Syntex :: Grass Valley EDIUS - Software

SK | CZ | EN

Výrobci | Kategorie

Syntex eNews
Aktuální info přímo na váš email!

Facebook

FB TWGrass Valley EDIUS Pro 9

n
EDIUS Pro 9

Více obrázků (6)

Grass Valley EDIUSGrass Valley EDIUSGrass Valley EDIUS

Devátá verze oblíbené videostřihové aplikace pro Windows přináší komplexní podporu materiálu s širokým dynamickým rozsahem – od importu přes editaci až po export – a dovoluje kombinovat HDR i SDR video ve stejném projektu. Mj. nabízí i plnou podporu standardu Hybrid Log Gamma (HLG) – používaného novějšími kamerami značek Sony nebo Panasonic – a barevných prostorů BT.2020 a BT.2100. Nativně jsou podporovány také soubory Cinema Raw Light z kamer Canon C200 a 10bitový formát Cinema DNG. Samostatná aplikace Mync pro import a správu médií přináší novou vyhledávací funkci Meta Smart Search, rozšířena byla rovněž podpora nabíracích a přehrávacích karet. V prodeji od 7. 11. 2017.

Varianty produktu:Dostupnost: obvykle skladem
Název: EDIUS
Varianta: EDIUS Pro 9
Výrobce: Grass Valley

Naše cena:12 393 Kč
Cena s DPH:14 996 Kč

ks
Rozbalit / zabalit vše

Související produkty (58)

Grass Valley EDIUS 9

S aplikací EDIUS Pro 9 na nic nečekáte! EDIUS je schopen pracovat s většinou moderních formátů a rozlišení videa v reálném čase. EDIUS Pro 9 je splněným snem všech střihačů a postprodukčních specialistů, kteří realizují ty nejnáročnější televizní a filmové produkce, od dokumentů až po 4K film a kombinují různé formáty a snímkové frekvence na jedné časové ose. Více kreativních nástrojů, bez renderingu! Pracujte s SD, HD i 4K materiálem v reálném čase. EDIUS Pro 9 je nejuniverzálnější a nejrychlejší software pro nelineární střih videa. Méně čekání znamená více kreativity...

Více formátů
EDIUS Pro 9 nativně podporuje všechny běžně používané souborové formáty, včetně kodeků Sony XDCAM, Panasonic P2 a Canon XF a EOS. Pro postprodukci mohou uživatelé využít výkonný 10bitový kodek HQX, volitelně lze pracovat také s médii Avid DNxHD (placený doplněk pro EDIUS Pro 9, ve verzi EDIUS 9 Workgroup je obsažen v ceně). EDIUS Pro 9 se také chlubí příkladnou podporou nových formátů, včetně Sony XAVC (Intra/Long GOP)/XAVC S, Panasonic AVC-Ultra a Canon XF-AVC. Nově jsou ve verzi 9.x nativně podporovány i soubory Cinema Raw Light z kamer Canon C200 i 10bitové Cinema DNG soubory. S aplikací EDIUS Pro 9 můžete zpracovat prakticky libovolný formát videa!

HDR video
Devátá verze přináší také bezkonkurenční, komplexní podporu materiálu s širokým dynamickým rozsahem (High Dynamic Range, HDR) – od importu přes editaci až po export. EDIUS 9 nabízí plnou podporu standardu Hybrid Log Gamma (HLG) používaného novějšími kamerami značek Sony a Panasonic. EDIUS 9 provádí automatickou detekci barevného prostoru záznamu a následně samočinně aplikuje potřebná nastavení pro nativní editaci materiálu.

Grass Valley EDIUS 9

Software EDIUS 9 podporuje širokou škálu zdrojů HDR dat, – včetně profesionálních kamer, dronů, akčních kamer nebo telefonů – konvertuje SDR a Log materiál do HDR a dovoluje kombinovat SDR a HDR materiál ve stejném projektu. Kompatibilní vstupně-výstupní karty a monitory dovolují realizovat přesný náhled HDR videa. HDR projekty lze exportovat do formátu vhodného k přehrávání na HDR televizích (H.264, 10 bitů, 4:2:2) nebo portálu YouTube. EDIUS 9 navíc podporuje velké množství standardů barevných prostorů včetně BT.2020 a BT.2100.

Vaše licence. Žádné „předplatné”.
Na rozdíl od některých konkurenčních výrobců střihových programů věří společnost Grass Valley v právo vlastnit to, co si koupíte. U aplikace EDIUS Pro 9 nemusíte platit žádné další průběžné platby. Koupí produktu EDIUS Pro 9 získáte permanentní licenci a příslib bezplatných aktualizací po celou dobu existence programu EDIUS Pro 9.x (cca 2 roky od vydání programu v listopadu 2017). A navíc můžete software EDIUS Pro 9 nainstalovat na dva počítače, např. na laptop pro zpracování materiálu v terénu a na výkonnou pracovní stanici pro finální střih pořadu. Díky tomu si můžete svou střižnu odnést na plac!

Nový systém plovoucích licencí pro podnikovou sféru (od 4/2018) dovoluje distribuovat zakoupené licence na všechny počítače v sítí; licenční server bere v potaz pouze počet paralelně spuštěných programů. EDIUS 9 je také schopen práce v cloudu: k síťovým datům lze přistupovat přímo, bez nutnosti uploadovat nebo downloadovat velké množství dat.

