Syntex :: Blackmagic Design Cintel Film Scanner - Zpracování signálu

SK | CZ | EN

Výrobci | Kategorie

Syntex eNews
Aktuální info přímo na váš email!

Facebook

FB TWBlackmagic Design Cintel Scanner 2

n
Cintel Scanner 2

Více obrázků (1)

Druhá generace revolučního zařízení pro skenování filmového materiálu v reálném čase! Cintel Scanner 2 nabízí rozhraní Thunderbolt 3 a PCIe, novou mechaniku pro 35mm film umožňující skenování do HDR formátů, a také výstupy pro bifázový synchronizační signál a časový kód. V prodeji od 7/2018.

Varianty produktu:
Dostupnost: na telefon
Název: Cintel Film Scanner
Varianta: Cintel Scanner 2
Výrobce: Blackmagic Design

Naše cena:658 450 Kč
Cena s DPH:796 725 Kč

ks
Rozbalit / zabalit vše

Související produkty (13)

Blackmagic Cintel Film Scanner

S rostoucím zájmem o Ultra HD formát roste i poptávka po kvalitním Ultra HD obsahu. Ultra HD formát přináší fantastickou obrazovou kvalitu, srovnatelnou s 35mm filmovým materiálem, na který se za posledních 100 let zaznamenaly nezměrné miliony hodin obsahu aktuálně uzamčených ve filmových archivech po celém světě. Nový filmový skener Cintel je schopen zdigitalizovat 35mm pozitivní i negativní materiál do vysokého 4K rozlišení a plně tak využít obrazovou kvalitu filmových kopií. Jde o velice snadný způsob tvorby Ultra HD obsahu, neboť obrovské množství filmů a televizních pořadů bylo natočeno právě na 35mm film, včetně oblíbených, dnes již klasických snímků.

Původně jsme chtěli Cintel používat pouze pro zpracování denních prací. Ale jsme natolik spokojeni s kvalitou zařízení, že jej hodláme používat i pro mastering finálního materiálu celovečerních snímků. A to je opravdu neuvěřitelné, když uvážíte, že jde o skener, který stojí přibližně dvacetinu v porovnání s konkurenčními produkty.” – Rip Hampton O’Neil, ředitel výzkumu a vývoje pařížského studia Film Factory.

Moderní design
Při tvorbě nového skeneru byly využity konstrukční metody leteckého inženýrství pro maximálně pevné šasi s minimem vibrací a hladkým chodem filmové mechaniky. Výsledkem je velice lehká a pevná konstrukce umožňující upevnění přístroje na stěnu, přímo v postprodukčních studiích. Vedle inovativního designu bylo pamatováno i na spolehlivý a jemný posuv filmu pomocí digitálních servomotorů a čistících kladek, pro maximální bezpečnost při práci se vzácnými negativy.

Blackmagic Cintel Film Scanner

Špičkové technologie
Skener Cintel je vybaven vysoce světelnými RGB LED diodami a extrémně citlivým obrazovým snímačem pro maximálně kvalitní skeny s vysokou ostrostí i při provozu v reálném čase. Na rozdíl od klasických skenerů eliminuje RGB LED osvětlení termální namáhání filmového materiálu a zaručuje rovnoměrnost osvětlení pro vynikající barevné podání snímků. Patentovaná technologie světelné difúze pak eliminuje viditelnost prachových částic a škrábanců. Volitelně lze dokoupit přesnější filmovou mechaniku pro maximálně precizní, pomalejší posuv filmu a značně tak snížit neklid obrazu u problematického materiálu.

„Cintel podporuje filmový materiál se třemi perforacemi na políčko. Tento materiál se dnes běžně používá pro DI proces a televizní reklamy. Samozřejmostí je i nízká úroveň obrazové distorze díky perfektnímu vyrovnání políčka během skenování. V této cenové kategorii je skenování filmu do 4Kp30 absolutně fantastické! [...] Samotný proces skenování je snadnost sama. Produkt Cintel je vybaven řadou bezpečnostních prvků – v případě, že film založíte do přístroje chybně, nedojde k jeho napínání a skener chybu odhalí. Díky tomu se nemusíte bát o bezpečí negativů.” – Jasuhiro Macumoto, kolorista studia Togen.

Blackmagic Cintel Film Scanner

Thunderbolt 3
Nový filmový skener Cintel 2 je moderní produkt, které využívá nejnovější technologie společnosti Blackmagic Design. Zařízení je vybaveno vysokorychlostními rozhranímu Thunderbolt 3 (až 40 Gb/s) a PCIe pro přenos 4K videa v reálném čase a lze jej proto snadno připojit k pracovním stanicím, na nichž je provozován také software pro restaurování filmu a barevné korekce. Tato skutečnost přispívá ke snadnosti použití skeneru a odbourává časově náročný proces kopírování dat po ukončení skenování. Pomocí rozhraní Thunderbolt 2 bude realizována také softwarová aktualizace produktu.

