Syntex :: Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR - Videorekordéry

SK | CZ | EN

Výrobci | Kategorie

Syntex eNews
Aktuální info přímo na váš email!

Facebook

FB TWBlackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

n
HyperDeck Extreme 8K HDR

Více obrázků (4)

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDRBlackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDRBlackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

Videorekordér HyperDeck Extreme 8K HDR kombinuje spolehlivost řady HyperDeck s novými funkcemi vč. kodeku H.265, volitelné vyrovnávací paměti, 3D LUT korekcí a nativní podpory 8K a HDR videa. Díky záznamu 8K materiálu do kodeku H.265 zaručuje skvělou obrazovou kvalitu při snížených nárocích na úložný prostor. Velký dotykový displej poskytuje nejen náhled videa, ale i možnost ovládání přístroje, videorekordér je ale možné doplnit o volitelný modul HyperDeck Extreme Control, který jej přemění v tradiční studiový rekordér. HyperDeck Extreme zosobňuje novou generaci produktů pro televizní aplikace, živou produkci i digital signage aplikace v rozlišeních SD/HD, 2K/4K i 8K. V prodeji od 7/2019.

Varianty produktu:


Dostupnost: skladem
Název: HyperDeck Extreme 8K HDR
Varianta: HyperDeck Extreme 8K HDR
Výrobce: Blackmagic Design

Naše cena:124 254 Kč
Cena s DPH:150 347 Kč

ks
Rozbalit / zabalit vše

Související produkty (10)

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

HyperDeck Extreme disponuje dotykovým displejem pro ovládání všech funkcí, ale i náhled záznamu. Po instalaci modulu HyperDeck Extreme Control jej lze ovládat i prostřednictvím tradičních transportních tlačítek a Jog/Shuttle kolečka, nechybí ani možnost montáže obou zařízení pomocí volitelného rámu do přístrojových skříní. HyperDeck Extreme dále nabízí dva sloty pro záznamová média CFast, rozhraní Quad-Link 12G-SDI pro formát 8K, analogové rozhraní pro archivaci starých pořadů, možnost záznamu na externí USB-C disky, integrovaný reproduktor i sluchátkový výstup. Zajímavostí je též instalace volitelné vyrovnávací paměti pro eliminaci vypadlých snímků při zaplnění nebo poruše záznamového média. Zařízení lze napájet ze střídavých i stejnosměrných zdrojů napětí pro studiové použití resp. práci v terénu.

Všestrannost zařízení jej dovoluje použít také jako master rekordér živých produkcí, přehrávač projekcí či pro ISO záznam z jednotlivých kamer. Díky analogovým vstupům lze archivovat materiál ze starých páskových zařízení. Digital signage aplikace budou těžit z přítomnosti rychlého 10G ethernetového rozhraní pro rychlý upload médií nebo jednoduché dálkové ovládání. Díky HDMI, SDI a analogovým vstupů s možností měření signálu a aplikace 3D LUT korekcí bude rekordér doma také v terénu, např. v rámci výbavy přenosových vozů. Měřící funkce lze využít k ověření souladu s vysílacími normami před zahájením streamování nebo vysílání.

Integrované rozhraní Quad-Link 12G-SDI přináší podporu všech běžných formátů vč. SD, HD nebo Ultra HD až po rozlišení 8K. Aby bylo možné využívat běžné karty typu CFast k záznamu i přehrávání 8K videa, je záznam prováděn do kodeku H.265. To činí HyperDeck Extreme 8K ideálním společníkem nejnovějších 8K televizorů a projektorů.

HyperDeck Extreme Control
HyperDeck Extreme Control také rozšiřuje model HyperDeck Extreme o tradiční ovládací prvky profesionálních videorekordérů. Lze ovládat až 8 jednotek pomocí protokolu RS-422. Modul dovoluje ovládat starší videorekordéry, nastavovat počáteční a koncové body a provádět jednoduchý střih. Kombinace HyperDeck Extreme 8K a HyperDeck Extreme Control spolu se starším záznamovým zařízením dovolí jedinému operátorovi snadno archivovat staré pořady. Tento řetězec může být doplněn také zařízením Teranex Express pro konverzi SD materiálu do HD v jediném kroku! Uživatelé mohou ovládat řadu starších zařízení vč. Digital Betacamu, Betacamu SP nebo videí 1“ C formátu.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

Dotykový LCD displej
Inovativní dotykové rozhraní LCD displeje usnadňuje nastavování všech parametrů přístroje. Zobrazuje ovládací prvky pro přehrávání nebo spouštění záznamu i miniaturní časovou osu dovolující procházet zaznamenaný materiál. Pohybem prstu v obraze lze snadno přehrávat vpřed i vzad, samozřejmostí je zobrazení časového kódu, standardu videa, stavu médií nebo audio metrů. Luxusem je možnost aktivovat funkce pro měření signálu nebo pro asistenci ostření či import/export LUT korekcí.