Grass Valley EDIUS 9

64 bitů a 4K
EDIUS je nativní 64bitová aplikace pro systémy Windows 7, Windows 8/8.1 a Windows 10 a využívá až 512 GB operační paměti (Windows 8/8.1/10 Enterprise a Professional) nebo až 192 GB (Windows 7 Ultimate, Enterprise a Professional) pro zpracování nejnáročnějších projektů se stovkami vrstev, stereoskopickým materiálem, 3D efekty, 4K rozlišením a vícekamerovými produkcemi. Program EDIUS Pro 9 je optimalizován pro technologii Intel Quick Sync Video obsaženou v moderních procesorech řady Intel Core (i3, i5 a i7), která je velice výhodná pro střih videa díky akceleraci MPEG-2 a H.264 komprese.

Vyberte si hardware
Společnost Grass Valley produkuje také velice kvalitní nabírací a náhledové karty přímo vytvořené pro aplikaci EDIUS: STORM 3G Elite (s rozhraními HD-SDI, HDMI, analogovými vstupy/výstupy a portem RS-422 pro dálkové ovládání videí), STORM Mobile (HDMI a analogové rozhraní) a STORM Pro s rozhraním HD-SDI a HDMI výstupem. Navíc ale EDIUS Pro 9 podporuje (s výjimkou RS-422 rozhraní) také střihový hardware jiných výrobců, konkrétně firem Blackmagic Design (DeckLink SDI, DeckLink Studio 2, DeckLink SDI 4K, DeckLink Studio 4K, DeckLink 4K Extreme, Intensity Shuttle, UtraStudio SDI, UltraStudio Pro, Intensity Extreme, UltraStudio Mini Monitor/Recorder, UltraStudio Express, UltraStudio 4K), Matrox (MXO2 LE, MXO2 mini, MXO2, MXO2 Rack, Mojito MAX) a AJA Video Systems (KONA 4, KONA 3G). Program podporuje také oblíbené plug-iny jiných výrobců pro titulkování, efekty, klíčování a stabilizaci videa.

Grass Valley EDIUS 9

Míchejte formáty
O takových možnostech dekomprese videa v reálném čase si konkurenční programy mohou nechat jen zdát. EDIUS se postará o konverzi mezi HD a SD rozlišením, HDR a SDR, poměrem stran a snímkovými frekvencemi – v reálném čase. Můžete střihat projekt v HD rozlišení a umístit na časovou osu SD video s poměrem stran 4:3, míchat na jedné časové ose NTSC a PAL normy, přidat do projektu video s rozlišením 4K a neřešit při tom offline konverzi nebo rendering! EDIUS podporuje všechna rozlišení od 24x24 pixelů až po 4Kx2K, na jedné časové ose a v reálném čase. Totéž platí o exportu. EDIUS dokáže exportovat videa do všech běžných formátů nebo kontejnerových souborů, včetně standardů QuickTime a Windows Media.

Mync
Spolu s aplikací EDIUS Pro/Workgroup získáte také aplikaci EDIUS Mync pro správu a přípravu videí, zvukových stop a statických obrázků před jejich importem do programu EDIUS. Mync automaticky detekuje nové paměťové karty a výměnné disky připojené k systému Windows a zobrazí podporovaný obsah. V nové verzi byly rozšířeny možnosti vyhledávání médií.

Grass Valley EDIUS 9Klíčové funkce

 • Bezkonkurenční zpracování 4K a HDR videa, včetně podpory karet Blackmagic Design DeckLink 4K Extreme, Ultra Studio 4K, AJA KONA 3G (pouze náhled) a importu EDL nebo AAF soupisek z aplikace DaVinci Resolve pro barevné korekce
 • Výkonný nástroj pro barevné korekce vč. podpory LUT
 • Nástroj pro sledování pohybu
 • Zpomalovačky pomocí algoritmů optického toku a konvertor snímkových frekvencí
 • Široká podpora HDR materiálu: EDIUS 9 konvertuje SDR a Log materiál do HDR a dovoluje kombinovat SDR a HDR materiál ve stejném projektu
 • Otevřený systém podporující nabírací a náhledový hardware jiných výrobců – Blackmagic Design, Matrox a AJA. Ve verzi EDIUS Workgroup 9 lze také provádět náhled UHD 50p/60p materiálu pomocí náhledových karet značek Blackmagic Design nebo AJA.
 • Editace médií s různým rozlišením, od 24x24 pixelů až po 4Kx2K. Konverze snímkových frekvencí v reálném čase pro efektivnější práci s různými druhy médií na jedné časové ose
 • Rychlé a flexibilní uživatelské rozhraní s možností zpracování neomezeného počtu video, audio, titulkových a grafických stop. Verze 9 přináší další zlepšení GUI.
 • Podpora nejnovějších formátů včetně Sony XAVC (Intra/Long GOP)/XAVC S, Panasonic AVC-Ultra/AVC-Intra 4K 422 a Canon XF-AVC (pouze import), nativní podpora všech běžných formátů videa, např. Sony XDCAM, Panasonic P2, Ikegami GF, RED, Canon XF a EOS
 • Import RAW materiálu (Sony, Canon), vč. Canon C200 RAW a Cinema DNG 10 bitů
 • Nejrychlejší zpracování AVCHD materiálu na trhu! Až 3+ stopy v reálném čase
 • Multikamerový střih z až 16 různých kamer najednou
 • Zdokonalený dekodér a enkodér MPEG videa
 • Zdokonalený dekodér a enkodér kodeku H.264/AVC pro rychlejší kompresi 4K XAVC materiálu, import H.265/HEVC
 • Akcelerované přehrávání H.264 videí ve 4K
 • Optimalizace pro nové generace architektury Intel Core
 • Inovované uživatelské rozhraní pro vyšší ergonomii. Možnost zvětšit (125 / 150 / 200%) GUI pro displeje s vysokým rozlišením / hustotou obrazových bodů.
 • Nativní 64bitová aplikace pro maximální využití paměti a maximální rychlost
 • Režim „proxy” pro střih na starších, pomalejších počítačích
 • Podpora technologie Intel Quick Sync Video pro extrémně rychlý export H.264 videa (např. pro vypalování Blu-ray disků)
 • Rychlé zpracování velkého množství statických snímků (JPG, TGA, DPX a dalších)
 • Možnost zpracování stereoskopických pořadů
 • Integrované nástroje pro stabilizaci videa
 • Přímý export časové osy pro média Blu-ray Disc a DVD


