Syntex :: Blackmagic Design UltraStudio 4K Extreme 3 - Střihové karty

SK | CZ | EN

Výrobci | Kategorie

Syntex eNews
Aktuální info přímo na váš email!

Facebook

FB TWBlackmagic Design UltraStudio 4K Extreme 3

n
UltraStudio 4K Extreme 3

Více obrázků (3)

Syntex_Blackmagic_Design_UltraStudio_4K_Extreme_3_MAIN_02Syntex_Blackmagic_Design_UltraStudio_4K_Extreme_3_MAIN_03

UltraStudio 4K Extreme 3 je nejvýkonnější systém pro záznam a přehrávání videa s rozhraním Thunderbolt. Zařízení je vybaveno technologií Thunderbolt 3 s datovou propustností 40 Gb/s a širokou nabídkou analogových i digitálních rozhraní pro podporu SD, HD, Ultra HD a 4K videa. Vysoký výkon technologie Thunderbolt 3 dovolí pracovat s 12bitovým RGB videem a vysokými snímkovými frekvencemi, včetně stereoskopických formátů a rozlišení DCI 4K. Model UltraStudio 4K Extreme 3 také nabízí hardwarový, v reálném čase pracující enkodér nového formátu H.265. Pro počítače se sběrnicí Thunderbolt 3 nebo PCI Express (s volitelným PCIe adaptérem "Blackmagic PCIe Cable Kit").

Varianty produktu:

Dostupnost: obvykle skladem
Název: UltraStudio 4K Extreme 3
Varianta: UltraStudio 4K Extreme 3
Výrobce: Blackmagic Design

Naše cena:67 480 Kč
Cena s DPH:81 651 Kč

ks
Rozbalit / zabalit vše

Související produkty (1)

Blackmagic Design UltraStudio 4K Extreme 3

UltraStudio 4K Extreme 3 využívá novou technologii Thunderbolt 3 s datovou propustností až 40 Gb/s. Uživatelé nových pracovních stanic a laptopů s tímto rozhraním mohou pracovat s náročnými video formáty: UltraStudio 4K Extreme 3 integruje moderní technologii 12G-SDI pro záznam a přehrávání Ultra HD a 4K videa až do rozlišení 2160p60. Podporuje prakticky každý SD, HD, a Ultra HD / 4K formát v YUV i RGB a představuje ideální řešení pro střih videa, barevné korekce a postprodukci. Průchozí rozhraní Thunderbolt dovolí navíc připojit až šest zařízení, např. rychlých diskových polí.

Formát H.265
UltraStudio 4K Extreme 3 disponuje hardwarovým enkodérem s podporou formátu H.265, který je novým kompresním standardem pro internetovou distribuci Ultra HD videa. Poptávka po videích ve formátu H.265 poroste spolu s prodejem moderních Ultra HD televizorů – UltraStudio 4K Extreme 3 provádí konverzi videa do formátu H.265 v reálném čase a značně proto usnadní tvorbu Ultra HD obsahu pro on-line distribuci.

Blackmagic Design UltraStudio 4K Extreme 3

Konektivita
Model UltraStudio 4K Extreme 3 lze zabudovat do přístrojových skříní, stejně snadno jej mohou uživatelé provozovat přímo na postprodukčních pracovištích: Atraktivní hliníkový čelní panel přístroje hostí barevný displej a tlačítka pro volbu zdrojů audio a video signálu. Zadní panel je osazen prakticky všemi myslitelnými video a audio rozhraními, včetně 12G-SDI, HDMI 2.0, analogových komponentních i kompozitních, symetrických XLR a AES/EBU, rozšiřujících slotů pro optické SDI moduly apod. Samozřejmostí je duální napájecí zdroj pro vysokou provozní bezpečnost nebo rozhraní RS-422 pro dálkové ovládání videí.

Blackmagic Design UltraStudio 4K Extreme 3

Široká podpora formátů
UltraStudio 4K Extreme 3 zvládá pracovat téměř s libovolným televizním formátem a je univerzálním řešením pro zpracování videa v rámci postprodukčních a televizních studií. Uživatelé mohou – prostřednictvím 12G-SDI vstupů/výstupů – zaznamenávat a přehrávat Ultra HD materiál v YUV při snímkové frekvencí až 60 fps nebo Ultra HD a 4K video v RGB formátu. Zvládá pracovat i se stereoskopickým 3D materiálem a podporuje režimy Interleaved/Side by Side i Dual Stream. Režim „Interleaved” kóduje signál pro levé a pravé oko do podoby jediného souboru s prokládanými půlsnímky, čímž je značně zjednodušena editace a postprodukce 3D materiálu, např. v aplikaci DaVinci Resolve.