Časový kód
Výstupy pro bifázový synchronizační signál a časový kód dovolují synchronizovat Cintel Film Scanner 2 s další studiovou technikou. Bifázový synchronizační signál je ideální například pro přehrávače magnetických zvukových stop, které často nedisponují vstupy pro časový kód. Díky novým synchronizačním funkcím je Cintel Scanner 2 kompatibilní s podstatně větším množstvím historické filmové techniky!

HDR
Cintel Scanner 2 disponuje také novou mechanikou pro 35mm film, která dovoluje skenovat do HDR (high dynamic range) formátů. Studia vybavená novým modelem skeneru Cintel tak budou schopna uspokojit rostoucí poptávku po 4K HDR obsahu. Díky vysokému rozlišení a širokému dynamickému rozsahu 35mm filmového materiálu mohou uživatelé naskenovat své stávající filmové knihovny do nových 4K HDR formátů a distribuovat je pomocí moderních streamovacích služeb Netflix a Apple TV.

DaVinci Resolve
V minulosti, kdy byl filmový materiál prakticky jediným synonymem vysoké obrazové kvality, byly produkty Cintel a DaVinci standardní kombinací používanou v postprodukčních studiích po celém světě. Nyní jsou obě značky opět spolu! Součástí dodávky je také plná verze barevného korektoru DaVinci Resolve, díky čemuž budou uživatelé moci plně využít vysoké obrazové kvality skeneru. Kombinace obou produktů zaručí ničím neomezenou kreativitu uživatelů a fantastickou filmovou kvalitu záznamu!

Nové funkce pro skenování do HDR formátů zprostředkovává nová verze DaVinci Resolve 15 Studio. DaVinci Resolve 15 Studio nabízí barevné korekce akcelerované prostřednictvím GPU a mastering materiálu do standardů DolbyVision, HLG, HDR a HDR10+. DaVinci Resolve 15 Studio dále přináší nové nástroje ResolveFX Revival pro automatické retuše prachu a jiné kontaminace, funkce pro automatické vyplnění větších poškozených partií i pokročilé nástroje pro redukci šumu.

Blackmagic Cintel Film Scanner

Vše v jednom
Komplet skeneru Cintel nabízí veškeré nástroje potřebné pro skenování a barevné korekce filmového materiálu, včetně technologií značky Image Mill pro stabilizaci obrazu a redukci šumu, mechaniky pro 35mm film (verze pro 16mm materiál je prodávána samostatně), dvou navíjecích kotoučů, sady čtyř čistících kladek, programu DaVinci Resolve 11 a montážní sady pro upevnění přístroje na zeď. Na rozdíl od některých konkurenčních produktů není zpoplatněna instalace produktu, softwarové aktualizace, ani přenos licence na jiného uživatele v případě prodeje skeneru.

Blackmagic Cintel Film Scanner

Během několika prvních týdnů po instalaci skeneru se nám podařilo zrestaurovat přes 20 filmů. To představuje více než dvojnásobné zrychlení naší práce. [...] Spousta našich operátorů měla zkušenosti s jinými filmovými skenery a fantastická rychlost modelu Cintel je velice překvapila!– Carlos Vasallo, Cinema ArtsAktualizace Cintel 1.1.5
Nová aktualizace 1.1.5 pro filmové skenery Blackmagic Cintel přináší vylepšenou kolorimetrii, nabírání zvuku a stabilizaci, a také nové možnosti ořezu 35mm formátů 2-perf a 3-perf pro redukci velikosti souborů a novou funkci pro snížení intenzity prosvětlovací lampy v případě, že není založen film. Aktualizace obsahuje rovněž nové funkce pro asistenci zaostření.

Aktualizace Cintel 2.0
Verze 2.0 softwarové výbavy pro filmový skener Blackmagic Cintel disponuje podporou nového doplňku Cintel Audio and KeyKode Reader. Nová, volitelná čtečka audia a key kódů je vybavena magnetickou hlavou pro snímání zvukového záznamu s možností precizního nastavení azimutu a LED budičem s pokročilou optikou pro optický zvuk. Systém je vybaven automatickou korekcí kolísání pro maximálně věrnou digitalizaci zvukové stopy i při změně rychlosti běhu pásu. Čtečka KeyKódů snímá unikátní čísla každého snímku, které lze během postpropdukce snadno spárovat s časovým kódem.

Aktualizace Cintel 2.1 (4/2018)
Verze 2.1 obsahuje nové nástroje pro automatickou stabilizaci obrazu se sub-pixel přesností, podporu pro komprimované RAW soubory, ořez obrazu u všech typů souborů pro zmenšení jejich velikosti, vylepšenou obrazovou kvalitu u negativů, podporu pro malé filmové kotouče, možnost pomalého chodu, ekvalizaci zvuku z optické stopy pro vyrovnání frekvenční charakteristiky, lepší srovnání keykódů a další funkce.