Grass Valley EDIUS 9

Budoucí aktualizace pro EDIUS 9
Výrobce plánuje implementovat řadu dalších funkcí a vydat je jako bezplatné aktualizace pro všechny majitele licence EDIUS 9.x. Budoucí aktualizace budou (pravděpodobně) obsahovat následující funkce:

 • Export do kodeku H.265 (implementováno ve verzi 9.10)
 • Rendering na pozadí (Workgroup)
 • Tvorba skrytých titulků (Workgroup)
 • Podpora 8K a HFR formátů
 • ...a další


Grass Valley EDIUS 9

Kompatibilita rozhraní OFX Bridge pro EDIUS 9 (12/2017)
Nadstavba „OFX Bridge” pro EDIUS 9 obsahuje (krom bezplatné permanentní licence titulkovače NewBlueFX Titler Pro 5 pro majitele licence EDIUS 9 Workgroup) i kompatibilitu s řadou OpenFX plug-inů, konkrétně se (aktuálně) jedná o následující efektové sady: Magic Bullet Suite 13, Digital Anarchy Beauty Box 4.1 a Genarts Sapphire 11 (vyjma nástrojů Mocha pro maskování a sledování/změnu rychlosti pohybu).

Minimální systémové požadavky (pro software):
OS: Windows 7 (64-bit) SP1 nebo novější, Windows 8.1 (64-bit), Windows 10 (64-bit) (verze 1607 nebo novější).
CPU: Intel Core 2 nebo Core iX CPU; jakýkoliv procesor Intel nebo AMD CPU s instrukční sadou SSSE3. Doporučují se víceprocesorové/vícejádrové konfigurace.

Paměť:
Minimálně 4 GB RAM. Požadavky na paměť závisí na náročnosti projektu. Pro SD/HD projekty se doporučuje min. 4 GB RAM. Pro 4K projekty min. 8 GB RAM. Maximální využitelná paměť je omezena limitem použitého operačního systému:
Windows 10, Enterprise a Pro, 64 bitů: 512 GB
Windows 8.1, Enterprise a Professional, 64 bitů: 512 GB
Windows 8.1, 64-bit: 128 GB
Windows 7, Ultimate, Enterprise, a Pro, 64 bitů: 192 GB
Windows 7, Home Premium, 64 bitů: 16 GB (nedoporučuje se pro komplexní 4K projekty)
Windows 7, Home Basic, 64 bitů: 8 GB (nedoporučuje se pro vyšší než HD rozlišení)

Grafická karta:
Minimální rozlišení 1024x768. Musí podporovat Direct3D 9.0c nebo vyšší, a standard PixelShader Model 3.0 nebo vyšší. Pro SD projekty je doporučeno min. 1 GB grafické paměti, pro HD/4K projekty min. 2 GB.

Pevný disk:
Instalace vyžaduje min. 6 GB volného diskového prostoru, min. SATA/7.200 RPM. Doporučuje se min. dvojnásobné volné místo na disku než aktuálně editovaný projekt. Pro HD rozlišení nebo vyšší se doporučují RAID-0 konfigurace.

Grass Valley EDIUS 9

Grass Valley EDIUS 9 FAQ
Q: Které plug-iny běží v EDIUSu 9?
A: Všechny, které fungovaly ve verzi EDIUS 8.

Q: Jak dlouho bude uživatelům EDIUS 9 nabízen zdarma titulkovač Titler Pro 5?
A: Tato akce nemá stanoven časový limit. Všichni stávající i noví uživatelé verze 9 si mohou stáhnout a používat Titler Pro 5 zdarma.

Q: Lze z verze EDIUS Pro 8 Home Edition upgradovat? Původně bylo ohlášeno, že to nebude možné.
A: Ano, ale pouze v rámci akce EDIUS Pro 9 Jump Upgrade, nelze využít standardní upgrade.

Q: Proč moje střihová karta značky Blackmagic Design nefunguje ve verzi EDIUS 9?
A: Je nutné aktualizovat ovladače. EDIUS využívá aplikační rozhraní novějších ovladačů Blackmagic Design, proto je nutné použít nejnovější ovladače.

Q: Proč karty EDIUS NX nebo HD Storm nefungují ve verzi EDIUS 9?
A: Ano, starší karty EDIUS NX, EDIUS SP, EDIUS HD, EDIUS SD, HD Storm a HD Storm Plus nejsou již devátou verzí programu podporovány. Novější karty jako HD Spark a HD Spark Pro ano, samozřejmě také nejnovější modely Storm 3G (Elite), Storm Pro (Bay) a Storm Mobile jsou s verzí EDIUS 9 kompatibilní.

Q: Mohu provozovat EDIUS 8 a EDIUS 9 na stejném počítači?
A: Ano, verze EDIUS 8.53 (ale nikoliv starší) a EDIUS 9.00+mohou být používány zároveň na stejném systému. Uživatelé verze 8.53 si tak mohou před koupí snadno otestovat funkce nové verze.