HDR video
Ovladače Desktop Video 10.6.4 obsahují podporu pro přehrávání HDR videí po HDMI rozhraní u střihových karet UltraStudio 4K Extreme a DeckLink 4K Extreme 12G. Nové HDR funkce zahrnují podporu pro přenos HDR metadat a barevný prostor Rec. 2020. Uživatelé mohou realizovat náhled videa s širokým dynamickým rozsahem na HDR displejích prostřednictvím jediného HDMI kabelu a snadno tak zpracovávat HDR projekty v nové aplikaci DaVinci Resolve 12.5. HDR, tedy video s širokým dynamickým rozsahem, je součástí nového standardu Ultra HD Premium. Nové konzumní televizory, splňující podmínky této normy, poskytují nejen velkou obrazovou plochu a velké rozlišení, ale – v porovnání s běžnými HDTV – i desetinásobný rozsah jasu a obrovský kontrastní poměr. Koloristé a střihači pracující s aplikací DaVinci Resolve 12.5 a s kartami UltraStudio 4K Extreme nebo DeckLink 4K Extreme 12G mohou nyní snáze pracovat s videem z nových digitálních filmových kamer s širokým dynamickým rozsahem, např. URSA Mini 4.6K.

Klíčové funkce UltraStudio 4K Extreme 3

 • Podpora záznamu a přehrávání až 4K videa se snímkovou frekvencí 60p prostřednictvím rozhraní 12G-SDI a HDMI 2.0.
 • Integrovaný hardwarový enkodér do formátu H.265.
 • Podporuje 12bitové 4K RGB video se vzorkováním 4:4:4 pro maximálně kvalitní zpracování vizuálních efektů a barevných korekcí.
 • Podporuje stereoskopické formáty na rozhraních SDI i HDMI.
 • Analogové komponentní rozhraní a dedikovaný PAL/NTSC vstup/výstup.
 • 4 kanály symetrického zvuku, plus audio vstup s konzumní úrovní a konektorem RCA/Cinch.
 • Dva kanály nesymetrického digitálního zvuku AES/EBU.
 • Profesionální mikrofonní vstup s řízením zisku a fantomovým napájením.
 • Vstup i výstup časového kódu s konektory XLR.
 • Synchronizační vstupy/výstupy (genlock/tri-sync).
 • 2x rozhraní RS-422 pro ovládání videí kompatibilních s protokolem Sony.
 • Hardwarová down-konverze Ultra HD na HD během přehrávání.
 • Hardwarové klíčování.
 • Připojuje se prostřednictvím portů Thunderbolt 3 a PCIe.
 • Obsahuje software DaVinci Resolve.
 • Obsahuje vývojářské nástroje.
 • Elegantní provedení do racku výšky 2U i možnost stolního provozu.


Blackmagic Design UltraStudio 4K Extreme 3 Desktop Video 10.6.4 (duben 2016)

 • Podpora pro barevný prostor Rec. 2020 na HDMI výstupu.
 • Podpora pro přenos HDR metadat po HDMI.

Desktop Video 10.8.1 (říjen 2016)
Krom technologie Thunderbolt 3 lze k připojení využít i nový PCIe adaptér „Blackmagic PCIe Cable Kit”, u kterého výrobce ručí za stabilitu a datovou propustnost. Rozhraní Thunderbolt 3 je aktuálně dostupné pouze na platformách Windows a Linux (port USB-C musí být označen logem Thunderbolt; ke korektní činnosti jsou vyžadovány také ovladače Desktop Video 10.8.1 nebo vyšší, ovladače Intel Thunderbolt Utility a USB-C kabel označený logem Thunderbolt 3 s propustností 40 Gb/s). Seznam produktů kompatibilních s normou Thunderbolt 3 naleznete zde.

» všechny produkty Zpracování signáluZpracování signálu (1)

SFP Optical Transceiver
n

FieldCast SFP Optical Transceiver

1 352 Kč

Obousměrné optické moduly značky FieldCast jsou dostupné v 3G, 6G a 12G variantá

Alternativní produkty

UltraStudio 4K Extreme
n

Blackmagic Design UltraStudio 4K Extreme

76 311 Kč

UltraStudio 4K Extreme je pokročilý hardware pro střih videa. Zařízení UltraStud

UltraStudio Express
nz

Blackmagic Design UltraStudio Express

13 098 Kč 10 990 Kč

Připojte veškerou svou profesionální a spotřební video techniku prostřednictvím

UltraStudio Mini Monitor
n

Blackmagic Design UltraStudio Mini Monitor

3 315 Kč

Pokud potřebujete miniaturní a cenově výhodné zařízení pro monitoring videa, je

UltraStudio Mini Recorder
n

Blackmagic Design UltraStudio Mini Recorder

3 315 Kč

UltraStudio Mini Recorder je miniaturní zařízení pro záznam videa, které se vejd

Máte otázku? Zeptejte se nás!