Syntex :: Livestream Studio Software - Střižny a režie

SK | CZ | EN

Výrobci | Kategorie

Syntex eNews
Aktuální info přímo na váš email!

Facebook

FB TWLivestream Studio Software 5

n
Studio Software 5

Více obrázků (2)

Livestream Studio Software

Přeměňte svůj počítač v profesionální režii! Livestream Studio Software vám umožní vytvořit si vlastní video switcher z pracovní stanice s operačním systémem Windows a z nabíracích karet od společnosti Blackmagic Design. Software nabízí množství profesionálních funkcí, včetně multiview, grafického editoru, zvukového mixu, nástrojů pro streamování videa, záznamu zpracovávaného pořadu do souborů atd. Demo verzi si můžete stáhnout zde. Nová verze 5.2 (od 9/2018) podporuje krom Windows také operační systém macOS X (aktuálně pouze pro předplatitele služeb Livestream či Vimeo).

Varianty produktu:


Dostupnost: obvykle skladem
Název: Studio Software
Varianta: Studio Software 5
Výrobce: Livestream

Naše cena:18 980 Kč
Cena s DPH:22 966 Kč
Původní cena:20 800 Kč
Původní cena s DPH:25 168 Kč

ks
Rozbalit / zabalit vše

Související produkty (25)

Livestream Studio Software

Livestream Studio

Řada režií Livestream Studio obsahuje všestranné softwarové i hardwarové produkty pro odbavování všech druhů živých přenosů. Díky základní, samostatně nabízené aplikaci Livestream Studio Software, si můžete vytvořit vlastní switcher přesně podle vašich představ a požadavků! Krom tohoto programu budete potřebovat kompatibilní pracovní stanici s operačním systémem Windows, a také některou z nabíracích karet od společnosti Blackmagic Design. Můžete si zvolit PCIe karty z rodiny produktů DeckLink (Quad, SDI, Duo, Optical Fiber, Studio, Intensity Pro nebo 4K Extreme), případně karty UltraStudio nebo Intensity s rozhraními Thunderbolt resp. USB 3.0. Software Livestream Studio podporuje i režie Blackmagic Design ATEM 1 M/E a ATEM 2 M/E! Předpokladem správného fungování programu je alespoň čtyřjádrový procesor Intel i7 druhé generace, 4 GB DDR3 RAM taktované na 1333 MHz, grafická karta NVIDIA GeForce 210, minimálně 500 GB diskového prostoru (doporučují se rychlé klasické nebo SSD disky) a operační systém Windows 7 nebo vyšší. Od verze 2.0 je nabízena rovněž bezplatná verze programu s redukovanou sadou nástrojů. Pokud se na sestavení vlastní videorežie necítíte, můžete si naopak vybrat některý z produktů „na klíč“ – HD51, HD500, HD510 nebo HD1710, případně také volitelné hardwarové ovládací pulty řady Livestream Surface.

Multiview a multiscreen funkce
Základem živého zpracování videa je přehledné zobrazení výstupu ze všech dostupných kamer v reálném čase. Jedině tak můžete činit odpovědná režijní nebo střihová rozhodnutí. Livestream Studio nabízí integrované multiview funkce se zobrazením v reálném čase nezávisle na množství vstupů, podporu signalizace (tally), zobrazení úrovní zvuku atd. Navíc software podporuje až čtyři obrazovky pro tvorbu režijních obrazovkových stěn. Samozřejmostí je možnost vkládání vlastní grafiky.

Livestream Studio Software

Grafický editor
Součástí uživatelského rozhraní je i dvoukanálový generátor grafiky dovolující vytvářet uživatelské šablony a dynamicky měnit např. stav zápasu, běžící text nebo další grafické elementy, za běhu. Editor podporuje titulky, transparentní grafiku, funkci obraz v obraze z až pěti živých zdrojů, počítadla, a samozřejmě i množství efektů včetně vržených stínů, okrajů, ořezů atd. Software nabízí i bohatou kolekci efektových stíraček, střihů a prolínaček.

