Syntex :: Blackmagic Design Teranex Express - Zpracování signálu

SK | CZ | EN

Výrobci | Kategorie

Syntex eNews
Aktuální info přímo na váš email!

Facebook

FB TWBlackmagic Design Teranex Express

Teranex Express

Více obrázků (3)

Syntex_Blackmagic_Design_Teranex_Express_MAIN_02Syntex_Blackmagic_Design_Teranex_Express_MAIN_03

První převodník formátů s technologií 12G-SDI pro konverzi SD, HD a Ultra HD videa v reálném čase! Teranex Express je zcela nový model v řadě převodníků videoformátů Teranex, která je celosvětově oblíbená pro své patentované konverzní algoritmy s vynikající obrazovou kvalitou. Nový model podporuje neuvěřitelných 178 různých formátových konverzí v plně 10bitové kvalitě a včetně zvuku, titulků nebo časového kódu!

Dostupnost: obvykle skladem
Název: Teranex Express
Výrobce: Blackmagic Design

Naše cena:32 561 Kč
Cena s DPH:39 399 Kč

ks
Rozbalit / zabalit vše

Související produkty (16)

Blackmagic Design Teranex Express

Teranex Express je prvním převodníkem na světě podporujícím novou technologii 12G-SDI a všechny běžné SD, HD a Ultra HD formáty! Teranex Express je zcela nový model v řadě převodníků Teranex, která je celosvětově oblíbená pro své patentované konverzní algoritmy s vynikající obrazovou kvalitou. Nový model podporuje neuvěřitelných 178 různých formátových konverzí v plně 10bitové kvalitě a včetně zvuku, titulků nebo časového kódu. Nový Teranex Express má stejnou filozofii ovládání, jako jiné modely v této řadě pro maximálně snadný přechod z jiných verzí produktu. Integrovaný LCD displej hostí přehlednou nabídku přístroje a spolu se zpracovávaným videem zobrazuje také časový kód a formát zdrojového videa, není proto nezbytné používat externí monitor. Díky elegantnímu, kovovému čelnímu panelu, kompaktnímu provedení výšky 1U a zabudovanému zdroji, je Teranex Express všestranným a spolehlivým nástrojem pro konverzi videostandardů.   

Blackmagic Design Teranex Express

12G-SDI!
Teranex Express je první převodník formátů s rozhraním 12G-SDI! Díky tomuto standardu mohou uživatelé přepínat mezi normami 12G-SDI, 6G-SDI, 3G-SDI, HD-SDI a SD-SDI pro maximální kompatibilitu s moderní SD, HD a Ultra HD technikou. Toto rozhraní umožňuje datový tok s neuvěřitelnou rychlostí 12 gigabitů za sekundu a je dostatečně rychlé pro přenos progresivního Ultra HD videa se snímkovou frekvencí 60 fps. Produkt Teranex Express je tedy dokonale připraven na novou generaci videotechniky.

PixelMotion
Patentované algoritmy PixelMotion pro odstranění půlsnímků umožní perfektní konverzi do progresivních režimů. Pracují v reálném čase a zachovávají vertikální rozlišení obrazu. Algoritmy PixelMotion převedou maximální množství detailů ze zdrojového videa a ve spolupráci se sofistikovanými diagonálními filtry zaručí maximální ostrost výsledných přepočítaných snímků. Teranex Express podporuje až 16 audio kanálů, časový kód a data VANC. Převodník je rovněž kompatibilní se zvukem kódovaným normou Dolby, není tedy nutné provádět konverzi audia pomocí dalších zařízení. Konverzní funkce produktu Teranex Express zachovají synchronní zvuk i časový kód.

