Syntex :: Blackmagic Design URSA Mini - Kamery

SK | CZ | EN

Výrobci | Kategorie

Syntex eNews
Aktuální info přímo na váš email!

Facebook

FB TWBlackmagic Design URSA Mini 4K EF

URSA Mini 4K EF

Více obrázků (6)

Syntex_Blackmagic_URSA_Mini_MAIN_02Syntex_Blackmagic_URSA_Mini_MAIN_03Syntex_Blackmagic_URSA_Mini_MAIN_04

Blackmagic URSA Mini je kompaktní digitální filmová kamera se senzorem velikosti Super 35. Kamera je vhodná i k ručnímu natáčení – je velice lehká a dokonale vyvážená – a je v prodeji ve čtyřech variantách s EF nebo PL bajonetem a 4K nebo 4.6K snímači. Model URSA Mini 4K je osazen 4K snímačem s globální závěrkou a s 12 clonovými čísly dynamického rozsahu, velkým, 5” náhledovým monitorem a duálním rekordérem RAW nebo Apple ProRes videa. Verze se 4K snímačem a bajonetem EF. Obsahuje nejnovější plnou verzi aplikace DaVinci Resolve Studio!

Varianty produktu:
Dostupnost: obvykle skladem
Název: URSA Mini
Varianta: URSA Mini 4K EF
Výrobce: Blackmagic Design

Naše cena:69 890 Kč
Cena s DPH:84 567 Kč
Původní cena:72 160 Kč
Původní cena s DPH:87 314 Kč

ks
Rozbalit / zabalit vše

Související produkty (83)

Blackmagic URSA Mini 

Profesionální, kompaktní digitální filmová kamera Blackmagic URSA Mini je navržena pro natáčení celovečerních filmů, televizních seriálů, reklam, nezávislých snímků, dokumentů a videoklipů. Kamera Blackmagic URSA Mini je v prodeji ve čtyřech variantách s EF nebo PL bajonety a 4K nebo 4.6K snímači. Fantastické záběry produkované novým 4.6K senzorem s dynamickým rozsahem 15 clonových čísel zaručí filmovou obrazovou kvalitu, ačkoliv je kamera se svou malou velikostí snadno použitelná i samostatnými kameramany a malými štáby. Tělo přístroje je vybaveno několika montážními body pro snadné použití dalšího příslušenství (např. 1/4” montážními závity na horní a spodní straně), včetně filmových objektivů, lyžin, kompendií atd.

Blackmagic URSA Mini

Volitelně lze kameru dovybavit ramenní opěrkou Blackmagic URSA Mini Shoulder Kit s rychloupínací destičkou pro stativy a špičkovým elektronickým hledáčkem Blackmagic URSA Viewfinder, pro snazší natáčení z ramene nebo z ruky. Hledáček Blackmagic URSA Viewfinder využívá OLED displej s vysokým rozlišením 1920 x 1080 a skleněnou optikou, a poskytuje velice ostrý obraz, srovnatelný s klasickými optickými hledáčky. Od ledna 2018 je rovněž možné používat příslušenství URSA Mini SSD Recorder pro záznam na SSD disky u všech modelů URSA Mini 4K a 4.6K.

V minulosti jsem pracoval s pětkrát dražšími kamerami a jsem ohromen možnostmi nového 4,6K snímače. Proklamovaných 15 clonových čísel dynamického rozsahu je realita. Velice kontrastní RAW materiál, který jsem s kamerou natočil a upravil v DaVinci Resolve 12, je toho dokonalým důkazem. Krásně čisté vykreslení nejtmavších odstínů. Já i můj kolorista jsme byli velice příjemně překvapeni. Myslím, že s kamerou URSA Mini 4.6K se výrobce Blackmagic Design trefil do černého!” – kameraman Jody Eldred, laureát ceny Emmy, JAG, NCIS, NCIS: Los Angeles, Good Morning America, National Geographic.

Tělo přístroje je vyrobeno z magnéziové slitiny; kamera Blackmagic URSA Mini je velice robustní, přitom ale extrémně lehká a tedy i pohodlně použitelná pro kontinuální denní natáčení. Je vybavena duálním rekordérem se záznamem videa do formátů RAW a ProRes, kvalitním stereofonním mikrofonem a 5” vyklápěcím monitorem se zobrazením histogramů, informacemi o zaostření nebo úrovních zvuku. Většina potřebného příslušenství je tedy u modelu URSA Mini již nainstalována v základní výbavě, což snižuje přepravní a časové nároky na štáb nebo uživatele kamery, i pořizovací a provozní náklady.

Blackmagic URSA Mini

Blackmagic URSA Mini je profesionální digitální filmová kamera se snímačem o rozlišení 4608 x 2592 (ve verzi 4.6K). Senzor má pohyblivou závěrku pro záznam rychlostí až 60 fps a s dynamickým rozsahem 15 clonových čísel dynamického rozsahu a svou obrazovou kvalitou konkuruje možnostem tradičních filmových negativů. Systém chlazení senzoru zaručuje záznam čistého obrazu, s maximálním dynamickým rozsahem a tedy i skvělým podání obrazu v tmavých a světlých partiích jasového spektra. Video se zaznamenává v podobě 12bitových, bezeztrátově komprimovaných CinemaDNG RAW dat nebo v kodeku ProRes s nižšími datovými nároky.

Během natáčení jsme si dělali starosti, protože scény byly velice kontrastní, některé s až extrémním protisvětlem. Chtěli jsme se za každou cenu vyvarovat přepalů. Ve výsledku se ale ukázalo, že naše obavy byly zbytečné. Kamera URSA Mini 4.6K si poradila skvěle a výsledná obrazová kvalita byla perfektní. Široký dynamický rozsah kamery nám zachránil krk!” – Douglas Hans Smith o natáčení trikových záběrů pro Independence Day: Resurgence.


Blackmagic URSA Mini

Vlastnosti kamer Blackmagic URSA Mini

 • Čtyři modely s možností výběru ze dvou senzorů (4.6K nebo 4K) a bajonetů EF nebo PL.
 • Dva sloty pro karty typu CFast 2.0 dovolují kontinuální záznam videa ve vysoké kvalitě. Možnost zaznamenávat na SSD disky pomocí volitelného příslušenství URSA Mini SSD Recorder (FW 4.9 nebo vyšší).
 • Zaznamenává do otevřených souborových formátů, např. CinemaDNG RAW. Žádné proprietární formáty.
 • Podporuje záznam do souborů CinemaDNG RAW a ProRes 4444 XQ, ProRes 4444, ProRes 422 HQ, ProRes 422, ProRes 422 LT nebo ProRes 422 Proxy v rozlišeních Ultra HD a HD.
 • Využívá standardní rozhraní, včetně dvou mikrofonních/linkových audio vstupů s XLR konektory a fantomovým napájením, 12G-SDI výstupu a samostatného 4pinového XLR konektoru pro napájení hledáčku, výstupu na sluchátka, dálkového ovládání typu LANC a standardního napájecího vstupu s napětím 12V=.
 • Integrovaný kvalitní stereofonní mikrofon.
 • 5” vyklápěcí displej s HD rozlišením 1080 pro náhled videa a nastavení parametrů přístroje.
 • Volitelná ramenní opěrka URSA Mini Shoulder Kit pro snadné natáčení z ramene i ze stativu.
 • Zabudovaný gyroskop pro záznam pohybů kamery při natáčení RAW videa.
 • Součástí balení je i plná verze barevného korektoru DaVinci Resolve.