Integrovaný zvukový mixér
Zvukové funkce vyhoví produkcím všech velikostí, od sólistů až po velké produkční týmy. Inteligentní virtuální mixážní pult podporuje automatizaci mixu, embedované SDI a HDMI audio, monitoring úrovní i seskupování kanálů. Jsou podporovány i externí mixážní pulty.

Záznam pořadů
Výstup můžete ukládat ve vysoké kvalitě (M-JPEG), v podobě kontejnerů AVI, pro pozdější postprodukci v aplikacích Adobe Premiere nebo Final Cut Pro, či pro přehrávání v jednom z integrovaných přehrávačů médií. Software podporuje záznam až čtyř simultánních streamů – lze zaznamenávat pořad bez grafiky i s grafikou, případně i živý výstup libovolné z připojených kamer. Skvělou funkcí je také možnost importovat právě zaznamenávaný soubor do přehrávače médií, trimovat jej a přehrávat segmenty zpracovávaného pořadu, a to bez přerušení záznamu! Přehrávač médií podporuje všechny moderní formáty, včetně H.264, MP3 a WAV souborů. Navíc dovoluje vytvářet playlisty a smyčky nebo automaticky spouštět přehrávání během prolínačky. Funkce pro rychlé trimování a scrubování videa jsou samozřejmostí.

Livestream Studio Software

Remote Camera
Bezplatný softwarový doplněk Remote Camera dovoluje přeměnit libovolný počítač ve Wi-Fi nebo ethernetové síti ve zdroj obrazu pro Livestream Studio. Software podporuje výstup videa i audia v reálném čase! Podmínkou je instalace programu Livestream Studio Remote Camera na cílový počítač.

Streamování
Na rozdíl od řady konkurenčních režií nabízí Livestream Studio integrovaný systém pro enkódování a streaming H.264/AAC videa. Lze vysílat HD video prostřednictvím služeb Livestream, UStream, YouTube Live nebo libovolného RTMP či CDN serveru (Wowza Media Server, Akamai, Flash Media Server). Software též podporuje protokol ZiXi a streamování 1080p videa. Simultánně lze vysílat do prohlížečů, televizí s přehrávačem Roku, ale i do iOS a Android zařízení. Tato funkce je pro koncového uživatele zcela transparentní díky kombinaci Flashe a protokolů RTSP a HLS s adaptivním datovým tokem. Pořad lze také zobrazovat pomocí SDI a HDMI rozhraní, např. na velkoplošných obrazovkách stadionů a koncertních hal (iMag) nebo jej prostřednictvím těchto rozhraní předávat k dalšímu zpracování.Livestream Studio Software

Daty řízená grafika
Od verze 2.0 aplikace Livestream Studio je podporována daty řízená grafiku z portálů Twitter, Google Docs a z dalších zdrojů, a také z databáze Graphic Store, kde budou publikovány též šablony vytvořené uživatelskou základnou programu. Studio 2 představilo také velice flexibilní možnosti v oblasti podpory kamer – od produktů s operačními systémy iOS, Android nebo Windows, až po Google Glass, Broadcaster, USB nebo SDI, HDMI a dalších zdrojů signálu.

Nové verze!
Aktualizace Livestream Studio Software 3.0 přinesla desítky významných modernizací, včetně technologie Live Interview pro realizaci živých internetových rozhovorů pomocí webových kamer, podporu rozlišení 4K prostřednictvím nabíracích karet od Blackmagic Design, technologii bonded streaming pro rozložení streamů na několik přípojných bodů najednou (Ethernet, Wi-Fi, 3G/4G LTE) nebo pro konfiguraci záložního připojení, možnost streamovat v SD formátech (480p, 432p a 360p), prolínačky typu Slide a Push, podporu pro Twitch.tv, nové Remote Camera zdroje (Airplay Mirroring, GoPro 3 a GoPro 4) a další novinky (viz níže)! Čtvrté Studio nabízí podporu pro službu Facebook Live, podporu pro kamery Mevo, tvorbu interview se vzdálenými hosty pomocí web kamer, možnost vytvářet virtuální záběry z jedné 4K kamery a další novinky!