CFast, USB-C, PCIe flash disky
Díky formátu H.265 dovoluje rekordér zaznamenávat na standardní karty typu CFast. Integruje dva sloty pro CFast karty a dovoluje tedy realizovat nekonečný záznam. CFast karty jsou kompaktní, dostupné a nabízejí vysoké přenosové rychlosti. Na 1TB kartu lze v kodeku H.265 zaznamenat až 498 minut 8Kp60 videa příp. až 1.059 minut v Ultra HD formátu 2160p60 nebo 2.354 minut materiálu s rozlišením 1080p59,94. To je více než 8 hodin 8K záznamu resp. přes 39 hodin v HD!

Díky rozhraní USB-C lze ale zaznamenávat i na externí flash disky, v kombinaci se zařízením Blackmagic MultiDock 10G lze využívat také standardní SSD disky! Pro vyšší provozní bezpečnost je možné instalovat také PCIe flash disk jako vyrovnávací paměť pro případ zaplnění hlavních záznamových médií nebo jejich poruchy způsobující vypadnutí snímků. Tento velice rychlý interní disk je možné využít také pro záznam do formátů, které jsou mimo možnosti CFast karet či připojených externích disků.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

Audio/video rozhraní
Model HyperDeck Extreme 8K je vybaven celou škálou video i audio rozhraní vč. Quad-Link 12G-SDI pro podporu SD, HD, Ultra HD a 8K SDI signálu; 12G-SDI výstupy podporují také výstup videa (Fill) a masky (Key) během přehrávání RGBA 4:4:4:4 souborů. Kompatibilitu se spotřební elektronikou vč. televizorů a projektorů zajišťuje standard HDMI. Archivace starších formátů je usnadněna také přítomností symetrických i konzumních audio vstupů nebo rozhraním časového kódu. Pro náhled lze využít SDI výstup s down-konverzí a zobrazením dodatečných informací v obraze. Nechybí ani 10G ethernetové rozhraní pro možnost rychlého uploadu médií pomocí protokolu FTP.

SDI a HDMI rozhraní realizují automatické přepínání standardů SD, HD, Ultra HD a 8K. SD formáty zahrnují normy NTSC a PAL, mezi podporované 720p HD standardy patří 720p50 a 59,94p. Podporovaná, prokládaná 1080i HD rozlišení zahrnují 1080i50 a 59,94, 1080p normu zastupují režimy 1080p23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94, 60p i 1080 PsF formáty. Standard Ultra HD je podporován až do 2160p59,94, 2K a 4K DCI standardy až do 25p. 8K režimy zahrnují 4320p23,98, 24, 25, 29,97, 50, 59,94 a 60p.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

HDR

Videorekordér je dokonale vybaven i pro zpracování HDR videa díky podpoře nejnovějších HDR standardů a použití vysoce světelného displeje s širokým barevným gamutem. S HDR standardy jsou plně kompatibilní i nástroje pro měření signálu. Vytvářené HDR soubory obsahují nezbytná metadata, SDI i HDMI vstupy rovněž provádějí korektní detekci HDR standardů. Formáty PQ a HLG jsou zpracovávány v souladu s normou SMPTE ST 2084. Integrovaný LCD displej zobrazuje nejen videa s barevnými prostory Rec. 2020 a Rec. 709, ale zobrazuje i 100 % standardu DCI-P3.

Měřící funkce
HyperDeck Extreme nabízí širokou paletu funkcí pro měření signálu vč. zobrazení vlnového průběhu, vektorskopu a RGB/YUV složek, které mohou sloužit k ověření barevných korekcí a slučitelnosti záznamu s vysílacími normami. Nechybí též zobrazení histogramu pro kontrolu distribuce úrovní jasu a přepalů nebo podpalů. Měřící funkce lze zobrazit přímo v monitorovaném videu.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

H.265 a ProRes
Snadný záznam a práce s 8K formátem jsou umožněny implementací moderního kodeku H.265, který nabízí kompresní poměry v rozmezí 60:1 – 285:1 pro minimalizaci nároků na úložný prostor a přenosové rychlosti. Záznam do formátu H.265 lze provádět u všech progresivních 8K, Ultra HD a HD formátů. Model HyperDeck Extreme 8K podporuje také záznam/přehrávání do formátů ProRes 422 HQ, ProRes 422 a ProRes 422 LT a také přehrávání ProRes 4444 materiálu (Fill/Key). Rekordér HyperDeck Extreme 8K produkuje standardní soubory kompatibilní s většinou operačních systémů i aplikací. Média mohou být formátována dle ExFAT nebo HFS+.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