Blackmagic URSA Mini

Další funkce verzí URSA Mini 4.6K

 • Pohyblivá závěrka, dynamický rozsah 15 clonových čísel. (Snímač ve verzi 4K má globální závěrku.)
 • 15 clonových čísel dynamického rozsahu pro maximální, filmovou obrazovou kvalitu.
 • Zaznamenává RAW video s rozlišením 4,6K a snímkovou frekvencí až 60 fps.
 • Integrovaný GPS modul pro záznam zeměpisné lokace.

Blackmagic URSA Mini
Testovací záběry
Tým společnosti Blackmagic Design testoval nové 4,6K snímače kamer URSA Mini také v reálném prostředí, při natáčení krátkého testovacího filmu. Snímek byl natáčen v různých světelných podmínkách, od nočních scén až po denní záběry za plného slunečního osvětlení; kamera byla umístěna na stativech, ramenních opěrkách, jeřábech i dronech. Tento krátký snímek můžete zhlédnout na webu www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicursamini. Můžete si stáhnout také videa dokumentující celé natáčení a tři různé, původní RAW soubory, které lze následně barevně upravit v bezplatné verzi korektoru DaVinci Resolve. Z těchto zdrojových video souborů snadno získáte představu o širokém dynamickém rozsahu snímače. Na téže stránce (konkrétně www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicursamini/gallery) naleznete i galerii dokumentující práci beta testerů s kamerou Blackmagic URSA Mini 4.6K.

I pro televizní štáby!

Adaptér Blackmagic URSA Mini B4 Mount přemění digitální filmovou kameru URSA Mini PL ve fantastický zpravodajský přístroj! Adaptér může nahradit stávající bajonet typu PL u kamery Blackmagic URSA Mini PL a adaptovat tak přístroj pro televizní HD objektivy typu B4. Bajonet PL lze snadno odmontovat svépomocí uživatelů. S přístrojem URSA Mini mohou televizní štáby natočit požadované záběry, připojit paměťovou kartu k počítači v přenosovém voze a ihned začít se střihem ProRes materiálu, není nutné provádět konverzi dat! Přístroj Blackmagic URSA Mini PL je vybaven novým rozhraním pro ovládání objektivů PL a B4. Podporuje analogové i digitální standardy pro ovládání objektivů i jejich napájení a nabízí možnost dálkového nastavení clony. Integrovaný bajonet PL modelu URSA Mini PL může být zaměněn za adaptér B4 kdykoliv bude zapotřebí, což poskytne uživatelům vysokou flexibilitu: dnes mohou snadno využít svou aktuální sbírku HD objektivů a v budoucnu bez obtíží přejít na normu Ultra HD/4K a na filmové objektivy s montáží PL.

Blackmagic URSA Studio Viewfinder
Volitelný monitor Blackmagic URSA Studio Viewfinder je díky velkému displeji ideálním nástrojem pro operátory kamer, kteří zaznamenávají živé přenosy často trvající i několik hodin. Pevná kovová konstrukce a precizní montážní mechanika s polohovatelným ramenem zajistí pohodlné nastavení monitoru do optimální pozice. Montážní mechanika dovoluje nastavit také tuhost chodu a monitor lze proto jednoduše polohovat nezávisle na pohybu kamery. Velké signalizační RGB světlo na zadní straně monitoru svítí červeně, pokud je záběr režií použit během přenosu, respektive oranžově, pokud je spuštěn ISO záznam. Navíc lze na světlo připnout číselné označení identifikující kameru viditelné ze vzdálenosti až 6 metrů.

Blackmagic URSA Studio Viewfinder

Při natáčení živého vysílání je velice důležité mít snadný přístup k ovládacím prvkům. Monitor Blackmagic URSA Studio Viewfinder je vybaven ovládacími prvky pro rychlé nastavení jasu a kontrastu i uživatelsky konfigurovatelnými tlačítky pro ovládání zoomu, falešných barev, asistence ostření, aplikaci 3D LUT korekcí apod., aniž by bylo nutné procházet menu. Model Blackmagic URSA Studio Viewfinder zobrazuje vodítka indikující umístění informačního pruhu a další grafiky pořadu, usnadňující optimální kompozici záběru. Krom zabudovaných nastavení vodítek (HDTV, 4:3, 2,4:1, 2,39:1, 1,85:1, třetiny) lze totiž použít až tři vlastní černobílá vodítka definující polohu grafických elementů dodaných do pořadu později, na režijním pracovišti. Kamera URSA Mini zasílá do hledáčku také informace o stavu záznamu, nastavení přístroje nebo stavu nabití akumulátorů, přímo po SDI rozhraní.

Monitor Blackmagic URSA Studio Viewfinder je založen na tradičním ovládání studiových kamer a je snadno použitelný pro všechny kamerové operátory zvyklé na tradiční studiovou techniku. Základna hledáčku je vybavena standardní montáží V-Lock dovolující velice jednoduchou instalaci na držadlo kamery URSA Mini. Díky tomu lze kameru rychle připravit pro stabilní instalaci a stejně snadno i odstrojit pro ramenní použití.

Softwarová aktualizace Camera Update 3.2 přemění model URSA Mini v plně profesionální digitální filmovou kameru. Update obsahuje podporu pro komunikační a signalizační funkce, barevné korekce a ovládání objektivů z režií Blackmagic ATEM. Nově lze také nastavit ID kamery, SDI výstup a další funkce pro kompatibilitu modelu URSA Mini s režijními pracovišti. Pro komunikaci s režií lze využít sluchátkový konektor kamery. V kombinaci s monitorem URSA Studio Viewfinder představuje URSA Mini nejpokročilejší Ultra HD kameru pro živou produkci. Na rozdíl od tradičních kamer nabízí URSA Mini nejmodernější technologie, včetně primárních (YRGB) barevných korekcí DaVinci Resolve! Výsledkem je špičková obrazová kvalita s vysokou úrovní detailů, fantastickým barevným podáním a širokým dynamickým rozsahem, které překonávají výkon tradičních studiových přístrojů.

Blackmagic URSA Studio Viewfinder

Klíčové funkce monitoru Blackmagic URSA Studio Viewfinder

 • Vysoce světelný 7” displej s vysokým rozlišením a odnímatelnou sluneční clonou.
 • Velká madla s možností nastavení tuhosti montáže pro plynulé polohování displeje.
 • Ovládací prvky pro rychlé nastavení parametrů.
 • Velký světelný indikátor z RGB LED diod s možností připnutí číselného identifikátoru kamery.
 • Integrovaná montáž V-Lock pro rychlé připevnění displeje na horní madlo kamery URSA Mini.
 • Signál a napájení přímo z kamery. Není třeba instalovat externí napájení ani dodatečnou kabeláž.
 • Kompatibilní s protokolem Blackmagic Video Device Embedded Control Protocol pro podporu komunikačních a signalizačních funkcí, barevné korekce, nastavení zisku, ovládání objektivu apod.