Páté Studio nabídlo verzi programu pro macOS (aktuálně pouze pro předplatitele služeb Livestream či Vimeo), dálkové ovládání PTZ kamer prostřednictvím protokolů VISCA a NDI, možnost zobrazit komentáře uživatelů platforem Facebook a Youtube Live, schopnost použít webové stránky jako zdroj videa (vč. interakce), užší integraci se službou Vimeo, režim Simple Mode pro začátečníky, hardwarově akcelerované dekódování videa (Intel Quick Sync nebo NVDEC) a nativní podporu pro záznam a přehrávání MP4/H.264 materiálu v Media Binu (pouze na platformách s hardwarovou akcelerací Intel Quick Sync / NVENC).Funkce představené ve verzi 2.0:
– Vylepšený grafický engine s:
    – Databází Graphics Store umožňující stažení grafiky z webu fy. Livestream.
    – 3 nezávislými grafickými stopami.
    – Nekonečným počtem grafických vrstev v každé stopě s nezávislým řízením jejich     viditelnosti.
    – Možností připojení vrstev k externím datovým zdrojům, včetně Twitteru, Google     Spreadsheets, RSS, Excel a CSV.
    – Flexibilními možnostmi aktualizace a připojování externích datových zdrojů.
    – Grafickými stopami „Push“ a „Pull“ pro intuitivní práci s aktualizací dat.
    – Možností provázání grafických stop s funkcí prolínání a s T-Barem.
    – Nezávislými styly prolínaček pro každou grafickou stopu.
    – Rozšířenými funkcemi pro časování.
    – Zalamováním písma u textových polí.
– Vylepšený Remote Camera engine s:
    – Funkcemi pro synchronizaci s drátovými i bezdrátovými kamerami!
    – Podporou zařízení Google Glass.
    – Možností použití mobilních produktů se systémem iOS (iPhone/iPod/iPad).
    – Možností použití zařízení se systémem Android.
    – Podporou produktu Livestream Broadcaster (HDMI).
    – Podporou karet Blackmagic Design DeckLink a webových kamer na systému Windows.
    – Kompatibilitou s RMTP a s kamerami Zixi (přenos z URL).
    – Možností použití jiné Livestream instance jako Remote Camery.
– Základní přehrávací funkce.
– Podpora webových kamer.
– Funkce AFV (Audio Follow Video) je aktivní v základní konfiguraci.
– Vylepšené uživatelské rozhraní.
– Optimalizována rychlost i stabilita programu.
– Bonding internetového přípojení (funkce je aktuálně v beta verzi).
– Aktualizované klávesové zkratky pro Studio Keyboard 2.0.
– Množství drobných oprav a vylepšení.

Funkce představené ve verzi 3.0:
– Záznam a editace UHD (4K) videa pomocí nabíracích karet od Blackmagic Design.
– Větší počet vstupů (25), výstupů (25) a remote kamer (10).
– Streaming SD (480p, 432p, 360p) videa pro méně výkonné počítače.
– Přechodové efekty „Slide” a „Push”.
– Funkce Livestream Interview v modulu Remote Camera pro realizaci rozhovorů po Internetu s nízkou latencí pomocí technologie WebRTC v prohlížeči Google Chrome.
– Aktualizovaný modul Streaming s řadou nových funkcí, včetně:
    – Technologie bonded transmission pro rozložení streamování na několik přípojných bodů     najednou (Wi-Fi, 3G/4G, Ethernet).
    – Funkce „Bonding if needed” pro konfiguraci záložního připojení v případě výpadku.
    – Panelu pro monitorování kvality přopojení/streamování v režimech Bonding nebo         Standard RTMP.
    – Podpory poskytovatele streamingových služeb Twitch.tv.
    – Perzistentního přihlášení na streamingové servery.
    – Vylepšené tvorby protokolů o realizovaných přenosech.
    – Možnosti streamovat offline do lokálních MP4 souborů.
    – Vyšší kvality streamování:
        – Možnost vytvářet stream 720p videa s tokem 4 Mbps pro kvalitnější vysílání např.         sportovních pořadů.
        – Kvalitnější odstranění půlsnímků.
        – Plynulejší streaming rychlostí 30 fps.
        – Volby pro kvalitu streamování u protokolů RTMP/Zixi.
        – Flexibilnější nastavení kvality.
– Nové zdroje videa v panelu Remote Camera:
    – Airplay Mirroring.
    – GoPro 3 a GoPro 4 (Wi-Fi hotspot).
– Integrovaný nástroj pro automatickou obnovu ISO záznamu v případě výpadků.
– Nové funkce modulu Graphics, např. možnost sdružit několik datových zdrojů do jedné grafické vrstvy.
– Nabírání titulků embedovaných v HD-SDI signálu pomocí kompatibilní střihové karty značky  Blackmagic Design.
– Funkce Crop/Zoom pro ořez nebo zvětšení videa v modulu Input Settings.