Záznam zvuku
HyperDeck Extreme 8K HDR podporuje záznam z moderních digitálních i ze starších audio zařízení. U SDI formátů dovoluje zaznamenávat 2, 4, 8 nebo 16 audio kanálů v reálném čase. Nabídku audio rozhraní doplňují také čtyři analogové vstupy s konektory XLR např. pro záznam všech čtyř kanálů rekordérů Betacam SP i jejich měření pomocí virtuálních metrů s VU nebo PPM balistikou. Zvukové stopy spotřební elektroniky je možné zaznamenávat pomocí nesymetrických vstupů RCA s konzumní úrovní. Samozřejmostí je nízká úroveň šumu i zkreslení u všech vstupů v souladu s vysílacími normami.

10G Ethernet
Díky 10G síťovému rozhraní je produkt HyperDeck Extreme 8K HDR vhodný i pro digital signage aplikace. Dálkové ovládání je umožněno jednoduchým textovým protokolem, zkoušení příkazů lze provádět i pomocí rozhraní Telnet. Upload médií je realizován pomocí protokolu FTP. V kombinací s velkými diskovými poli připojenými k portu USB-C lze HyperDeck Extreme využívat i jako server pro nabírání a správu médií nebo playout.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR


» všechny produkty AudioAudio (1)

Audio Monitor 12G
n

Blackmagic Design Audio Monitor 12G

27 794 Kč

Modernizovaná verze velice populárního zařízení Blackmagic Audio Monitor pro pos

» všechny produkty Disková poleDisková pole (1)

MultiDock 10G
n

Blackmagic Design MultiDock 10G

13 650 Kč

Profesionální dockovací stanici USB disků s rozhraním USB-C. Elegantní zařízení

» všechny produkty KameryKamery (2)

Micro Studio Camera 4K
z

Blackmagic Design Micro Studio Camera 4K

30 503 Kč 26 990 Kč

Blackmagic Micro Studio Camera 4K je miniaturní Ultra HD a HD kamera pro studiov

URSA Broadcast
n

Blackmagic Design URSA Broadcast

76 975 Kč

Nová varianta kamery URSA Mini Pro navržená specificky pro ENG i studiovou telev

» všechny produkty Kazety a médiaKazety a média (2)

CFast 2.0 Blue

Wise CFast 2.0 Blue

5 876 Kč

Profesionální paměťové karty Wise CFast 2.0 Blue pro záznam videa. Doporučeno vý

CFast 2.0 Card Reader

Wise CFast 2.0 Card Reader

1 950 Kč

Čtečky karet CFast 2.0 osvědčené značky Wise.

» všechny produkty SoftwareSoftware (1)

DaVinci Resolve Studio

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio

7 150 Kč

DaVinci Resolve Studio společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro ba

» všechny produkty Střihové kartyStřihové karty (1)

DeckLink 8K Pro
n

Blackmagic Design DeckLink 8K Pro

14 717 Kč

DeckLink 8K Pro je nová výkonná karta pro náhled a nabírání videa s rozhraním Qu

» všechny produkty Střižny a režieStřižny a režie (1)

ATEM Constellation 8K
n

Blackmagic Design ATEM Constellation 8K

228 150 Kč

ATEM Constellation 8K je fantasticky vybavená Ultra HD režie s 4 M/E kanály, 40

» všechny produkty Zpracování signáluZpracování signálu (1)

Cintel Film Scanner
n

Blackmagic Design Cintel Film Scanner

585 090 Kč

Druhá generace revolučního zařízení pro skenování filmového materiálu v reálném

Alternativní produkty

AXS-CR1
nz

SONY AXS-CR1

15 550 Kč 14 750 Kč

Cenově dostupná čtečka karet typu AXS usnadňuje přenos 4K RAW a 2K RAW dat na po

AXS-R5
nz

SONY AXS-R5

148 699 Kč 134 299 Kč

Záznamový modul pro kamery CineAlta PMW-F5 a PMW-F55. Umožňuje zaznamenávat RAW

HyperDeck Studio 12G
n

Blackmagic Design HyperDeck Studio 12G

38 053 Kč

HyperDeck Studio 12G je profesionální videorekordér se záznamem na SSD disky a s

PMW-EX30
nz

SONY PMW-EX30

215 900 Kč 205 070 Kč

Sony PMW-EX30 je profesionálny videorekordér pracujúci so "solid state" médiami

T2 4K Series
n

Grass Valley T2 4K Series

na telefon

Nové rekordéry/přehrávače videa Grass Valley T2 4K jsou navrženy pro televizní s

Máte otázku? Zeptejte se nás!