 Jaké CFAST karty použít s kamerou Blackmagic URSA Mini (5/2018)


Doporučené CFast karty pro kamery Blackmagic URSA Mini a URSA Mini Pro

Následující karty typu CFast 2.0 jsou doporučeny pro záznam formátu 2160p RAW až 30 fps:

 • Angelbird AVpro CF XT 256GB
 • Angelbird AVpro CF XT 512GB
 • Cinedisk Pro 510MB/s CFast 2.0 256GB*
 • KomputerBay 3400x CFast 2.0 Card 64GB
 • KomputerBay 3400x CFast 2.0 Card 128GB
 • KomputerBay 3600x CFast 2.0 Card 64GB
 • Lexar Professional 3500x 128GB
 • Lexar Professional 3500x 256GB
 • Lexar Professional 3600x 128GB
 • Lexar Professional 3600x256GB
 • ProGrade Digital 550MB/s CFast 2.0 128GB*
 • ProGrade Digital 550MB/s CFast 2.0 256GB*
 • ProGrade Digital 550MB/s CFast 2.0 512GB*
 • SanDisk Extreme Pro. SDCFSP-128G-x46D 128GB
 • SanDisk Extreme Pro. SDCFSP-256G-x46D 256GB
 • SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 SDCFSP-512G-x46D 512GB*
 • Transcend CFX650. TS128GCFX650 128GB
 • Transcend CFX650. TS256GCFX650 256GB
 • Transcend CFX650. TS128GCFX650BM 128GB
 • Transcend CFX650. TS256GCFX650BM 256GB
 • Wise CFast 2.0 3400x 128GB
 • Wise CFast 2.0 3400x 256GB
 • Wise CFast 2.0 3500x 512GB


Následující karty typu CFast 2.0 jsou doporučeny pro záznam formátu 4K RAW 30 fps, ale již nejsou v prodeji:

 • Angelbird AVpro CF 160GB
 • Angelbird AVpro CF 240GB
 • Lexar Professional 3400x 128GB
 • Lexar Professional 3400x 256GB


Následující karty typu CFast 2.0 jsou doporučeny pro záznam formátu 2160p ProRes 422 HQ až 60 fps:

 • Angelbird AVpro CF XT 256GB
 • Angelbird AVpro CF XT 512GB
 • Cinedisk Pro 510MB/s CFast 2.0 256GB*
 • KomputerBay 3400x CFast 2.0 Card 64GB
 • KomputerBay 3400x CFast 2.0 Card 128GB
 • KomputerBay 3600x CFast 2.0 Card 64GB
 • Lexar Professional 3500x 64GB
 • Lexar Professional 3500x 128GB
 • Lexar Professional 3500x 256GB
 • Lexar Professional 3600x 128GB
 • Lexar Professional 3600x 256GB
 • ProGrade Digital 550MB/s CFast 2.0 128GB*
 • ProGrade Digital 550MB/s CFast 2.0 256GB*
 • ProGrade Digital 550MB/s CFast 2.0 512GB*
 • SanDisk Extreme Pro. SDCFSP-128G-x46D 128GB
 • SanDisk Extreme Pro. SDCFSP-256G-x46D 256GB
 • SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 SDCFSP-512G-x46D 512GB*
 • Silicon Power CFX310 256GB
 • Sony CFast 2.0 G Series CAT-G64 64GB*
 • Sony CFast 2.0 G Series CAT-G128 128GB*
 • Transcend CFX650. TS128GCFX650 128GB
 • Transcend CFX650. TS256GCFX650 256GB
 • Transcend CFX650. TS128GCFX650BM 128GB
 • Transcend CFX650. TS256GCFX650BM 256GB
 • Wise CFast 2.0 3400x 128GB
 • Wise CFast 2.0 3400x 256GB
 • Wise CFast 2.0 3500x 512GB


Následující karty typu CFast 2.0 jsou doporučeny pro záznam formátu 4K ProRes 422 HQ až 60 fps, ale již nejsou v prodeji:

 • Angelbird AVpro CF 160GB
 • Angelbird AVpro CF 240GB
 • Lexar Professional 3400x 32GB
 • Lexar Professional 3400x 64GB
 • Lexar Professional 3400x 128GB
 • Lexar Professional 3400x 256GB

*) Nový model v seznamuJaké SSD disky použít s novým příslušenstvím Blackmagic URSA Mini SSD Recorder (5/2018)

Následující SSD disky jsou certifikovány pro použití s kamerou Blackmagic URSA Mini/Pro/Broadcast vybavenou příslušenstvím URSA Mini SSD Recorder pro záznam videa na 2.5” SSD disky:

SSD disky doporučené pro záznam 4,6K Lossless RAW materiálu rychlostí až 30p

Angelbird AV Pro 500GB*
Angelbird AV Pro Mk 3 250GB*
Angelbird AV Pro Mk 3 500GB*
Angelbird AV Pro XT 500GB*
Angelbird AV Pro XT 1TB
Angelbird AV Pro XT 2TB*
Angelbird AV Pro XT 4TB*
Kingston SSDNow KC400 128GB*
Kingston DC400 480GB*
Kingston DC400 960GB*
Samsung 850 PRO 1TB
Samsung 850 EVO 4TB
Sony G series Professional SSD SVGS48 480GB
Sony G series Professional SSD SV-GS96 960GB*
Transcend SSD370 512GB*

SSD disky doporučené pro záznam 4,6K ProRes 444XQ materiálu rychlostí až 30p
Angelbird AV Pro 500GB*
Angelbird AV Pro Mk 3 250GB*
Angelbird AV Pro Mk 3 500GB*
Angelbird AV Pro XT 500GB*
Angelbird AV Pro XT 1TB
Angelbird AV Pro XT 2TB*
Angelbird AV Pro XT 4TB*
Kingston SSDNow KC400 128GB*
Kingston DC400 480GB*
Kingston DC400 960GB*
Samsung 850 PRO 1TB
Samsung 850 EVO 1TB
Samsung 850 EVO 4TB
SanDisk Ultra 3D 1TB*
Sony G series Professional SSD SV-GS48 480GB
Sony G series Professional SSD SV-GS96 960GB*
Transcend SSD370 512GB*
Western Digital WD Blue 1TB

SSD disky doporučené pro záznam 2160p ProRes 422 HQ materiálu rychlostí až 60 fps
Angelbird AV Pro 500GB*
Angelbird AV Pro Mk 3 250GB*
Angelbird AV Pro Mk 3 500GB*
Angelbird AV Pro XT 500GB*
Angelbird AV Pro XT 1TB
Angelbird AV Pro XT 2TB*
Angelbird AV Pro XT 4TB*
Crucial MX300 2TB**
Innodisk 3MG2-P 2TB*
Kingston SSDNow KC400 128GB*
Kingston DC400 480GB*
Kingston DC400 960GB*
Samsung 850 PRO 1TB
Samsung 850 EVO 1TB
Samsung 850 EVO 4TB
SanDisk SDSSDP-064G 64GB
SanDisk Ultra 3D 1TB*
Sony G series Professional SSD SVGS48 480GB
Sony G series Professional SSD SV-GS96 960GB*
Transcend SSD370 512GB*
Western Digital WD Blue 1TB
Wise Cinema 240GB CMS-0240 240GB

*) Nový model v seznamu.
**) Vyřazený model.

Důležitá poznámka o rychlosti SSD
Některé modely SSD nedokáží ukládat obrazová data takovou rychlostí, jakou výrobce uvádí. To je způsobeno skrytou kompresí dat na disku pro dosažení vyšších rychlostí zápisu. Tato komprese dat může ukládat data na výrobcem udané rychlosti, ale týká se to pouze jednoduchých souborů, jako jsou prázdná data nebo menší soubory. Video data obsahují video šum a obrazové body, které jsou více náhodné, takže komprese zde nepomůže a disk nedosáhne deklarované rychlosti.

Některé SSD disky mohou mít až o 50 % nižší rychlost zápisu, než výrobce uvádí. Přestože specifikace disku tvrdí, že SSD má dostatečnou rychlost pro video, ve skutečnosti disk nemusí být dost rychlý, pokud slouží k ukládání obrazových dat v reálném čase.