Funkce představené ve verzi 4.0:
– Integrace se streamovací službou Facebook Live, přímo ze záložky Stream programu Livestream Studio.
–Podpory nové kamery Mevo. Dovoluje použít záběry z několika kamer Mevo prostřednictvím aplikace Studio Remote Camera pro Windows a Mac OS.
–Ovládání aplikace Studio z libovolného prohlížeče Chrome, včetně verzí pro Android a Chromebook.
–Funkce pro tvorbu vzdálených interview dovolující zapojit do pořadu hosty pomocí jejich webových kamer. Pozvání hosta je realizováno zasláním odkazu pro Google Chrome.
–Aktualizované podpory pro hardware značky Magewell, včetně kompatibility s HD-SDI a HDMI kartami z řady „Pro”.
–Funkce virtuální kamery pro tvorbu několika virtuálních záběrů z jednoho HD nebo 4K zdroje.
– Integrovaný RTMP server.
– Nové verze aplikace Studio 4.0 hostované na Amazon Cloudu. Verze Studio Cloud Edition je ideální pro náročný HD multi-bitrate transcoding z RTMP vstupů a stojí 1.667 USD/měsíc.

Aktualizace 4.2 (2/2017):

  • Hardwarově akcelerovaný enkodér. Studio 4.2 nově využívá výkonu grafických karet značky NVIDIA (pokud disponují podporou technologie NVIDIA NVENC) a procesorů Intel s technologií QuickSync. Díky tomu lze realizovat enkódování videa i na méně výkonných konzumních laptopech a stolních počítačích, pokud jsou vybaveny kompatibilním procesorem a/nebo grafickou kartou. Uživatelé hardwaru Studio HD31 mohou nově streamovat v multi-bitrate HD režimu.
  • Streamování na několik platforem. Aktualizace 4.2 přináší možnost zaslat jeden stream z enkodéru do několika destinací najednou. Jeden stream platformy Livestream může být simultánně zaslán na platformy YouTube Live, Periscope a Twitch. Uživatelé mohou také realizovat simultánní přenosy ze Studia na servery služeb Livestream a Facebook Live.
  • Práce s grafikou v modulu Web Control. Web Control umožňuje dálkové ovládání aplikace Livestream Studio pomocí webového prohlížeče kompatibilního s API WebRTC (Safari, Chrome, Firefox). Novinkou je možnost plně ovládat modul Graphics, včetně importu a editace grafických dat. Díky tomu mohou producenti delegovat grafické úkony na další členy týmu a plně se soustředit na odbavení přenosu v hlavním okně programu Livestream Studio.

Kompletní seznam nových funkcí v AJ je zde.

Aktualizace 5.2 (9/2018):
Livestream Studio 5.2 (ke stažení od 14. 9. 2018) nabízí plnou verzi programu pro macOS (aktuálně pouze pro předplatitele služeb Livestream či Vimeo), dálkové ovládání PTZ kamer prostřednictvím protokolů VISCA a NDI, možnost zobrazit komentáře uživatelů platforem Facebook a Youtube Live, schopnost použít webové stránky jako zdroj videa (vč. interakce), užší integraci se službou Vimeo, režim Simple Mode pro začátečníky, hardwarově akcelerované dekódování videa (Intel Quick Sync nebo NVDEC) a nativní podporu pro záznam a přehrávání MP4/H.264 materiálu v Media Binu (pouze na platformách s hardwarovou akcelerací Intel Quick Sync / NVENC).