Blackmagic Design Teranex Express

Klíčové funkce Teranex Express Key Features

  • Proslulé algoritmy Teranex pro vysoce kvalitní konverzi rozlišení videa.
  • 12G-SDI/Dual-Link 6G-SDI vstupy a výstupy s možností upgradu na optiku.
  • Konverze časového kódu i tutulků.
  • Podporuje až 16 kanálů synchronního zvuku pro precizní konverzi audia a přemapování zvukových kanálů.
  • Klasický čelní panel známý z jiných produktů Teranex.
  • Synchronizační vstup.
  • Zabudovaný zdroj podporující síťová napětí v rozmezí 110 – 240V~.

 
Blackmagic Design Teranex Express

Teranex Setup
Software Teranex 3.1 (prosinec 2014) nebo vyšší obsahuje aplikaci Teranex Setup pro dálkové nastavení a ovládání parametrů přístrojů. Teranex Setup běží na systémech Mac OS X i Windows, umožňuje automatické vyhledání konvertorů Teranex v lokální síti a jejich následné ovládání. Je vybaven elegantním a snadno použitelným rozhraním pro jednoduché nastavení všech funkcí produktů Teranex, včetně barevných korekcí, volby vstupů a výstupů, nastavení poměru stran, mapování zvukových kanálů apod. Provedená nastavení jsou okamžitě realizována v cílovém zařízení Teranex pro maximální flexibilitu obsluhy při živém vysílání. Teranex Setup je ideální nástroj jak pro malá postprodukční studia, tak pro velké televizní společnosti. Menší firmy mohou využít funkce dálkového ovládání pro snazší sdílení konvertorů mezi různými uživateli, zatímco velké stanice uvítají možnost centralizované kontroly nad větším počtem produktů Teranex. Software je velice snadno použitelný a podporuje nejnovější technologie, včetně displejů „Retina“.

Režim Quad Link
Teranex Express je dovoluje konvertovat video vstup 12G-SDI na čtyřnásobný výstup 3G-SDI. Režim „Quad Link 3G-SDI“ je používaný například na Ultra HD monitorech. Ultra HD obraz je rozdělen na čtveřici 1080 HD-SDI signálů, které jsou v cílovém zařízení opět složeny v jeden Ultra HD snímek. Každý z Quad Link 3G-SDI výstupů lze také nezávisle připojit k samostatným monitorům a vytvořit tak video stěnu ze čtyř HD monitorů. Díky podpoře široké škály snímkových frekvencí v režimu Ultra HD - od 23,98 až po 60 fps - je Teranex Express kompatibilní s množstvím zobrazovačů, včetně video stěn, velkých LED obrazovek a starší 3G-SDI techniky.Aktualizace Teranex 3.2 (3/2015)
...přináší nové funkce pro konverzi SD, HD a Ultra HD formátů v reálném čase; celkem lze provést až 1089 konverzí! S touto novou softwarovou aktualizací a 12G-SDI technologií mohou uživatelé provádět formátové konverze až do rozlišení 2160p60. Aktualizace Teranex 3.2 je nabízena k bezplatnému stažení ze stránek společnosti Blackmagic Design. Nová verze software Teranex 3.2 znamená obrovské zvýšení počtu proveditelných formátových konverzí u produktu Teranex Express. Po instalaci aktualizace nabídne přístroj 862 nových konverzních možností, např. nové formáty, snímkové frekvence, funkce pro Telecine proces a další. Uživatelé tak mohou konvertovat prakticky jakýkoliv formát videa na libovolný jiný, v reálném čase. Aktualizace řeší téměř všechny konverzní požadavky uživatelů. SD video může být konvertováno do HD rozlišení, včetně změny snímkové frekvence v jediném kroku. Konvertor také dokáže detekovat a měnit kadenci půlsnímků a je tedy vhodný i ke konverzi starých videí do moderních HD videí vhodných pro internetovou distribuci. Teranex Express je též ideálním nástrojem pro přechod na Ultra HD normu. Díky pokročilému rozhraní 12G-SDI dokáže automaticky přepínat mezi normami SD SDI, HD-SDI, 3G-SDI, 6G-SDI a 12G-SDI v závislosti na nastavení konverzních funkcí. Díky tomu mohou uživatelé konvertovat zdrojový materiál v rozlišeních 720p nebo 1080p do Ultra HD v reálném čase. Stejně snadno si zařízení dokáže poradit s konverzí snímkových frekvencí, např. při konverzi 6G-SDI 2160p30 formátu do normy 12G-SDI 2160p60. Do normy 2160p60 lze konvertovat i z SD nebo HD zdrojů videa, Teranex Express tedy dovolí připojit k Ultra HD režiím prakticky libovolný zdroj videa. Funkce pro konverzi velikosti snímků i jejich frekvence využívají stejné, patentované algoritmy jako další modely v řadě Teranex pro maximálně transparentní konverzi mezi formáty. Uživatelé si mohou být jisti maximální kvalitou konverze při změně velikosti snímků, při odstraňování půlsnímků, konverzi SD, HD a Ultra HD formátů, Telecine operacích, konverzi poměru stran videa, zpracování časového kódu či vícekanálového zvuku apod.

