná čtečka audia a key kódů je vybavena magnetickou hlavou pro snímání zvukového záznamu s možností precizního nastavení azimutu a LED budičem s pokročilou optikou pro optický zvuk. Systém je vybaven automatickou korekcí kolísání pro maximálně věrnou digitalizaci zvukové stopy i při změně rychlosti běhu pásu. Čtečka KeyKódů snímá unikátní čísla každého snímku, které lze během postpropdukce snadno spárovat s časovým kódem.

» všechny produkty Monitory a projektoryMonitory a projektory (1)

 SmartScope Duo 4K
n

Blackmagic Design SmartScope Duo 4K

19 575 Kč

SmartScope Duo 4K je unikátní dvojitý náhledový monitor pro montáž do přístrojov

» všechny produkty SoftwareSoftware (9)

After Effects CC
n

Adobe After Effects CC

na telefon

Vytvářejte nemožné, s novou verzí kompoziční aplikace After Effects CC. Nová ver

DaVinci Resolve Advanced Control Surface
z

Blackmagic Design DaVinci Resolve Advanced Control Surface

762 415 Kč 585 090 Kč

DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné k

DaVinci Resolve Studio

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio

6 900 Kč

DaVinci Resolve Studio společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro ba

DaVinci Revival

Blackmagic Design DaVinci Revival

32 918 Kč

DaVinci Revival je špičkový software pro digitální restaurování filmového materi

DaVinci Revival Pro

Blackmagic Design DaVinci Revival Pro

220 163 Kč

DaVinci Revival je špičkový software pro digitální restaurování filmového materi

Dimension

eyeon Dimension

19 900 Kč

Nástroje sady Dimension jsou od verze Fusion 7.0 součástí základní distribucí pr

Fusion

eyeon Fusion

49 900 Kč

Fusion je profesionální software pro tvorbu vizuálních efektů a kompoziční práce

Photoshop CC
n

Adobe Photoshop CC

na telefon

S novým Photoshopem získáte více tvůrčí svobody a maximální výkon potřebný k pro

Rotation

eyeon Rotation

13 900 Kč

Rotation je úzce specializovaná verze profesionální videokompoziční aplikace Fus

» všechny produkty Střihové kartyStřihové karty (1)

DeckLink 4K Extreme
n

Blackmagic Design DeckLink 4K Extreme

25 437 Kč

Karty z řady DeckLink jsou nejvýkonnějším řešením pro zpracování HD videa i mate

Alternativní produkty

BCJ-XJ-TRC
n

Canare BCJ-XJ-TRC

900 Kč

Canare BCJ-XJ-TRC je impedančný Digital Audio transformátor, ktorý pasívne prevá

Mini Converter Audio to SDI
a

Blackmagic Design Mini Converter Audio to SDI

4 900 Kč

Zařízení obsahuje vše potřebné pro embedování čtyř kanálů analogového zvuku nebo

Mini Converter HDMI to SDI 4K
n

Blackmagic Design Mini Converter HDMI to SDI 4K

7 645 Kč

Mini Converter HDMI to SDI 4K převádí HDMI signál na SDI. Je vybaven výstupy typ

Teranex Mini
n

Blackmagic Design Teranex Mini

13 098 Kč

Nová generace video převodníků od Blackmagic Design! Modely Teranex Mini disponu

Máte otázku? Zeptejte se nás!