Syntex :: TVPAINT TVPaint Animation - Software

SK | CZ | EN

Výrobci | Kategorie

Syntex eNews
Aktuální info přímo na váš email!

Facebook

FB TWTVPAINT TVPaint Animation 11 (Standard Edition)

n
TVPaint Animation 11 (Standard Edition)

Více obrázků (2)

TVPAINT TVPaint Animation

TVPaint Animation Standard Edition je specializovaný software pro 2D kresbu a animaci. Program je založen na bitmapové grafice a je vybaven vysoce optimalizovanými algoritmy pro kresbu a malbu, které zaručují přirozený pocit z tvorby, bez zadrhávání. Hodí se zejména pro kratší animační projekty, např. animované znělky, herní animace, reklamy, animační testy, umělecké projekty, rotoscoping, pro výuku animace na školách, a také pro tvorbu grafiky do her (animované textury apod.). Pro Windows, Mac OS X a Linux.

Varianty produktu:

Dostupnost: 1-2 dny
Název: TVPaint Animation
Varianta: TVPaint Animation 11 (Standard Edition)
Výrobce: TVPAINT

Naše cena:13 700 Kč
Cena s DPH:16 577 Kč

ks
Rozbalit / zabalit vše

Související produkty (16)

TVPaint Animation
Software TVPaint Animation je jedním z nejdéle kontinuálně vyvíjených programů pro digitální malbu a animaci. Světlo světa spatřil již v roce 1991 na platformě Amiga a přestože během let vystřídal několik distribučních partnerů (objevil se např. jako „Aura“ pod křídly společnosti NewTek nebo jako „Mirage“ pod vydavatelskou značkou Bauhaus Software), zachoval si kontinuitu a je stále velice populárním nástrojem pro mnoho animátorů i animačních studií.

TVPaint Animation 10.5

Bitmapové nástroje
Na rozdíl od valné většiny konkurenčních animačních aplikací sází TVPaint Animation na bitmapové kreslící nástroje. Výhodou je zde především velice rychlá odezva při kresbě prostřednictvím tabletů Wacom, přirozený pocit z kresby a celkově velmi vysoký výkon programu. Díky tomu se TVPaint hodí nejen ke kresbě a skicování, tvorbě ručně kreslených textur nebo k malbě pozadí, ale i k výrobě kratších, ručně kreslených animačních celků. Zde animátoři ocení vysokou konfigurovatelnost štětců (lze kreslit i animovanými štětci!) a především přirozený vzhled tahů, který má podstatně blíže k tradičním médiím, než vektorové nástroje, na které sázejí konkurenční aplikace. Naleznete zde také klasické, animované vrstvy (jejich počet je omezen pouze výkonem pracovní stanice) a efekty á la Photoshop.

TVPaint Animation 10.5

Pokročilé animační funkce
Program disponuje ve verzi Professional množstvím funkcí, na které jsou klasičtí animátoři zvyklí – virtuální prosvětlovací stůl, animační Xsheet, poznámkový aparát integrovaný v časové ose např. pro dabování animací, podporu rozhraní TWAIN pro skenování, multiplánovou kameru, export HTML a PDF storyboardů a další pokročilé funkce. To vše v rychlém, WYSIWYG rozhraní!

TVPaint Animation 10.5

Přirozenost
V programu TVPaint Animation můžete volně kreslit a animovat, aniž byste museli následně upravovat vektorové tahy nebo čekat na rendering. Výhodou je též podpora libovolného rozlišení (závislá na výkonu a paměti pracovní stanice), kompatibilita se všemi běžnými bitmapovými formáty, a také možnost nastavit štětce pro simulaci tradičních technik, od kresby křídou a uhlem až po olej a akvarel. Výrobce samozřejmě dodává množství „továrních“ nastavení, můžete tedy ihned začít pracovat.
TVPaint Animation 10.5
Funkce CTG Layers (Professional Edition)
Profesionální edice aplikace TVPaint Animation 11 obsahuje zbrusu nový systém pro automatické kolorování a texturování animací. Nová vrstva „Color & Texture Generator” (CTG) aplikuje na kresby barevné výplně definované novou knihovnou barev. Barvy lze pojmenovávat nebo zpětně měnit a vytvářet tak barevné modely scén. Díky výkonnému algoritmu pro automatické sledování linkových kreseb (včetně těch nedotažených!) je celý proces téměř automatický. Barevné výplně mohou být navíc nahrazeny texturami pro doplnění animací o detailní struktury!