Q: Je EDIUS 9 rychlejší než EDIUS 8?
A: Ano! Aplikace např. startuje rychleji a softwarové enkódování H.264 videí je na vícejádrovém systému až o 150 % rychlejší.Aktualizace (archiv starších verz 9.x zde)

EDIUS 9.00 2903 (11/2017)
První aktualizace pro EDIUS 9 je určena výhradně uživatelům, kteří si zakoupili Jump Upgrade na verzi EDIUS 9 Workgroup. Řeší občasné problémy při vkládání sériového čísla edice EDIUS Pro 8. Aktualizace neimplementuje žádné nové funkce, pokud tedy máte EDIUS 9 již nainstalován, nemusíte ji aplikovat. Důležitá poznámka: před instalací odinstalujte EDIUS i GV License Manager z „Programs and Features”, jinak nebude možné nainstalovat novou verzi správce licencí. Aktualizace je ke stažení zde.

EDIUS 9.10.3086 (1/2018)
Verze 9.10.3086 vylepšuje kompatibilitu s formáty XAVC a H.265 (HEVC) a rozšiřuje podporu metadat v aplikaci Mync pro správu médií. Detaily v odkazu.

Nové funkce aplikace EDIUS 9.10.3086

 • Přidána podpora formátu AVC Proxy
 • Zobrazení průběhu některých operací (rendering časové osy, export souborů, dávkový export) v ikoně programu EDIUS
 • Hardwarový export H.265 (HEVC) médií pomocí technologie Intel Quick Sync Video implementované v 6. a 7. generaci procesorů Intel Core. Poznámka: U 6. generace procesorů je podporován pouze 8bitový export, u 7. i 10bitový. Jde o hardwarové omezení procesorů.


Nové funkce modulu Mync

 • U metadat JPEG souborů je nově podporováno pole „Author”
 • Možnost vytvořit sub-klip ve Storyboardu
 • Přidána podpora metadat „Lens Model” u statických snímků pořízených přístrojem Canon EOS 5D Mark II
 • Nově je zachována informace o datu vytvoření snapshotů
 • Klávesová zkratka pro přidání/odstranění tagů
 • Podpora simultánního náhledu několika statických snímků

 EDIUS 9.20 (4/2018)

Nové měřící nástroje pro HDR

EDIUS 9.20 obsahuje nové funkce pro barevné úpravy materiálu, nové barevné prostory a nové HDR funkce. Novinkou jsou měřící nástroje dovolující video data precizně analyzovat a dosáhnout tak optimálního dynamického rozsahu. Krom režimu REC.709 nabízejí měřící nástroje programu také podporu pro nové barevné prostory a zobrazení v jednotkách nit (cd/m2) pro zpracování HDR dat. Krom monitoru vlnových průběhů a vektorskopu nabízí EDIUS 9.20 také zobrazení RGB histogramu a RGB složek.

Nové barevné prostory a funkce pro správu barev
EDIUS 9.20 nově podporuje barevné prostory ARRI-ALEXA Wide Gamut / Log C a DJI-D-Gamut / D-Log. Novinkou je rovněž možnost zobrazit pouze některé presety barevných prostorů a takto modifikovaný seznam šablon exportovat pro použití s dalšími instalacemi programu EDIUS.

Plovoucí licence
Systém plovoucích licencí dovoluje nainstalovat EDIUS 9 na neomezený počet pracovních stanic na pracovišti a zaplatit pouze za takový počet licencí, které je třeba provozovat zároveň. Tento licenční model je dostupný od pěti licencí programů EDIUS Pro 9 nebo Workgroup 9 a je rovněž k dispozici u školních verzí.

Podpora HDR v rozhraní Mync
Mync Media Manager nyní podporuje práci s HDR daty včetně jejich náhledu, exportu a editace storyboardů. U počítačových sestav vybavených procesory s technologií Intel QuickSync lze nově exportovat do kodeku H.265.

Další novinky verze 9.20
EDIUS 9.20 je nyní schopen importovat soubory Apple ProRes MXF a Sony VENICE RAW. Došlo také k výraznému zrychlení zpracování formátu Canon Cinema RAW Light z kamer Canon C200. Edice Workgroup navíc podporuje barevnou kalibraci u monitorů EIZO CG3145, CG318-4K a CG248-4K (System Settings > Hardware > Monitor Control).EDIUS 9.21 (8/2018)
Aktualizace 9.21.3770 pro střihový software Grass Valley EDIUS opravuje následující chyby:

EDIUS

 • Při vypalování Blu-ray disků došlo k přerušení enkódování, pokud nebyla zvolena vzorkovací frekvence audia 48 kHz.
 • Při vypalování Blu-ray disků nebyla přizpůsobena velikost písma v menu.
 • Šum ve zvukové složce menu Blu-ray disků.
 • EDIUS dovolil provádět některé operace během otevírání dialogového okna Loudness Meter.
 • EDIUS detekoval částečně vyrenderovaný klip jako chybný, pokud byl soubor přesunut.
 • Nebylo možné aplikovat efekt stabilizace obrazu na některé sekvence.
 • Pády aplikace při změně vyvážení barev v náhledových režimech Half/Draft Preview (pouze Workgroup).
 • Pády aplikace při prohlížení některých XDCAM souborů v sekci Source Browser.
 • Občasné zamrznutí programu při aplikaci masky.
 • Modul Disc Burner nevytvořil v některých případech image Blu-ray disku.
 • Značky klipu mohou v některých případech zmizet.
 • Barevné/jasové vady při převzorkování velikosti obrazu na 1/2 pomocí metody Lanczos 2 v 8bitových projektech.
 • Chybné nastavení bitové hloubky audia u exportu AAF soupisek.
 • EDIUS nedokázal otevřít některé MP3 soubory.