Použitím utility Blackmagic Disk Speed Test si můžete přesně změřit, zda váš SSD disk bude schopen zvládnout záznam nekomprimovaného videa či jeho přehrávání. Blackmagic Disk Speed Test využívá data, kterými simuluje ukládání videa, získáte tedy výsledky podobné tomu, co nastává při skutečném záznamu videa na disk. Během testování disků společnost Blackmagic Design zjistila, že novější a větší modely SSD disků s větší kapacitou bývají obecně rychlejší.Aktualizace Blackmagic Camera 3.1
Nová verze 3.1 software/firmware přináší podporu pro příkazy spuštění/zastavení záznamu po SDI rozhraní pro externí rekordéry a také záznamový režim ProRes 444 u modelu URSA Mini 4K. Vylepšena byla rovněž rychlost spuštění modelu URSA Mini při velmi nízkých teplotách okolí. U verze URSA Mini 4K PL je nyní podporováno dálkové ovládání analogových zoom objektivů s bajonetem B4. Verze 3.1 obsahuje také drobná vylepšení pro hledáček Blackmagic URSA Viewfinder.

Nové funkce verze 3.1

 • Podpora pro dálkové ovládání analogových zoom objektivů s bajonetem B4 u verze PL.
 • Záznam do kodeku ProRes 444.
 • Příkazy pro spuštění/zastavení záznamu po SDI rozhraní pro externí rekordéry.
 • Rychlejší start přístroje při velmi nízkých teplotách okolí.


Aktualizace Blackmagic Camera 3.3 (6/2016)
Nový firmware zlepšuje vyvážení bílé a uniformitu barevného podání v celé ploše snímače u modelu URSA Mini 4.6K, všech kamer URSA Mini se týká zlepšení saturace obrazu při záznamu s nastavením dynamického rozsahu „VIDEO”.

 • Blackmagic URSA Mini 4.6K
 • Vylepšené základní nastavení vyvážení bílé.
 • Lepší uniformita barevného podání v celé ploše snímače (kompenzace efektu „lens shading”).
 • Vylepšené nastavení saturace obrazu při záznamu s nastavením dynamického rozsahu „VIDEO”.
 • Blackmagic URSA Mini 4K
 • Vylepšené nastavení saturace obrazu při záznamu s nastavením dynamického rozsahu „VIDEO”.
 • Vylepšené podání saturace obrazu na LCD a SDI výstupu při náhledu v režimu dynamického rozsahu „VIDEO” a simultánním záznamu v módu „FILM”.
 • Blackmagic URSA Viewfinder
 • Vylepšené podání saturace obrazu při náhledu v režimu dynamického rozsahu „VIDEO” u modelů URSA Mini 4K a URSA Mini 4.6K.


Aktualizace Blackmagic Camera 4.0B (8/2016)
Vývojáři společnosti Blackmagic Design úzce spolupracovali s kameramany na zcela novém uživatelském rozhraní pro ovládání kamer. Nový operační systém pro model URSA Mini je na poli digitálních filmových kamer revolučním počinem a přináší podstatně intuitivnější ovládání. Nová verze nového operačního systému zcela nahrazuje dosavadní rozhraní s víceúrovňovými nabídkami a desítkami tlačítek a značně zjednodušuje přístup k parametrům přístroje. Došlo k výraznému omezení procházení nabídek a tedy i usnadnění přístupu k funkcím kamery. Uživatelé mohou nově rychle změnit nastavení citlivosti ISO, vyvážení bílé, úhlu závěrky, clony, snímkové frekvence a dalších parametrů, aniž by museli procházet menu přístroje. Navíc lze rychle přepínat mezi různými nastaveními a testovat tak rozličné kombinace parametrů. Nastavení je možné ukládat v podobě presetů a exportovat je na paměťovou kartu pro kopírování presetů mezi různými kamerami.

Novinkou jsou také uživatelsky definovatelná nastavení pro vyvážení bílé a barevné podání obrazu. Přibylo přesnější nastavení pro úhel závěrky včetně velké virtuální klávesnice pro rychlé vložení hodnot. Při nastavování úhlu závěrky nabízí navíc operační systém kamery inteligentní nápovědu pro redukci blikání obrazu v závislosti na nastavené snímkové frekvenci a frekvenci napětí v síti (50 nebo 60 Hz). Pro snazší nastavení expozice bylo implementováno zobrazení ve falešných barvách. Výsledkem aktivace zobrazení ve falešných barvách je barevné kódování specifických jasových rozsahů. Např. zelená barva indikuje neutrální šedou, zatímco růžová indikuje pleťové tóny, které jsou většinou o jedno clonové číslo nad neutrální šedou. Díky zobrazení ve falešných barvách mohou uživatelé natáčet s přesnějším nastavením expozice, což usnadní následnou postprodukci záběrů. Vylepšeny byly také funkce pro asistenci ostření. Nově lze nastavit barvu pro indikaci zaostření nebo přepnout do tradičního zobrazení „focus peaking” pro zvýraznění nejostřejších partií obrazu.

Vkládání metadat je tradičně zdlouhavý proces. Nový operační systém kamer URSA Mini implementuje novou virtuální klapku snadno přístupnou dotykovým gestem. Klapka dovoluje vkládat metadata pro aktuální záběr i celý projekt. Samotné vkládání metadat je zjednodušeno díky prediktivní nápovědě a integrovanému slovníčku často používaných pojmů. Při zastavení a opětovném spuštění záznamu dojde k inkrementálnímu zvýšení čísla záběru, při změně scény je počítadlo záběru automaticky vyresetováno. Metadata z (kompatibilních elektronických) objektivů jsou rovněž načítána automaticky, mohou ale být vkládána i ručně spolu s dodatečnými technickými informacemi. Metadata jsou automaticky ukládána spolu s natočeným materiálem a mohou být následně využita během střihu a barevných korekcí např. v aplikaci DaVinci Resolve.

Pro maximální zjednodušení použití i nastavení kamery byly parametry sdruženy do pěti snadno přístupných nabídek: Record, Monitor, Audio, Setup, Presets a LUTS. Panel Record dovoluje nastavit kodek, kvalitu záznamu, rozlišení, dynamický rozsah, snímkovou frekvenci, ořez snímače a další parametry související se záznamem. Nový systém nabízí podstatně flexibilnější funkce pro formátování médií a zobrazení informací o kartách i zvoleném záznamovém režimu. Díky tomu mohou uživatelé snáze odhadnout, kolik volného diskového prostoru zbývá a kdy bude nutné vyměnit záznamové médium.

V nabídce Monitor lze zvolit, jaká data mají být zobrazena na hlavním LCD displeji a jaká na předním i hlavním SDI výstupu. Lze zobrazit pouze nezměněný natáčený obraz, LUT korekce, vodítka apod. Na různých výstupech lze navíc zobrazit rozdílné stavové řádky a konfigurovat tak zobrazení specificky pro režisérské nebo kameramanské stanoviště. Novinkou je rovněž roztažení náhledu (1,33x a 2,x) při natáčení s anamorfickými objektivy. Poklepáním na zvukové metry lze rychle změnit úrovně audia. Detailnější nastavení zvuku lze provést v panelu Audio, např. zvolit úroveň pro interní mikrofon, hlasitost reproduktoru a sluchátek, hornopropustní filtr apod. Nabídka Setup sdružuje základní nastavení kamery, včetně funkcí pro přiřazení příkazů fyzickým tlačítkům F1 a F2 na těle kamery. Funkční tlačítka mohou spouštět presety, zapínat resp. vypínat specifické funkce apod. Nový operační systém kamery podporuje až šest presetů, které lze ukládat, vyvolávat nebo exportovat/importovat na panelu Presets. Okno LUTS umožňuje importovat, exportovat, spravovat a mazat nastavení barevných korekcí 3D LUT. LUT nastavení lze nezávisle aplikovat na LCD nebo simultánně na přední i hlavní SDI výstupy kamery.

Krom vylepšení pro kamery URSA Mini obsahuje aktualizace Blackmagic Camera 4.0 Public Beta také zdokonalení pro hledáček Blackmagic URSA Viewfinder. Uživatele potěší dokonalejší barevné podání a také vylepšení v oblasti automatického zapínání/vypínání hledáčku. S novou aktualizací je model Blackmagic URSA Viewfinder kompatibilní s novými metadaty, vodítky pro bezpečné zóny apod.