TVPaint Animation 11

Nové funkce a moderní rozhraní
Verze 11 obsahuje řadu nových, výkonných funkcí, mimo jiné i nástroj Warp Tool přístupný z Main Panelu, který je navržen pro ručně aplikované obrazové deformace a hodí se např. k opravám chyb u kreseb nebo pro efektové animace. Další dlouho očekávanou novinkou je systém vodítek „Guideline“, dovolující vytvářet a zobrazovat např. perspektivní vodítka, bezpečné zóny, mřížky, referenční fotografie, barevné palety a další obrazové informace. Samotné uživatelské rozhraní má nyní tmavší paletu a nenápadné monochromatické ikony. Navíc lze sáhnout i po světlejším rozhraní s tmavými ikonami (nastavuje se v okně Preferences). Nezbytnou modernizací je optimalizace rozhraní pro nové displeje s rozlišením 4K.

TVPaint Animation 11

Paleta Image Library
Další vymodlenou funkcí, která se konečně materializovala ve verzi 11, je paleta Image Library dovolující ukládat textury, kresby nebo referenční malby/fotografie. Lze použít externí soubory (JPG, TGA, PNG etc.), grabnout aktuální vrstvu nebo celý aktuální snímek obsahující všechny vrstvy. Obrazové knihovny jsou součástí projektů, díky tomu je lze např. sdílet pomocí funkce Share Manager (pouze Professional Edition).

TVPaint Animation 11

Nové funkce v TVPaintu 11:

 • Nový kolorovací a texturovací engine u vrstev "Color and Texture to Generate" ve verzi TVPaint Animation 11 Professional Edition. Dovoluje vytvářet knihovny barev, sledovat kresby a samočinně vytvářet výplně barev nebo textur.
 • Nové texturovací efekty "Brush Spreading" a "Inlay Texture" pro snadnou tvorbu detailních textur.
 • Nový nástroj Warp Tool pro obrazové distorze. Lze použít i k imitaci ploškové animace.
 • Nový systém pro tvorbu a vykreslení obrazových vodítek, např. perspektivních linek, palet apod.
 • Nový panel Image Library sdružující referenční obrázky, textury, kresby...
 • Funkce Auto Break a Auto Create Frame jsou nyní přiřazeny vrstvám.
 • Okno Layer Preset Manager pro vytváření a ukládání nastavení vrstev.
 • Samostatný nástroj Eraser Tool pro mazání kreseb. Původní kreslící režim „Erase“ zůstal zachován.
 • Nová barevná paleta Chromatic Wheel.
 • Nové uživatelské rozhraní s tmavším podáním a monochromatickými ikonami.
 • Uklizené horní menu, které je nyní podstatně přívětivější k novým uživatelům.
 • Nové možnosti pro vyhlazování linek. Nyní jsou na výběr režimy „Average“ a „Pulled Strings“. Nastavení Line Smoothing má nyní vlastní panel a dedikovanou ikonu v okně Main Panel.
 • Verze Standard je nyní spustitelná i na Linuxu!
 • Nové možnosti zobrazení na displejích s vysokým rozlišením.
 • Režim Proxy je nyní o 25 % rychlejší.
 • Koordináty „Out of Pegs” jsou nyní přístupné v okně prosvětlovacího stolu.
 • Režim Tint Mode u prosvětlovacího stolu.
 • Veškeré výplně jsou nyní vykreslený s anti-aliasingem!
 • Funkce pro automatické ukládání projektů.
 • Export storyboardů kompatibilních s formátem The Foundry FLIX.
 • ...a mnoho dalších novinek!Tradiční animace je disciplína věnovaná iluzi pohybu, ale pro mnohé animátory je složitost aplikací pro digitální animaci spíše inhibující. Školitel animace Don Perro z Capilano University ale v následujícím videu ukazuje, že se digitální animace nemusí nikdo bát. V pěti bodech demonstruje, jak začít pracovat v dnes již standardním animačním programu TVPaint Animation: od konfigurování tabletu Cintiq pro maximálně přirozenou práci až po nastavení rozhraní TVPaintu, použití virtuálního prosvětlovacího stolu nebo změnu časování animačních fází:TVPaint oslavil 25. narozeniny!
Software TVPaint Animation oslavil v roce 2016 25. narozeniny! U příležitosti tohoto významného výročí uvedl výrobce krátký animovaný film Journey Through Creativity. Snímek vytvořila dvaadvacetiletá francouzsko-kambodžská animátorka Tévy Dubrayová, hudbu složil Louis Warynski (aka Chapelier Fou), který pochází ze stejného města, jako tvůrci TVPaintu, tedy z francouzského města Mety. Většinu souborů (pro TVPaint Animation 11) vytvořených pro tento snímek zpřístupní výrobce na svých webových stránkách v průběhu letošního léta.