Mync

 • Zmizení náhledu při změně DPI.
 • U některých regionálních nastavení nebyl zobrazen korektní formát času v okně „Edit Shooting Date“.
 • Funkce Smart Search nepřebírala nastavení rozsahu času pro vyhledávání materiálu.
 • Kurzor byl přesunut na začátek při smazání znaku během importu/editace metadat.
 • Při restartu aplikace Mync a zvolení stejného klipu nebylo možné změnit barevný prostor.
 • Chybné zobrazení číslování stromové struktury Storyboardu při několika vytvořených Storyboardech.
 • Panel s informacemi o klipu nebyl aktualizován ani při změně jazykového nastavení uživatelského rozhraní.
 • Chybné FTP spojení při přenosu celé adresářové struktury pomocí FTP.
 • FTP spojení vytvořeno i po přerušení uploadu několika souborů.


EDIUS 9.30 (9/2018)
Aktualizace EDIUS 9.30, představená na IBC 2018, přináší možnost zobrazení externích titulků (CC) všech běžných formátů (View > On Screen Display > Closed Caption), a to i ve verzi Pro, dále zobrazení časového kódu ve formátu 50p/60p, GPU akceleraci dekódování REDCODE RAW materiálu (spolu se stávající podporou akcelerace formátů Canon RAW a Sony RAW), nová nastavení kvality u efektů pro zpomalené videa metodou optického toku, možnost přiřazovat barvy značkám na časové ose a importovat/exportovat seznam značek ve formátu XML, vytváření až čtyř exportních šablon včetně odpovídajících klávesových zkratek, či podporu formátu Canon EOS C700 FF Cinema RAW 5.9K. Dále byla implementována podpora pro vyšší snímkové frekvence (až 240p) v okně Clip Properties, vylepšený export MP4 videí, import doplňkových metadat z materiálu kamer Panasonic AU-EVA1, podpora dalších monitorů v sekci Hardware > Monitor Control edice EDIUS Workgroup, či export XAVC/AVCUltra materiálu v kontejneru MXF (pouze Workgroup).

Nové funkce ve verzi 9.30.3920

EDIUS

 • Export formátu XAVC Intra 4K/QFHD CBG Class 300 a Class 480 (pouze EDIUS Workgroup)
 • Dekódování 5.9K Cinema RAW materiálu z kamer Canon C700 FF
 • Náhled Closed Caption titulků
 • GPU akcelerace dekódování materiálu z kamer RED
 • Zobrazení časového kódu ve formátu 60p / 50p
 • Export formátu AVCUltra 4K/2K 24p v P2 a MXF exportérech (pouze EDIUS Workgroup)
 • Značky různých barev na časové ose
 • Možnost zadat několik různých exportních formátů jako „default“
 • Podpora monitorů EIZO ColorEdge CG19 a FlexScan EV2785-HL v sekci Monitor Control (pouze EDIUS Workgroup)
 • Přidány presety pro XDCAM HD do exportního modulu MPEG2 MXF
 • Náhled videa prostřednictvím produktu AJA lo 4K


Mync

 • Dekódování 5.9K Cinema RAW materiálu z kamer Canon C700 FF
 • Náhled Closed Caption titulků
 • Zobrazení časového kódu ve formátu 60p / 50p


EDIUS 9.31 (11/2018)
Verze 9.31 obsahuje drobná vylepšení i několik nových funkcí, např. podporu pro kamery Fujifilm X-T3 a formát Nikon N-Log nebo automatickou konverzi náhledového formátu v reálném čase (pouze Workgroup):

Novinky ve verzi EDIUS Pro 9.31
Nové možnosti panelu „Edit Marker“
Ve verzích Pro i Worgroup došlo ke zdokonalení panelu „Edit Marker“ pro nastavení značek. Nově lze volně nastavit barvy značek (krom oranžové pro kapitoly Blu-ray/DVD/Flash Video/Stratus projektů je k dispozici pět dalších barev), délku sekvence nebo pozici Out bodu. Nově lze rovněž vyvolat panel „Edit Marker“ uživatelskou klávesovou zkratkou nebo tlačítkem.

Podpora pro DSLM kamery Fujifilm X-T3
EDIUS nyní podporuje HEVC/H.265 materiál z kamery Fujifilm X-T3. Lze jej editovat přímo, bez konverze.

Nikon N-Log
EDIUS je nově kompatibilní s barevným prostorem Nikon N-Log, který se řadí po bok k již podporovaným formátům Arri Log-C, Canon C-Log, DJI D-Log, Fujifilm F-Log, JVC J-Log, Panasonic V-Log a Sony S-Log...

Import H.264 médií
Podpora různých vzorkovacích frekvencí audia při importu H.264 médií.

Novinky ve verzi EDIUS Workgroup 9.31

Konverze při náhledu videa
Nová funkce je určena uživatelům, kteří např. pracují s 4K/8K/50/60p projekty, ale mají náhledový hardware kompatibilní pouze s formáty o nižším rozlišení nebo snímkové frekvenci. V předchozích verzích nebylo možné realizovat náhled videa pomocí střihových karet, které nepodporovaly formát projektu. Automatický systém konverze nyní detekuje nejbližší vhodný formát podporovaný kartou a náhled v reálném čase přepočítá.

HDR Monitor Control
Edice Workgroup přináší novou funkci HDR Monitor Control pro správu barev u monitorů (v současné době jde o několik monitorů EIZO, nově např. o model EIZO ColorEdge CG279X).

Novinky v aplikaci Mync (krom výše zmíněných)
Dekódování RED médií pomocí GPU.
Nový Storyboard založen v posledním použitém formátu.