Aktualizace Blackmagic Camera 4.0B2 (9/2016)
Druhá veřejná beta verze zcela nového firmware pro kamery URSA Mini implementuje podporu pro stabilizaci obrazu u EF objektivů a vylepšuje funkci Focus Assist, rozšiřuje podporu pro EF objektivy značky Sigma a zvyšuje kompatibilitu s objektivy Cabrio PL ovládanými prostřednictvím 12pinového konektoru. Nový firmware také zkracuje dobu startu kamery a zlepšuje přehrávání videí. Stahujte na webu blackmagicdesign.com/uk/support.

Vylepšení v porovnání s první beta verzí:

 • Podpora funkce pro stabilizaci obrazu u objektivů s bajonetem EF.
 • Vylepšené hraniční úrovně u funkce pro asistenci ostření.
 • Zdokonalená podpora pro objektivy Sigma EF.
 • Zdokonalená podpora dálkového ovládání objektivů Fujinon Cabrio PL pomocí 12pinového konektoru.
 • Vylepšené přehrávání videí.
 • Rychlejší start přístroje.
 • Opravená chyba: počítadlo ve jménech souborů bylo resetováno po vypnutí přístroje.
 • Opravená chyba: posunutí HD okna po vypnutí kamery URSA Mini 4K.
 • Opravená chyba: zapnutí nepodporovaného ISO režimu 1600 u kamery URSA Mini 4K.


Aktualizace Blackmagic Camera 4.0 (10/2016)
Plná verze aktualizace Blackmagic Camera 4.0 pro digitální filmové kamery Blackmagic URSA Mini přináší zcela nové, snáze ovladatelné uživatelské rozhraní, nové funkce pro nastavení expozice a zaostření, 3D LUT korekce a řadu dalších novinek! Vylepšení pocítí také majitelé hledáčku Blackmagic URSA Viewfinder: lepší barevné podání, nová vodítka, podpora nových metadat apod.

Vylepšení v porovnání s druhou beta verzí:

 • Přesnější práce s časovým kódem.
 • Vyšší výkon při záznamu RAW 3:1 a 4:1 dat.
 • Vyšší výkon při záznamu v režimu RAW Lossless.
 • Zvýšení stability.
 • Zdokonalená funkce Focus Assist u hledáčku URSA Viewfinder.
 • Zdokonalené audio metry u hledáčku URSA Viewfinder.
 • Opravena chyba zabraňující deaktivaci signalizačního světla u hledáčku URSA Viewfinder.


Nové funkce Blackmagic Camera 4.0

Blackmagic URSA Mini 4.6K a 4K

 • Zcela nový systém kamery „URSA Mini OS”.
 • Nové grafické rozhraní.
 • Nový systém menu pro rychlejší práci.
 • Separátní nastavení pro monitoring na různých SDI výstupech.
 • Možnost importovat 3D LUT korekce pro náhled videa.
 • Možnost ukládat a načítat presety kamery.


Nové funkce grafického rozhraní

 • Posunutím prstem vzhůru nebo dolů lze zobrazit či skrýt HUD rozhraní.
 • Možnost posouvat obraz v zobrazení Focus Zoom.
 • Možnost změnit snímkovou frekvenci přímo v grafickém rozhraní.
 • Možnost nastavit clonu u elektronických objektivů přímo v grafickém rozhraní.
 • Možnost nastavit časový kód přímo v grafickém rozhraní.
 • Možnost rychle přepínat oblíbené snímkové frekvence.
 • Možnost nastavit úhel závěrky přímo v grafickém rozhraní.
 • Přidána nápověda pro úhel závěrky, který nebude produkovat blikající obraz.
 • Možnost manuálního nastavení úhlu závěrky s přesností na dvě desetinná místa.
 • Přidány indikátory pro genlock, stav časového kódu a výřez snímače.
 • Možnost nastavit citlivost ISO přímo v grafickém rozhraní.
 • Možnost nastavit vyvážení bílé přímo v grafickém rozhraní.
 • Přidány presety pro vyvážení bílé vč. Daylight, Tungsten, Fluorescent, Mixed Lighting a Overcast.
 • Přidána funkce pro změnu zabarvení obrazu.
 • Přidána funkce pro automatické vyvážení bílé.
 • Možnost nastavit úroveň u zvukového vstupu a zesílení sluchátkového zesilovače přímo v grafickém rozhraní.
 • Nový panel indikující stav média a obsahující funkce pro formátování.
 • Možnost přepnout zobrazení stavu nabití akumulátoru přímo v grafickém rozhraní.
 • Ovládání funkcí pro náhled a kontrolu signálu přímo v grafickém rozhraní, včetně funkcí Zebra, Focus Assist, Frame Guide a Grids.


Nové funkce pro práci s metadaty

 • Vylepšené funkce virtuální klapky a vkládání metadat.
 • Informace o objektivu přidány do metadat virtuální klapky.
 • Automatické vyplnění informací z elektronicky ovládaných objektivů.
 • Změna gesta pro vyvolání klapky z poklepání na posunutí do strany LCD displeje.


Nové záznamové funkce

 • Nová rozlišení u kamery URSA Mini 4.6K při záznamu do kodeku ProRes: 4,6K 16x9, 4,6K 2,4:1, 4K DCI, 3K Anamorphic, 2K 16x9 a 2K DCI.
 • Nová rozlišení u kamery URSA Mini 4.6K při záznamu RAW dat: 4,6K 2,4:1, 4K 16x9, 3K Anamorphic, 2K 16x9 a HD.
 • Možnost zvolit preferovanou kartu pro záznam.


Nové funkce pro monitoring

 • Vylepšené barevné podání integrovaného LCD displeje.
 • Možnost zapnout/vypnout 3D LUT korekce individuálně pro každý výstup.
 • Možnost zapnout/vypnout zobrazení ve falešných barvách, zebru, asistenci ostření, vodítka, mřížku a bezpečné zóny individuálně pro každý výstup.
 • Implementován přepínač pro zobrazení signálu bez dodatečných informací („Clean Feed”) pro každý výstup.
 • Implementována signalizace (Tally) pro integrovaný LCD displej a pro přední SDI výstup v součinnosti s režiemi ATEM.
 • Funkce pro signalizaci, záměrný kříž a středovou tečku přidány do nastavení mřížek.
 • Přidána vodítka s poměrem stran 14:9.
 • Funkce pro konfigurování vodítek pro bezpečné zóny.
 • Rozšířené možnosti zobrazení funkce pro asistenci ostření. Krom klasické indikace „Peaking” jsou nyní k dispozici zobrazení Red, Green, Blue, Black a White.
 • Možnost zobrazit informace o kodeku a rozlišení na LCD displeji místo metrů.


Nová nastavení

 • Možnost naprogramovat funkční tlačítka pro presety snímkové frekvence, vyvážení bílé, ISO nebo úhlu závěrky.
 • Možnost naprogramovat funkční tlačítka pro nastavení vyšší nebo nižší hodnoty snímkové frekvence, clony, vyvážení bílé, ISO nebo úhlu závěrky.
 • Možnost naprogramovat funkční tlačítka pro aktivaci/deaktivaci funkcí Clean Feed, zobrazení LUT, vodítka, asistenci ostření, zobrazení ve falešných barvách, zebru, bezpečné zóny, barevné pruhy apod.
 • Přidány presety frekvencí pro 50 nebo 60 Hz pro nastavení úhlu závěrky.
 • Podpora pro časový kód s vynechanými snímky („Drop-frame Timecode”).
 • Možnost přepnout barevné pruhy.
 • Funkce pro vyvolání továrního nastavení.
 • Zobrazení hardwarového ID.
 • Zobrazení verze software.