Aktualizace Cintel 2.2 (7/2018)

  • Podpora pro nový model Cintel Film Scanner 2
  • Podpora pro systém Linux
  • Podpora pro nové High Dynamic Range mechaniky (HDR funkce budou uvedeny ve verzi 3.0, aktuálně v interní beta verzi, kterou lze získat po domluvě)
  • Opravy chybné vertikální stabilizace způsobené textem v zóně perforací
  • Vylepšená horizontální stabilizace eliminuje „skákání“ obrazu
  • Opravuje potenciální duplikáty KeyKódů u 16mm materiálu
  • Opravuje vadná obrazová data nebo pády aplikace v průběhu kalibrace


Aktualizace Cintel 3.0 (12/2018)
Software 3.0 implementuje HDR skenování, přesnější stabilizaci obrazu, kompatibilitu se systémem Linux, možnost ukládat nastavení skeneru spolu s projekty DaVinci Resolve 15 nebo podporu pro bifázový časový kód.

» všechny produkty Monitory a projektoryMonitory a projektory (3)

 SmartScope Duo 4K
n

Blackmagic Design SmartScope Duo 4K

17 900 Kč

SmartScope Duo 4K je unikátní dvojitý náhledový monitor pro montáž do přístrojov

4K 12G-SDI LCD Monitors

Postium 4K 12G-SDI LCD Monitors

na telefon

Nové referenční monitory Postium řady OBM slouží k náhledu videa na lokacích, př

BT-4LH310
n

Panasonic BT-4LH310

na telefon

Model BT-4LH310 je 31” (úhlopříčka 787,4 mm), high-end 4K LCD monitor, nově s po

» všechny produkty SoftwareSoftware (5)

After Effects CC
n

Adobe After Effects CC

na telefon

Vytvářejte nemožné, s novou verzí kompoziční aplikace After Effects CC. Nová ver

DaVinci Resolve Studio

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio

7 150 Kč

DaVinci Resolve Studio společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro ba

EDIUS
n

Grass Valley EDIUS

13 990 Kč

Devátá verze oblíbené videostřihové aplikace pro Windows přináší komplexní podpo

Fusion Studio

Blackmagic Design Fusion Studio

7 150 Kč

Fusion Studio je profesionální software pro tvorbu vizuálních efektů a kompozičn

Photoshop CC
n

Adobe Photoshop CC

na telefon

S novým Photoshopem získáte více tvůrčí svobody a maximální výkon potřebný k pro

» všechny produkty Střihové kartyStřihové karty (2)

DeckLink 4K Extreme
n

Blackmagic Design DeckLink 4K Extreme

25 437 Kč

Karty z řady DeckLink jsou nejvýkonnějším řešením pro zpracování HD videa i mate

DeckLink 4K Extreme 12G
n

Blackmagic Design DeckLink 4K Extreme 12G

20 286 Kč

DeckLink 4K Extreme 12G je high-end střihová karta s Dual-Link 12G-SDI rozhraním

» všechny produkty VideorekordéryVideorekordéry (2)

HyperDeck Extreme 8K HDR
n

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

124 254 Kč

Videorekordér HyperDeck Extreme 8K HDR kombinuje spolehlivost řady HyperDeck s n

HyperDeck Studio 12G
n

Blackmagic Design HyperDeck Studio 12G

38 053 Kč

HyperDeck Studio 12G je profesionální videorekordér se záznamem na SSD disky a s

» všechny produkty Zpracování signáluZpracování signálu (1)

Smart Videohub 12G 40x40
n

Blackmagic Design Smart Videohub 12G 40x40

112 038 Kč

Smart Videohub 12G 40x40 je nový video router s technologií 12G-SDI pro podporu

Alternativní produkty

BCJ-XJ-TRC
n

Canare BCJ-XJ-TRC

900 Kč

Canare BCJ-XJ-TRC je impedančný Digital Audio transformátor, ktorý pasívne prevá

DAC-7

Datavideo DAC-7

8 599 Kč

Datavideo DAC-7 je samostatný externý SD prevodník umožňujúci konvertovať analóg

Mini Converter HDMI to SDI 4K
n

Blackmagic Design Mini Converter HDMI to SDI 4K

7 645 Kč

Mini Converter HDMI to SDI 4K převádí HDMI signál na SDI. Je vybaven výstupy typ

Teranex Mini
n

Blackmagic Design Teranex Mini

11 270 Kč

Nová generace video převodníků od Blackmagic Design! Modely Teranex Mini disponu

Máte otázku? Zeptejte se nás!