EDIUS 9.40 (5/2019)

 • Export do formátu Apple ProRes a import ProRes RAW materiálu
 • Rozšířené možnosti synchronizace (dle časového kódu, data záznamu, značek) u střihu vícekamerových projektů
 • Nová funkce pro snadnou HDR-SDR konverzi (Tone Mapping > Soft Clip v Primary Color Correctoru a v nastavení projektu; HDR/SDR Gain tamtéž)
 • Zdokonalený Mask Motion Tracker
 • Širší podpora skrytých titulků (import/export sidecar souborů, MCC/SCC, vložení CC do obrazu)
 • Nový, vysoce efektivní softwarový dekodér kodeku H.265/HEVC
 • Import nových formátů vč. Sony Venice RAW (FW 2.x), Panasonic P2 8K (4x AVC-Intra 4K) a rychlejší dekodér pro Canon Cinema RAW Light
 • Nový export kodeků H.264/H.265 do kontejneru QuickTime/MOV, optimalizace H.264 enkodéru pro  vyšší obrazovou kvalitu u nízkých datových toků, export DNxHR ve verzi EDIUS Workgroup
 • Podpora nového hardwaru AJA IO 4K Plus a Kona 5 pro náhled videa
 • Podpora dalších kalibrovaných monitorů v edici Workgroup (krom EIZO CG nově i Canon DP)
 • Nové HDR kalibrační obrazce („pruhy“)
 • Jemnější krok u efektu Gaussian Blur
 • Nastavení úrovní zvuku v panelu Voice Over
 • Nové nastavení Overscanu v System Settings > Project Preset > Project Wizard > Set Overscan Size to 0%.
 • Aktualizovaná aplikace Mync (nové formáty, nový H.265 dekodér atd.)

 
EDIUS 9.40.4896 (5/2019)
Aktualizace 9.40.4896 přináší opravy chyb způsobujících snížený výkon u multikamerových projektů.

EDIUS 9.40.5106 (7/2019)
Opravené chyby ve verzi EDIUS 9.40.5106:

 • Nefunkční operace posunu videa (jog) v emulaci videorekordéru (Workgroup/doplňková licence)
 • Stav přehrávání časové osy programu se náhodně mění na „stop“
 • Pomalé přehrávání vložených audio stop v časové ose
 • Tlačítko „Reset Audio Level“ v okně Player chybí ve verzi EDIUS Pro
 • Export ProRes422 8K videa konzumuje příliš velké množství paměti (Workgroup/doplňková licence)
 • Nedojde k vytvoření Multicam sekvence, pokud je zvolena stopa s monofonním zvukem
 • Nezle změnit velikost okna renderingu na pozadí (pouze německá verze Windows)
 • Pád aplikace při modifikaci parametrů v modulu Layouter
 • Při změně hodnoty Lift v modulu Primary Color Correction dojde k náhodné změně jiných parametrů
 • EDIUS exportuje jiné skryté titulky než ty zobrazené během editace
 • EDIUS nepřenáší více médií z rozhraní P2 Source Browser
 • Po přejmenování nebo přesunutí projektu dojde ke ztrátě cest k obrazovým souborům v modulu QuickTitler
 • Změna úrovní dialogových stop po restartu aplikace
 • Nejsou zobrazovány značky z rozhraní P2 Source Browser
 • Nenadálý přesun značky na pozici značky jiného média

 
EDIUS 9.50 (9/2019)
Synchronizace materiálu dle zvukových stop
Synchronizace médií u záznamu několika kamerami (a pomocí externích audio rekordérů) je nyní možná také pomocí zvukových stop. Synchronizaci lze realizovat před zahájením střihu i během práce na projektu; práce je značně usnadněna automatickou analýzou materiálu.

Import médií Blackmagic RAW
EDIUS 9.50 dovoluje importovat materiál Blackmagic RAW z kamer URSA Mini Pro G2, Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K/6K či rekordérů Blackmagic Video Assist 12G, přímo do binů. Podporovány jsou rovněž příslušné barevné prostory; edice Workgroup navíc implementuje nový náhledový režim optimalizovaný pro Blackmagic RAW.

Export médií Apple ProRes 4444
EDIUS dovoluje exportovat videa vč. alfa kanálu a ve verzi 9.50 je novinkou možnost exportovat do formátu ProRes 4444 v kontejneru MOV resp. MXF (pouze Workgroup).

Import RAW materiálu z kamer Canon a Sony
EDIUS 9.50 nově podporuje import médií Canon Cinema RAW Light z nedávno uvedeného modelu Canon EOS C500 Mark II. Navíc byla implementována podpora nejnovějších knihoven Sony RAW (3.3) a import materiálu Sony X-OCN.

Nové funkce aplikace Mync
Software pro správu médií EDIUS Mync nabízí – krom podpory Blackmagic RAW formátu – možnost přehrávat videa v nekonečné smyčce.

Možnost změnit audio zařízení za běhu programu (pouze Windows 10)

Související produkty (58)

Audio (1)
Disková pole (3)
Kamery (4)
Kazety a média (1)
Monitory a projektory (2)
Software (22)
Streaming a kódování (2)
Střihové karty (18)
Střižny a režie (1)
Studiová technika (2)
Videorekordéry (1)
Zpracování signálu (1)

Alternativní produkty

» všechny produkty AudioAudio (1)

Phonic Food - Volume Two

Sonic Tonik Phonic Food - Volume Two

6 348 Kč

Kolekce Phonic Food obsahují prvotřídní kolekce volně použitelné podkladové hudb

» všechny produkty Disková poleDisková pole (3)

DECK SA2
n

Stardom DECK SA2

na telefon

Stardom DECK SA2TB3 je desktopové RAID řešení pro osm SATA/SAS disků využívající

SOHORAID ST2
n

Stardom SOHORAID ST2

na telefon

Stardom SOHORAID ST2 je kompaktní desktopové RAID řešení pro dva disky využívají

SOHORAID ST4
n

Stardom SOHORAID ST4

na telefon

Stardom SOHORAID ST4-TB3 je nové desktopové RAID řešení využívající extrémně ryc

» všechny produkty KameryKamery (4)