Nové funkce pro presety

 • Možnost vytvořit až 12 globálních presetů pro kameru.
 • Funkce pro import a export presetů pomocí CFast karet.


Nové 3D LUT funkce

 • Implementována funkce pro monitoring pomocí 3D LUT korekcí.
 • Import 3D LUT tabulek z karet CFast.
 • Možnost uložit až šest uživatelských LUT presetů (17 nebo 33 bodů) do interní paměti kamery.
 • Možnost exportovat aktuální 3D LUT nastavení na CFast kartu pro postprodukci.
 • Funkce pro mazání 3D LUT nastavení z interní paměti kamery.


Nové obecné funkce

 • Vylepšená podpora externího časového kódu.
 • Vylepšená funkce pro vyvážení bílé.
 • Možnost přehrát jedno video nebo všechny klipy postupně.
 • Funkce pro přehrávání videa ve smyčce.


Blackmagic URSA Viewfinder

 • Vylepšené barevné podání hledáčku.
 • Lepší citlivost senzoru pro detekci vzdálenosti operátora.
 • Nová nastavení senzoru pro detekci vzdálenosti operátora.
 • Lepší zobrazení vodítek.
 • Implementována podpora pro nová nastavení metadat.
 • Implementována podpora pro nová vodítka, bezpečné zóny a mřížky.
 • Nové položky nabídky pro konfiguraci zobrazení dodatečných informací na displeji EVF.

 
Aktualizace Blackmagic Camera 4.1 (11/2016)
Aktualizace Blackmagic Camera 4.1 obsahuje podporu pro studiový hledáček Blackmagic URSA Studio Viewfinder.

Aktualizace Blackmagic Camera 4.2 (12/2016)
Aktualizace Blackmagic Camera 4.2 je určena majitelům kamer Blackmagic URSA Mini 4.6K a obou modelů Blackmagic Studio Camera. Nová softwarová aktualizace implementuje funkce pro kalibraci tmavých odstínů u modelu URSA Mini 4.6K a zvyšuje kompatibilitu 3G-SDI rozhraní u studiových kamer resp. zlepšuje zvuk u SDI výstupu modelu Blackmagic Studio Camera 4K.

Blackmagic Camera 4.3.1 (4/2017)
Aktualizace 4.3.1 vylepšuje detekci nízkého stavu nabití akumulátorů.

Blackmagic Camera 4.8 (12/2017)
Nový firmware přináší podporu pro nový záznamový modul URSA Mini SSD Recorder i pro model URSA Mini 4.6K! U těchto kamer také snižuje latenci u SDI výstupu a integrovaného LCD displeje. Majitelům modelů URSA Mini 4.6K i URSA Mini Pro 4.6K dále nabídne možnost přepínat mezi rychlostí a úhlem závěrky, funkci pro rychlé posouvání videa během přehrávání, automatické vyplnění metadat u objektivů a drobná vylepšení uživatelského rozhraní. U hledáčku URSA Viewfinder přibyla podpora pro zobrazení informací o příslušenství URSA Mini SSD Recorder.

Nové funkce Blackmagic Camera Setup 4.8
Novinky pro hledáček URSA Viewfinder

 • Podpora pro zobrazení informací o příslušenství URSA Mini SSD Recorder
 • Vylepšené grafické rozhraní
 • Vylepšené LUT korekce „Film to Video”


Novinky pro displej URSA Studio Viewfinder

 • Opraveno chybné zobrazení světelnosti pro použití manuálního objektivu
 • Vylepšené grafické rozhraní
 • Vylepšené LUT korekce „Film to Video”


Blackmagic Camera 4.9 (1/2018)
Firmware 4.9 implementuje podporu pro záznamový modul URSA Mini SSD Recorder a snižuje latenci u SDI výstupu a integrovaného LCD displeje pod jeden snímek u všech kamer URSA Mini 4K. Majitelům modelu URSA Mini 4K dále nabízí možnost přepínat mezi rychlostí a úhlem závěrky, funkci pro rychlé posouvání videa během přehrávání, automatické vyplnění metadat u objektivů a drobná vylepšení uživatelského rozhraní.

Nové funkce Blackmagic Camera Setup 4.9
Novinky pro model URSA Mini 4K

 • Podpora pro záznamový modul URSA Mini SSD Recorder u modelů URSA Mini 4K
 • Nižší latence SDI výstupu (méně než 1 snímek) pro živou produkci
 • Nižší latence náhledového displeje
 • Možnost přepínat mezi rychlostí a úhlem závěrky
 • Rychlé posouvání videa během přehrávání
 • Možnost automatického vyplnění metadat objektivu v panelu Metadata
 • Vylepšená virtuální klávesnice pro zadávání metadat
 • Zdokonalená podpora objektivů B4
 • Opraveno ovládání zoomování u objektivu Canon 18-80mm T4.4
 • Opraveno ovládání zaostření u objektivů Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 STM a USM
 • Opraveno ovládání clony u objektivu Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM
 • Opravena chyba způsobující nerozpoznání výměny objektivu v metadatech, pokud byla výměna provedena při vypnuté kameře
 • Nová dokumentace SDI Camera Control v1.2 v PDF manuálu kamery


Blackmagic Camera 5.0 (2/2018)

Nový firmware pro kamery Blackmagic Design obsahuje podporu pro nové produkty Blackmagic URSA Broadcast, Blackmagic Camera Fiber Converter a Blackmagic Studio Fiber Converter.

Nové funkce aktualizace 5.0

 • Implementována podpora pro optický převodník Blackmagic Camera Fiber Converter
 • Implementována podpora pro optický převodník Blackmagic Studio Fiber Converter


Nové funkce pro model URSA Broadcast

 • Podpora kodeků DNxHD 220X a 145.
 • Podpora režimu 1080i u kodeku DNxHD.
 • Výstup Rec 2020 Hybrid Log Gamma po SDI.
 • Výstup 2020 PQ Gamma po SDI.
 • Kompatibilita s rekordérem URSA Mini SSD Recorder.
 • Funkce pro vynucení signalizace po SDI.
 • Podpora pro objektivy Canon EF-S IS USM.
 • Podpora metadat u funkce Extended Video hledáčku URSA Viewfinder.
 • Rozšířená podpora high-end TV objektivů.
 • Opravena chyba nastavení zisku způsobující posun o -6 dB při ovládání z režií ATEM.

 

Související produkty (83)

Audio (3)
Kabely (4)
Kamery (5)
Kazety a média (4)
Klávesnice a konzole (1)
Monitory a projektory (16)
Objektivy a filtry (23)
Stativy a ramena (4)
Streaming a kódování (2)
Střihové karty (4)
Střižny a režie (3)
Studiová technika (5)
Světla (2)
Videorekordéry (3)
Zpracování signálu (4)

Alternativní produkty

» všechny produkty AudioAudio (3)

MixPre Series
nz

Sound Devices MixPre Series

17 520 Kč 16 890 Kč

Produkty řady MixPre kombinují funkce přenosného audio rekordéru a USB zvukové k

SGM-250CX
n

Azden SGM-250CX

6 900 Kč

Nový (7/2017) mikrofon SGM-250CX japonské značky Azden je díky provedení typu „k

SGM-3500
n

Azden SGM-3500

na telefon

Nová řada puškových mikrofonů Azden 3500 představuje kvalitativní špičku v produ

» všechny produkty KabelyKabely (4)

BNC to BNC UHK Video SDI Coaxial Cable (200cm) (SDI-200)
n

LanParte BNC to BNC UHK Video SDI Coaxial Cable (200cm) (SDI-200)