» všechny produkty KameryKamery (8)

AG-AC160 A
az

Panasonic AG-AC160 A

89 900 Kč 74 599 Kč

AVCCAM HD kamera AG-AC160A nabízí citlivý 1/3“ Full HD 2,2MP 3-MOS senzor, nativ

AG-AC8
an

Panasonic AG-AC8

29 850 Kč

Panasonic AG-AC8 je nová kamera na rameno se záznamem 1080p materiálu do formátu

AG-AC90
nz

Panasonic AG-AC90

1039 900 Kč 39 900 Kč

Nová profesionální HD kamera z řady AVCCAM nabízí nativní rozlišení 1920x1080 se

AG-AC90A
anz

Panasonic AG-AC90A

1039 900 Kč 39 900 Kč

Nová verze „A“ populární kamery AG-AC90 nabízí nové záznamové režimy, funkce pro

Mevo
n

Livestream Mevo

920 Kč

Nová kamera Mevo (dříve Movi) společnosti Livestream vytvořená specificky pro sn

Mevo Plus
nz

Livestream Mevo Plus

12 771 Kč 12 420 Kč

Nová verze „Plus” kapesní kamery Livestream Mevo pro živé streamování přináší ně

NDI PTZ Camera
n

NewTek NDI PTZ Camera

na telefon

Instalační kameru NewTek jednoduše připojíte k libovolnému ethernetovému portu:

Studio Camera

Blackmagic Design Studio Camera

39 750 Kč

Nejmenší kamery pro živou produkci s největším hledáčkem! Modely Blackmagic Stud

» všechny produkty Střihové kartyStřihové karty (12)

DeckLink 4K Extreme
n

Blackmagic Design DeckLink 4K Extreme

25 437 Kč

Karty z řady DeckLink jsou nejvýkonnějším řešením pro zpracování HD videa i mate

DeckLink Mini Monitor
n

Blackmagic Design DeckLink Mini Monitor

3 315 Kč

DeckLink Mini Monitor je extrémně kompaktní PCIe karta pro instalaci do běžných

DeckLink Mini Recorder
n

Blackmagic Design DeckLink Mini Recorder

3 315 Kč

DeckLink Mini Recorder je extrémně kompaktní PCIe karta pro instalaci do běžných

DeckLink Optical Fiber

Blackmagic Design DeckLink Optical Fiber

11 828 Kč

DeckLink Optical Fiber je první nabírací kartou s optickým SDI rozhraním. Model

DeckLink Quad

Blackmagic Design DeckLink Quad

25 437 Kč

Čtyři SDI karty v jedné! Vytvořte si vlastní studiové řešení postavené na kartác

DeckLink Quad HDMI Recorder
n

Blackmagic Design DeckLink Quad HDMI Recorder

12 610 Kč

PCIe 3.0 x8 karta DeckLink Quad HDMI Recorder disponuje čtyřmi nezávislými HDMI

DeckLink SDI

Blackmagic Design DeckLink SDI

6 983 Kč

DeckLink SDI je ideální kartou pro nabírání a přehrávání HD a SD videa v 10bitov

Intensity Extreme
n

Blackmagic Design Intensity Extreme

7 906 Kč

Intensity Extreme je HD/SD videoeditační řešení využívající vysokého výkonu rozh

Intensity Pro
z

Blackmagic Design Intensity Pro

1004 999 Kč 4 999 Kč

Intensity Pro je nabírací a přehrávací PCIe karta vybavená HDMI a analogovou kom

Intensity Pro 4K
n

Blackmagic Design Intensity Pro 4K

4 758 Kč

Intensity Pro 4K je PCIe karta pro záznam a přehrávání SD, HD a Ultra HD videa v

UltraStudio Pro
z

Blackmagic Design UltraStudio Pro

23 945 Kč 19 800 Kč

UltraStudio Pro nabízí ty nejvyspělejší video technologie v podobě extrémně tenk

UltraStudio SDI
nz

Blackmagic Design UltraStudio SDI

10 147 Kč 8 883 Kč

Miniaturní a dostupné řešení pro nabírání a přehrávání SDI videa pro počítače s

» všechny produkty Střižny a režieStřižny a režie (2)