AU-EVA1
z

Panasonic AU-EVA1

189 865 Kč 145 112 Kč

Super 35mm 5,7K MOS snímač (5720 x 3016 px.) Dynamický rozsah 14 clonových čí

Pocket Cinema Camera 6K
nz

Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K

60 885 Kč 53 500 Kč

Nová 6K varianta oblíbené kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K je osazena v

PXW-FS7 M2
n

SONY PXW-FS7 M2

198 000 Kč

Nová digitální filmová 4K kamera Sony FS7 II nabízí řadu nových funkcí, včetně e

VariCam LT
z

Panasonic VariCam LT

486 000 Kč 437 400 Kč

Nová 4K Super 35 kamera VariCam LT je kompaktní model vybavený stejným snímačem

» všechny produkty Kazety a médiaKazety a média (1)

iTank PD01-TB3
n

Stardom iTank PD01-TB3

14 872 Kč

Rozhraní Thunderbolt 3 Včetně Thunderbolt 3 kabelu 1TB 3D TLC NAND flash SSD

» všechny produkty Monitory a projektoryMonitory a projektory (2)

MT20
n

PortKeys MT20

28 999 Kč

Displej: 19,5“ Rozlišení: 1920x1080 Kontrast: 3000:1 Pozorovací úhly: 178°

MT20 Hard Case
n

PortKeys MT20 Hard Case

31 259 Kč

Varianta MT20 s přepravním kufrem Displej: 19,5“ Rozlišení: 1920x1080 Kontr

» všechny produkty SoftwareSoftware (22)

Continuum
n

Boris Continuum

17 600 Kč

Nová verze největší sady plug-inů na planetě! Kolekce Boris Continuum 2019 přiná

DaVinci Resolve Studio

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio

7 150 Kč

DaVinci Resolve Studio společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro ba

DeVerberate

Acon Digital DeVerberate

2 750 Kč

Audio plug-in Acon Digital DeVerberate je unikátní efekt pro redukci dozvuku ve

EDIUS Pro 7 - výukové video v SLOVENČINE
an

Syntex EDIUS Pro 7 - výukové video v SLOVENČINE

620 Kč

Výukové video na najnovšiu verziu strihového softwaru EDIUS Pro 7 resp. EDIUS Ne

Elephant

Voxengo Elephant

3 295 Kč

Voxengo Elephant je masteringový audio plug-in (rozhraní AAX, AU a VST) pro finá

ERAZR
n

ProDAD ERAZR

10 894 Kč

Odstraňte nechtěné objekty z vašich (až 8K) videí! Samostatný software pro Windo

Fusion Studio

Blackmagic Design Fusion Studio

7 150 Kč

Fusion Studio je profesionální software pro tvorbu vizuálních efektů a kompozičn

HitFilm Ignite
n

FXHome HitFilm Ignite

5 090 Kč

Sada HitFilm Ignite obsahuje přes 140 plug-inů pro vizuální efekty kompatibilní

Magic Bullet Looks 4

Red Giant Magic Bullet Looks 4

10 275 Kč

Zásuvný modul na profesionálne farebné korekcie pre množstvo postprodukčných apl

Magic Bullet Suite
n

Red Giant Magic Bullet Suite

na telefon

Sada Magic Bullet Suite 13 obsahuje nové verze plug-inů Magic Bullet Looks, Colo

Neat Video 5 Pro for EDIUS
nz

NeatLab Neat Video 5 Pro for EDIUS

4 134 Kč 3 999 Kč

Neat Video je výkonný plug-in pro EDIUS sloužící k redukci všech druhů šumu vide

Photoshop CC
n

Adobe Photoshop CC

na telefon

S novým Photoshopem získáte více tvůrčí svobody a maximální výkon potřebný k pro

PluralEyes

Red Giant PluralEyes

7 695 Kč

Filmaři mohou používat nákladné a složité vybavení pro záznam časového kódu, pří

Restoration Suite

Acon Digital Restoration Suite

2 750 Kč

Sada Acon Digital Restoration Suite obsahuje čtyři plug-iny (DeNoise, DeHum, DeC

ROBUSKEY

Grass Valley ROBUSKEY

8 725 Kč

ROBUSKEY je video plugin pro EDIUS 6+, Adobe After Effects, Premiere Pro a Final

Sapphire
nz

Boris Sapphire

40 430 Kč 39 800 Kč

Legendární plug-iny Sapphire jsou standardem na poli profesionálních vizuálních

Školenie EDIUS

Syntex Školenie EDIUS

7 979 Kč

Odborné školenie k softvéru Grass valley EDIUS V cene tohto školenia je aj Synt

Titler Pro
n

NewBlueFX Titler Pro

7 899 Kč

Nový standard na poli titulkovacích nástrojů! Nová, šestá verze oblíbeného titul

Trapcode Suite

Red Giant Trapcode Suite

25 690 Kč

Trapcode Suite 15 je nová verze sady kreativních nástrojů pro tvorbu animované g

VisTitle for EDIUS

VisDOM VisTitle for EDIUS

7 990 Kč

Oblíbený titulkovací plug-in VisTitle od VisDOM (dříve Videostar) je ve verzi 2.