Aktualizace Teranex 4.2 (9/2015)
S aktualizací 4.2 mohou uživatelé produktu Teranex Express provádět redukci šumu v reálném čase během konverze formátu videa. Náhled lze sledovat na integrovaném displeji nebo na externím monitoru a posuzovat tak nastavení parametrů pro odstranění šumu. Náhled je rozdělen na sekce „před” a „po” redukci šumu pro porovnání vlivu redukčních algoritmů na kvalitu obrazu. Funkce redukující šum jsou ideální pro uživatele, kteří zpracovávají staré pásky, případně potřebují redukovat šum u slabých analogových přenosů nebo špatně nasvícených scén. Teranex využívá pokročilé algoritmy pro redukci šumu separátně u statických částí obrazu a u pohyblivých sekcí. Díky tomu je dosaženo maximální obrazové kvality! Aktualizace Teranex 4.2 dále obsahuje zobrazení časového kódu a úrovní audio signálu na integrovaném displeji produktu Teranex Express. Navíc byla implementována podpora SDI režimu Level A pro zpracování signálu 1080p50/60 pomocí jedné 3G-SDI linky. Uživatelé, kteří pracují s formátem 1080p50/60, tak mohou nyní pracovat s technikou podporující režimy Level A i Level B. Mezi režimy Level A/B lze také konvertovat, navíc jsou podporovány i Ultra HD monitory s Quad-SDI vstupy v režimu Level A. Software Teranex Setup pro Mac OS a Windows dovoluje nově vytvářet, ukládat, spravovat a vyvolávat nastavení jakéhokoliv počtu převodníků Teranex na ethernetové síti. Použití konverzních šablon značně zjednoduší práci uživatelům, kteří vlastní větší množství převodníků a zpracovávají pestrou paletu video formátů.

Aktualizace Teranex 4.4 (2/2016)
Aktualizace 4.4 opravuje chybu související s 3:2 procesem u modelu Teranex Express, přináší vylepšené algoritmy pro nižší spotřebu (opět u modelu Teranex Express), vyšší stabilitu připojení u nástroje Teranex Setup Utility a převodníků Teranex 2D, Teranex 3D nebo Express a další novinky. Aktualizace se doporučuje pro všechny modely procesorů Teranex.

» všechny produkty AudioAudio (1)

Blackmagic Audio Monitor

Blackmagic Design Blackmagic Audio Monitor

35 138 Kč

Blackmagic Design Audio Monitor je novým řešením pro monitoring audia. Produkt j

» všechny produkty Monitory a projektoryMonitory a projektory (2)

 SmartScope Duo 4K
n

Blackmagic Design SmartScope Duo 4K

17 900 Kč

SmartScope Duo 4K je unikátní dvojitý náhledový monitor pro montáž do přístrojov

SmartView HD
z

Blackmagic Design SmartView HD

22 275 Kč 19 575 Kč

Monitor SmartView HD je osazen kvalitní 17“ LCD obrazovkou pro náhled SD, HD a 3

» všechny produkty Střihové kartyStřihové karty (1)