ATEM 2 M/E Production Switcher

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Switcher

101 888 Kč

ATEM 2 M/E Production Switcher je nejvyšší model z rodiny switcherů ATEM společn

MultiView 16
n

Blackmagic Design MultiView 16

33 966 Kč

Blackmagic MultiView 16 je první nativní Ultra HD multi-viewer dovolující zobraz

» všechny produkty Zpracování signáluZpracování signálu (3)

Mini Converter Optical Fiber
a

Blackmagic Design Mini Converter Optical Fiber

4 900 Kč

Mini Converter Optical Fiber je obousměrný převodník SD/HD-SDI a optických rozhr

Mini Converter Optical Fiber 4K
n

Blackmagic Design Mini Converter Optical Fiber 4K

12 649 Kč

Mini Converter Optical Fiber 4K je obousměrný převodník s optickým rozhraním a 6

Smart Videohub
n

Blackmagic Design Smart Videohub

35 445 Kč

Nové modely kompaktních routerů od Blackmagic Design nahrazují SD/HD produkty Mi

Alternativní produkty

ATEM 1 M/E Production Studio 4K
n

Blackmagic Design ATEM 1 M/E Production Studio 4K

56 610 Kč

Switcher ATEM 1 M/E Production Studio 4K přináší rozšířenou sadu funkcí, včetně

ATEM 2 M/E Production Studio 4K

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

93 696 Kč

Nová režie ATEM 2 M/E Production Studio 4K je vybavena 20 nezávislými SD, HD neb

ATEM 2 M/E Production Switcher

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Switcher

101 888 Kč

ATEM 2 M/E Production Switcher je nejvyšší model z rodiny switcherů ATEM společn

AV-HS6000
n

Panasonic AV-HS6000

na telefon

Panasonic AV-HS6000 je výkonná, modulární 2 M/E režie s 32x HD-SDI a 2x DVI-D vs

Christmas Bundle 2018
n

Livestream Christmas Bundle 2018

33 696 Kč

Livestream do konce roku naděluje speciální sadu „Livestream Christmas Bundle“ o

LiveShell 2
nz

Cerevo LiveShell 2

8 450 Kč 7 450 Kč

Cerevo LiveShell 2 je oblíbené zařízení pro živé streamování videa bez nutnosti

LiveShell PRO
nz

Cerevo LiveShell PRO

12 340 Kč 10 850 Kč

Díky o něco větším rozměrům (123 x 90 x 26 vs. 78 x 113 x 25 mm) i váze (350 g v

LiveShell X
z

Cerevo LiveShell X

17 360 Kč 16 750 Kč

LiveShell X je pokročilý model v řadě samostatných streamovacích produktů japons

NVS-30 Video Streaming Server
nz

Datavideo NVS-30 Video Streaming Server

25 515 Kč 23 540 Kč

Datavideo NVS-30 je miniaturní, snadno transportovatelný enkodér a rekordér vide

NVS-40
nz

Datavideo NVS-40

42 480 Kč 40 690 Kč

Vícekanálový HD videorekordér a streamovací zařízení v jednom. Zařízení streamuj

TriCaster 40 V2
n

NewTek TriCaster 40 V2

145 330 Kč

TriCaster 40 v2 společnosti NewTek je ucelené, multikamerové videoprodukční řeše

TriCaster 410

NewTek TriCaster 410

na telefon

TriCaster 410 je kompaktní režie se 4 M/E kanály, HD-SDI konektivitou a nástroji

TriCaster 460

NewTek TriCaster 460

na telefon

TriCaster 460 je integrované řešení pro odbavování živých pořadů a web streaming

Tricaster 8000

NewTek Tricaster 8000

964 820 Kč

TriCaster 8000 je nejvyšší model z rodiny profesionálních videoprodukčních režií

TriCaster 860
n

NewTek TriCaster 860

629 860 Kč

TriCaster 860 je komplexní, integrované řešení pro odbavování živých pořadů. Pro

TriCaster Mini
n

NewTek TriCaster Mini

139 826 Kč

Režie TriCaster Mini je nejmenší plně vybavené multimediální studio na světě. Te

vMix
n

vMix vMix

na telefon

vMix softvér pre LIVE video produkciu

Máte otázku? Zeptejte se nás!