Journey through Creativity - TVPaint 25th Anniversary from TVPaint on Vimeo.TVPaint a Windows 10 Anniversary Update
Pokud používáte TVPaint Animation 11 a hodláte aktualizovat Windows 10 na verzi „Anniversary Update”, je nutné aktualizovat také aplikaci TVPaint, a to na verzi 11.0.3 nebo novější. Uživatelům starší generace TVPaintu 10.5.7 se v současné době nedoporučuje přejít na nový operační systém – řešení problémů, které hlásí někteří uživatelé, se aktuálně zkoumá. Osm let stará verze 9.5.21 (a starší) bohužel v novém systému Windows 10 Anniversary Update nepracuje správně a aktualizace se z technických důvodů neplánuje. Pokud chcete přejít na nový operační systém, nezbývá než upgradovat také TVPaint, na verzi 11 (více zde).

Dokumenty

» všechny produkty Klávesnice a konzoleKlávesnice a konzole (2)

ShuttlePro V2

Contour Design ShuttlePro V2

1 990 Kč

Možnost ovládat vaši video nebo audio aplikaci přirozeným způsobem je konečně zd

ShuttleXpress

Contour Design ShuttleXpress

1 350 Kč

Contour Design ShuttleXpress je postavený na stejném základě jako populární Shut

» všechny produkty SoftwareSoftware (11)

After Effects CC
n

Adobe After Effects CC

na telefon

Vytvářejte nemožné, s novou verzí kompoziční aplikace After Effects CC. Nová ver

DaVinci Resolve Studio

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio

7 150 Kč

DaVinci Resolve Studio společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro ba

Fusion Studio

Blackmagic Design Fusion Studio

7 150 Kč

Fusion Studio je profesionální software pro tvorbu vizuálních efektů a kompozičn

LightWave
n

NewTek LightWave

31 590 Kč

LightWave 3D je legendou na poli 3D grafiky. Kombinuje špičkový renderer s intui

LiveText
n

NewTek LiveText

na telefon

LiveText  je titulkovací software pro režijní pracoviště vybavené switchery řady

Photoshop CC
n

Adobe Photoshop CC

na telefon

S novým Photoshopem získáte více tvůrčí svobody a maximální výkon potřebný k pro

SpeedEDIT

NewTek SpeedEDIT

25 172 Kč

SpeedEDIT je na rozlišení nezávislý editor videa navržený pro maximální efektivi

Trapcode Suite

Red Giant Trapcode Suite

25 690 Kč

Trapcode Suite 15 je nová verze sady kreativních nástrojů pro tvorbu animované g

TriCaster Virtual Set Editor

NewTek TriCaster Virtual Set Editor

36 372 Kč

Vaše představa dokonalého virtuálního studia může ožít – kdekoliv! S jednoduchým

ZBrush
n

Pixologic ZBrush

19 730 Kč

ZBrush je standardem na poli digitálního sochařství. Nabízí funkce pro tvarování

ZbrushCore
n

Pixologic ZbrushCore

3 760 Kč

ZBrushCore vychází ze slavné profesionální 2.5D/3D aplikace ZBrush pro modelován

» všechny produkty Střihové kartyStřihové karty (3)

DeckLink Micro
n

Blackmagic Design DeckLink Micro

2 834 Kč

Řada miniaturních karet DeckLink Micro obsahuje kompaktní modely pro zpracování

DeckLink Mini Monitor
n

Blackmagic Design DeckLink Mini Monitor

3 315 Kč

DeckLink Mini Monitor je extrémně kompaktní PCIe karta pro instalaci do běžných

Intensity Pro
z

Blackmagic Design Intensity Pro

1004 999 Kč 4 999 Kč

Intensity Pro je nabírací a přehrávací PCIe karta vybavená HDMI a analogovou kom

Alternativní produkty

After Effects CC
n

Adobe After Effects CC

na telefon

Vytvářejte nemožné, s novou verzí kompoziční aplikace After Effects CC. Nová ver

Photoshop / Premiere Elements 13 Bundle

Adobe Photoshop / Premiere Elements 13 Bundle

4 450 Kč

Cenovo výhodný balík aplikácií rady Adobe Elements obsahujúci: Adobe Photosho

Photoshop CC
n

Adobe Photoshop CC

na telefon

S novým Photoshopem získáte více tvůrčí svobody a maximální výkon potřebný k pro

ZBrush
n

Pixologic ZBrush

19 730 Kč

ZBrush je standardem na poli digitálního sochařství. Nabízí funkce pro tvarování

Máte otázku? Zeptejte se nás!