669 Kč

2,5 mm tenký, 200 cm dlouhý HD-SDI kabel pro přenos RF a video signálu. Díky vys

D-Tap 4-Pin XLR Power Adapter Cable (Dtap-4pxlr)
n

LanParte D-Tap 4-Pin XLR Power Adapter Cable (Dtap-4pxlr)

449 Kč

Napájecí kabel D-Tap > XLR4 délky 63 cm dovolující připojit profesionální bat

HD-SDI Cable (20cm) (SDI-20)
n

LanParte HD-SDI Cable (20cm) (SDI-20)

389 Kč

Vysoce flexibilní 20cm HD-SDI kabelová spojka např. pro připojení monitoru nebo

L-4.5CHD (metráž)
n

Canare L-4.5CHD (metráž)

55 Kč

Canare L-4.5CHD je 75 ohm digitálny video koaxiálny kábel z našej špičkovej rady

» všechny produkty KameryKamery (5)

Accessories for Blackmagic Design URSA Mini
n

SHAPE Accessories for Blackmagic Design URSA Mini

na telefon

Příslušenství pro kamery Blackmagic Design URSA Mini, URSA Mini Pro.

REVOLT Push Buttom Magic Arm Series
n

SHAPE REVOLT Push Buttom Magic Arm Series

4 374 Kč

Univerzální kamerové příslušenství řady SHAPE REVOLT Push Button Magic Arm. „Kou

REVOLT Top Handle Series
n

SHAPE REVOLT Top Handle Series

2 916 Kč

Univerzální kamerové příslušenství řady SHAPE REVOLT Top Handle. Madlo Revolt To

REVOLT VCT Universal Baseplate
n

SHAPE REVOLT VCT Universal Baseplate

na telefon

Univerzální kamerové příslušenství řady SHAPE REVOLT VCT Universal Baseplate. Mo

URSA Mini Pro
nz

Blackmagic Design URSA Mini Pro

143 774 Kč 129 950 Kč

Digitální filmová kamera URSA Mini Pro 4.6K kombinuje obrazovou kvalitu digitáln

» všechny produkty Kazety a médiaKazety a média (4)

CFast 2.0 Blue

Wise CFast 2.0 Blue

5 876 Kč

Profesionální paměťové karty Wise CFast 2.0 Blue pro záznam videa. Doporučeno vý

CFast 2.0 Card Reader

Wise CFast 2.0 Card Reader

1 950 Kč

Čtečky karet CFast 2.0 osvědčené značky Wise.

Cinema SSD
n

Wise Cinema SSD

4 550 Kč

Profesionální SSD disky pro 4K video! Doporučeno výrobcem Blackmagic Design.

NPS-10
n

NextoDI NPS-10

9 854 Kč

Snadno přenosné (200 g) řešení pro zálohování paměťových karet na 2,5“ disky.

» všechny produkty Klávesnice a konzoleKlávesnice a konzole (1)

PTZ Extreme
n

Skaarhoj PTZ Extreme

88 374 Kč

PTZ Extreme je luxusní dálkový ovladač víceosých robotických kamerových systémů,

» všechny produkty Monitory a projektoryMonitory a projektory (16)

4K 12G-SDI LCD Monitors

Postium 4K 12G-SDI LCD Monitors

na telefon

Nové referenční monitory Postium řady OBM slouží k náhledu videa na lokacích, př

4K101HSD-256
n

Feelworld 4K101HSD-256

13 900 Kč

Profesionální 4K monitor s HDMI 2.0/3G-SDI vstupy a 3G-SDI výstupem, 10,1“ IPS p

BM5
nz

PortKeys BM5

13 471 Kč 11 249 Kč

Displej: 5", IN-cell, dotykový Rozlišení: 1920x1080 Jas: 2000 cd/m2 Vstupy:

BM7
n

PortKeys BM7

16 629 Kč

Velice odolný displej s tělem z hliníkové slitiny a ochranou displeje Gorilla

F7S
z

Feelworld F7S

10 010 Kč 8 248 Kč

7” 4K kamerový monitor osazený IPS panelem s rozlišením 1920x1200, pevným tělem

FW1018SPV1
n

Feelworld FW1018SPV1

12 540 Kč

Kamerový/stolní 4K monitor s 10,1" IPS panelem (1920x1200, 16:10, 800:1, 320 cd/

HS7T
n

PortKeys HS7T

7 399 Kč

Displej: 7“ IPS Rozlišení: 1920x1200 Jas: 1200 cd/m2 Vstupy: 3G/SD-SDI, 4K

LH5 HDR
n

PortKeys LH5 HDR

6 279 Kč

Displej: 5“, IN-cell, dotykový Rozlišení: 1920x1080 Jas: 1500 cd/m2 Vstupy:

PIX-E

Video Devices PIX-E

32 500 Kč

Americká značka Sound Devices je dobře známá všem filmovým zvukařům díky svým př

Production Monitors - 1300 Series

SmallHD Production Monitors - 1300 Series

72 900 Kč

Velikost, rozlišení a hustota bodů monitorů řady smallHD 1303 je předurčují před

Production Monitors - 1700 Series

SmallHD Production Monitors - 1700 Series

78 487 Kč

Rychlost, snadnost obsluhy a možnosti přizpůsobení populárních kamerových monito

Production Monitors - 2400 Series

SmallHD Production Monitors - 2400 Series

91 000 Kč

Modely 2403 Studio a 2403 HDR jsou nejodolnější a nejvybavenější 24” produkční m

Production Monitors - 3200 Series

SmallHD Production Monitors - 3200 Series

207 900 Kč

Model 3203 HDR je nejodolnější a nejvybavenější produkční monitor na trhu s nejv

TLM-700K
n

Datavideo TLM-700K

5 174 Kč

7” kamerový 4K monitor s nepřekonatelným poměrem cena/výkon!

XFM070 Ultra Thin 7” Full HD Monitor

AVtec XFM070 Ultra Thin 7” Full HD Monitor

7 774 Kč

Full HD kamerový monitor s 7” IPS LCD panelem (1920x1080, 400 cd/m2, 1.200:1), H

XFS070SDI 7” Full HD SDI Assistant Monitor
n

AVtec XFS070SDI 7” Full HD SDI Assistant Monitor

10 374 Kč

Profesionální kamerový monitor se 7” IPS LCD panelem a HD-SDI i HDMI rozhraními.

» všechny produkty Objektivy a filtryObjektivy a filtry (23)

Classic

ZEISS Classic

na telefon

Řada objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností Zeiss Classic nabízí fantastické

Compact Prime CP.3 (PL/EF/E/F/MFT)
n

ZEISS Compact Prime CP.3 (PL/EF/E/F/MFT)

na telefon

Filmové objektivy řady Zeiss CP.3 jsou i přes vysokou optickou kvalitu a sofisti

Compact Prime CP.3 XD (PL/EF/E/F/MFT)
n

ZEISS Compact Prime CP.3 XD (PL/EF/E/F/MFT)

na telefon

Filmové objektivy řady Zeiss CP.3 jsou i přes vysokou optickou kvalitu a sofisti

Compact Zoom CZ.2
n

ZEISS Compact Zoom CZ.2

na telefon

Lehké a kompaktní transfokátory s možností výměny bajonetu (PL, EF, F, MFT, E -

Gear Ring w/Fine Turning (FFGR-02)
n

LanParte Gear Ring w/Fine Turning (FFGR-02)