UltraStudio 4K 2
n

Blackmagic Design UltraStudio 4K 2

23 258 Kč

Skvěle vybavené rackové zařízení pro nabírání a přehrávání videa, s rychlým rozh

» všechny produkty Střižny a režieStřižny a režie (1)

SE-650
n

Datavideo SE-650

28 790 Kč

Datavideo SE-650 je miniaturní, profesionální HD režie s vynikajícím poměrem cen

» všechny produkty Studiová technikaStudiová technika (1)

3Play Mini
n

NewTek 3Play Mini

na telefon

Tvůrci sportovních přenosů a projekcí mohou díky extrémně kompaktnímu zařízení 3

» všechny produkty Tašky a kufryTašky a kufry (1)

ATEM Television Studio Pro Case
n

Jocomp ATEM Television Studio Pro Case

12 890 Kč

Speciální produkční kufr pro režii ATEM Television Studio Pro (HD nebo 4K), dovo

» všechny produkty Zpracování signáluZpracování signálu (9)

Compact Videohub

Blackmagic Design Compact Videohub

66 833 Kč

Pokud potřebujete větší přepojovací pole s co nejmenšími rozměry, zaměřte svou p

Mini Converter Optical Fiber 4K
n

Blackmagic Design Mini Converter Optical Fiber 4K

12 649 Kč

Mini Converter Optical Fiber 4K je obousměrný převodník s optickým rozhraním a 6

Mini Converter SDI Multiplex 4K
n

Blackmagic Design Mini Converter SDI Multiplex 4K

12 649 Kč

Mini Converter SDI Multiplex 4K je vybaven čtyřmi SDI vstupy a stejným počtem SD

SFP Optical Transceiver
n

FieldCast SFP Optical Transceiver

1 352 Kč

Obousměrné optické moduly značky FieldCast jsou dostupné v 3G, 6G a 12G variantá

Universal Videohub 72

Blackmagic Design Universal Videohub 72

67 488 Kč

Rack frame lets you add up to 18 BNC SDI or optical fiber SDI interfaces plus a

VS-150
n

Datavideo VS-150

24 600 Kč

Datavideo VS-150 je desktop verzia vektoroskopu VS-100 s tradičnými tlačítkami n

VS-606XL

Kramer Electronics VS-606XL

27 900 Kč

Kramer VS-606XL je vysokovýkonný matrix switcher s maticou 6x6.  Patrí do rodiny

VSM-100
n

Datavideo VSM-100

51 500 Kč

Datavideo VSM-100 v sebe kombinuje 2x 4.3" HDMI/SDI monitor a VS-150 vektoroskop

VSM-200
n

Datavideo VSM-200

76 100 Kč

Datavideo VSM-200 v sebe kombinuje 2x 4.3" HDMI/SDI monitor a 2x VS-150 vektoros

Alternativní produkty

BCJ-XJ-TRC
n

Canare BCJ-XJ-TRC

900 Kč

Canare BCJ-XJ-TRC je impedančný Digital Audio transformátor, ktorý pasívne prevá

Mini Converter 12G-SDI
nz

Blackmagic Design Mini Converter 12G-SDI

3 695 Kč 3 354 Kč

Modely Blackmagic Mini Converter 12G jsou součástí široké rodiny profesionální t

Mini Converter HDMI to SDI 4K
n

Blackmagic Design Mini Converter HDMI to SDI 4K

7 645 Kč

Mini Converter HDMI to SDI 4K převádí HDMI signál na SDI. Je vybaven výstupy typ

Teranex Mini
n

Blackmagic Design Teranex Mini

11 270 Kč

Nová generace video převodníků od Blackmagic Design! Modely Teranex Mini disponu

Máte otázku? Zeptejte se nás!