Vitascene
n

ProDAD Vitascene

4 342 Kč

Vitascene V3 PRO je sada efektových plug-inů pro aplikace Grass Valley EDIUS 7 –

Voxformer

Voxengo Voxformer

1 920 Kč

Voxengo Voxformer je specializovaný vokální audio plug-in (rozhraní AAX, AU a VS

» všechny produkty Streaming a kódováníStreaming a kódování (2)

Episode 6.5

Telestream Episode 6.5

10 528 Kč

Telestream Episode 6 je multiformátový kódovací software ktorý poskytuje prekódo

LiveShell X
z

Cerevo LiveShell X

17 360 Kč 16 750 Kč

LiveShell X je pokročilý model v řadě samostatných streamovacích produktů japons

» všechny produkty Střihové kartyStřihové karty (18)

DeckLink 4K Extreme 12G
n

Blackmagic Design DeckLink 4K Extreme 12G

20 286 Kč

DeckLink 4K Extreme 12G je high-end střihová karta s Dual-Link 12G-SDI rozhraním

DeckLink 8K Pro
n

Blackmagic Design DeckLink 8K Pro

14 717 Kč

DeckLink 8K Pro je nová výkonná karta pro náhled a nabírání videa s rozhraním Qu

DeckLink Mini Monitor
n

Blackmagic Design DeckLink Mini Monitor

3 315 Kč

DeckLink Mini Monitor je extrémně kompaktní PCIe karta pro instalaci do běžných

DeckLink Mini Monitor 4K
n

Blackmagic Design DeckLink Mini Monitor 4K

4 650 Kč

Náhledová PCIe karta DeckLink Mini Monitor 4K nabízí stejné funkce jako HD model

DeckLink Mini Recorder
n

Blackmagic Design DeckLink Mini Recorder

3 315 Kč

DeckLink Mini Recorder je extrémně kompaktní PCIe karta pro instalaci do běžných

DeckLink Mini Recorder 4K
n

Blackmagic Design DeckLink Mini Recorder 4K

4 482 Kč

Nabírací PCIe karta DeckLink Mini Recorder 4K nabízí stejné funkce jako HD model

DeckLink SDI 4K
n

Blackmagic Design DeckLink SDI 4K

6 603 Kč

DeckLink SDI 4K je ideální střihovou kartou, pokud požadujete SDI konektivitu a

DeckLink Studio 4K
n

Blackmagic Design DeckLink Studio 4K

13 392 Kč

PCI Express karta DeckLink Studio 4K pro nabírání a přehrávání videa je určena k

Intensity Shuttle USB

Blackmagic Design Intensity Shuttle USB

4 758 Kč

Intensity Shuttle USB je prvním zařízením pro střih 10bitového HD/SD videa vybav

STORM 3G Elite

Grass Valley STORM 3G Elite

136 000 Kč

STORM 3G Elite consists of a breakout box with a PCIe 4X I/F card for desktop co

STORM MOBILE
n

Grass Valley STORM MOBILE

23 380 Kč

 STORM™ Mobile je nový střihový box připojený pomocí PCI Express nebo Express34

UltraStudio 4K Extreme
n

Blackmagic Design UltraStudio 4K Extreme

76 311 Kč

UltraStudio 4K Extreme je pokročilý hardware pro střih videa. Zařízení UltraStud

UltraStudio 4K Mini
n

Blackmagic Design UltraStudio 4K Mini

22 750 Kč

UltraStudio 4K Mini je snadno přenosné řešení pro záznam a přehrávání videa s ro

UltraStudio Express
nz

Blackmagic Design UltraStudio Express

13 098 Kč 10 990 Kč

Připojte veškerou svou profesionální a spotřební video techniku prostřednictvím

UltraStudio Mini Monitor
n

Blackmagic Design UltraStudio Mini Monitor

3 315 Kč

Pokud potřebujete miniaturní a cenově výhodné zařízení pro monitoring videa, je

UltraStudio Mini Recorder
n

Blackmagic Design UltraStudio Mini Recorder

3 315 Kč

UltraStudio Mini Recorder je miniaturní zařízení pro záznam videa, které se vejd

UltraStudio Pro
z

Blackmagic Design UltraStudio Pro

23 945 Kč 19 800 Kč

UltraStudio Pro nabízí ty nejvyspělejší video technologie v podobě extrémně tenk

UltraStudio SDI
nz

Blackmagic Design UltraStudio SDI

10 147 Kč 8 883 Kč

Miniaturní a dostupné řešení pro nabírání a přehrávání SDI videa pro počítače s

» všechny produkty Střižny a režieStřižny a režie (1)

» všechny produkty Studiová technikaStudiová technika (2)

MAM

Metus MAM

na telefon

Introducing Metus MAM MAM is a scalable media management system. Its asset manag

» všechny produkty VideorekordéryVideorekordéry (1)

T2 4K Series
n

Grass Valley T2 4K Series

na telefon

Nové rekordéry/přehrávače videa Grass Valley T2 4K jsou navrženy pro televizní s

» všechny produkty Zpracování signáluZpracování signálu (1)

Cintel Film Scanner
n

Blackmagic Design Cintel Film Scanner

585 090 Kč

Druhá generace revolučního zařízení pro skenování filmového materiálu v reálném

Alternativní produkty

EDIUS Pro 7 - výukové video v SLOVENČINE
an

Syntex EDIUS Pro 7 - výukové video v SLOVENČINE

620 Kč

Výukové video na najnovšiu verziu strihového softwaru EDIUS Pro 7 resp. EDIUS Ne

PluralEyes

Red Giant PluralEyes

7 695 Kč

Filmaři mohou používat nákladné a složité vybavení pro záznam časového kódu, pří

Školenie EDIUS

Syntex Školenie EDIUS

7 979 Kč

Odborné školenie k softvéru Grass valley EDIUS V cene tohto školenia je aj Synt

TA-1

Datavideo TA-1

499 Kč

Datavideo TA-1 je Chromakey Green lepiaca páska.

Máte otázku? Zeptejte se nás!