799 Kč

Univerzální gumový prstenec pro systémy bočního ostření (ozubení 0,8, max. průmě

Lightweight Zoom LWZ.3 21-100mm T2.9-3.9 T*
n

ZEISS Lightweight Zoom LWZ.3 21-100mm T2.9-3.9 T*

225 000 Kč

Nový transfokátor ZEISS Lightweight LWZ.3 21-100mm/T2.9-3.9 T* je objektiv pro f

MagNum
n

Chrosziel MagNum

na telefon

Časem prověřený systém pro dálkové ovládání objektivů! Modulární řada MagNum něm

MagNum (Kits)
n

Chrosziel MagNum (Kits)

na telefon

Časem prověřený systém pro dálkové ovládání objektivů! Modulární řada MagNum něm

MatteBox (Kits)
n

Chrosziel MatteBox (Kits)

33 102 Kč

Sady kompendií a sady kompendií s bočním ostřením značky Chrosziel pro kamery RE

Milvus
n

ZEISS Milvus

25 364 Kč

Rodina objektivů ZEISS Milvus s manuálním ostřením nabízí optimální rozpětí ohni

Nucleus-M Wireless Lens Control System
n

Tilta Nucleus-M Wireless Lens Control System

28 520 Kč

Nucleus-M je výkonný a cenově dostupný tříkanálový systém pro bezdrátové ovládán

Optimo Ultra
n

Angenieux Optimo Ultra

na telefon

Nově vyvinutý 12x zoom řady Optimo pro nejnáročnější produkce. Jde o nástupce re

Otus
n

ZEISS Otus

76 025 Kč

Objektivy řady Zeiss Otus jsou odpovědí na výzvy moderní digitální kinematografi

Sigma Art Zoom (Canon EF)

Sigma Sigma Art Zoom (Canon EF)

na telefon

Transfokátory řady Sigma Art pro bajonet Canon EF.

T1.5 Cinema Prime Lenses
n

Tokina T1.5 Cinema Prime Lenses

129 948 Kč

Profesionální filmové objektivy Tokina Cinema Prime jsou v prodeji s bajonetem P

Type EZ Series
n

Angenieux Type EZ Series

na telefon

Nové objektivy Angenieux EZ jsou navrženy pro kamery se senzory Super 35 i s vel

Xeen 24mm T1.5

Rokinon Xeen 24mm T1.5

45 446 Kč

 Profesionálne filmové sklo Rokinon Xeen 24mm T1.5 s voliteľným bajonetom.

Xeen 24mm, 50mm & 85mm T1.5 Kit
a

Rokinon Xeen 24mm, 50mm & 85mm T1.5 Kit

129 520 Kč

Cenovo zvýhodnený set 3 profesionálnych optík s voliteľným bajonetom: Xeen 24

Xeen 50mm T1.5

Rokinon Xeen 50mm T1.5

45 446 Kč

 Profesionálne filmové sklo Rokinon Xeen 50mm T1.5 s voliteľným bajonetom.

Xeen 85mm T1.5

Rokinon Xeen 85mm T1.5

45 446 Kč

 Profesionálne filmové sklo Rokinon Xeen 85mm T1.5 s voliteľným bajonetom.

Xenon FF-Prime (Canon EF)
n

Schneider Optics Xenon FF-Prime (Canon EF)

na telefon

Objektivy Xenon FF Prime s pevnou ohniskovou vzdáleností byly vytvořeny specific

Xenon FF-Prime (PL)
n

Schneider Optics Xenon FF-Prime (PL)

na telefon

Objektivy Xenon FF Prime s pevnou ohniskovou vzdáleností byly vytvořeny specific

» všechny produkty Stativy a ramenaStativy a ramena (4)

AP-X Smart Quick Release Adapter
n

Libec AP-X Smart Quick Release Adapter

1 490 Kč

Stativová základna Libec AP-X s rychloupínací destičkou dovoluje velice rychlou

Kľúč na statívový šrób

Libec Kľúč na statívový šrób

85 Kč

Kľúč na zaťahovanie/ odťahovanie šróbu rýchloupínancej doštičky statívu. Možnos

Master 30
n

Cartoni Master 30

185 570 Kč

Hlava Master 30 / Cine vychází ze slavného modelu Cartoni Maxima, ovšem v kompak

VPA-10L Mini V-Mount Camera Plate
n

TRIAD VPA-10L Mini V-Mount Camera Plate

3 640 Kč

Lehká, miniaturní V-Mount kamerová destička. Odolná kovová konstrukce, vyrobeno

» všechny produkty Streaming a kódováníStreaming a kódování (2)

Blackmagic Web Presenter
n

Blackmagic Design Blackmagic Web Presenter

11 270 Kč

Produkt Blackmagic Web Presenter dovoluje použít profesionální SDI a HDMI techni

LiveShell X
z

Cerevo LiveShell X

17 360 Kč 16 750 Kč

LiveShell X je pokročilý model v řadě samostatných streamovacích produktů japons

» všechny produkty Střihové kartyStřihové karty (4)

DeckLink 4K Pro
n

Blackmagic Design DeckLink 4K Pro

15 151 Kč

PCI Express karta DeckLink 4K Pro s rozhraním 12G-SDI slouží k záznamu a přehráv

DeckLink 8K Pro
n

Blackmagic Design DeckLink 8K Pro

14 717 Kč

DeckLink 8K Pro je nová výkonná karta pro náhled a nabírání videa s rozhraním Qu

DeckLink Mini Recorder 4K
n

Blackmagic Design DeckLink Mini Recorder 4K

4 482 Kč

Nabírací PCIe karta DeckLink Mini Recorder 4K nabízí stejné funkce jako HD model

UltraStudio 4K Extreme
n

Blackmagic Design UltraStudio 4K Extreme

76 311 Kč

UltraStudio 4K Extreme je pokročilý hardware pro střih videa. Zařízení UltraStud

» všechny produkty Střižny a režieStřižny a režie (3)

ATEM Television Studio HD
n

Blackmagic Design ATEM Television Studio HD

22 511 Kč

ATEM Television Studio HD od Blackmagic Design je nová režie pro odbavování živý

ATEM Television Studio Pro 4K
n

Blackmagic Design ATEM Television Studio Pro 4K

70 300 Kč

Nová (4/2018) Ultra HD režie ATEM Television Studio Pro 4K s integrovaným ovláda

ATEM Television Studio Pro HD
n

Blackmagic Design ATEM Television Studio Pro HD

53 820 Kč

Nová režie ATEM Television Studio Pro HD s integrovaným ovládacím pultem je urče

» všechny produkty Studiová technikaStudiová technika (5)

3G-SDI Arduino Shield
n

Blackmagic Design 3G-SDI Arduino Shield

2 264 Kč

Modul Blackmagic 3G-SDI Arduino Shield dovoluje vytvářet sofistikované dálkové o

Cube 100/200/300/400/500 Series

Teradek Cube 100/200/300/400/500 Series

28 340 Kč

Řada Teradek Cube představuje výkonné, kompaktní řešení pro bezdrátový přenos a

Link Pro Wi-Fi Access Point
n

Teradek Link Pro Wi-Fi Access Point

61 750 Kč

Nová řada (Q2/2018) profesionálních Wi-Fi routerů Teradek Link Pro nabízí nejen

Serv High Definition Real-Time Video Monitoring

Teradek Serv High Definition Real-Time Video Monitoring

20 774 Kč

Platforma Teradek Serv slouží k bezdrátovému monitorování HD videa pomocí mobiln

Wireless Transmission System
n

BON Wireless Transmission System

na telefon

Sada vysílače a přijímače pro bezdrátový přenos audio/video signálu. Oba moduly

» všechny produkty SvětlaSvětla (2)

200 LED Fresnel Light

Rayzr 7 200 LED Fresnel Light

na telefon

Nové filmové a fotografické světlo Rayzr 7 200 zpřístupňuje profesionální osvětl

300 LED Fresnel Light

Rayzr 7 300 LED Fresnel Light

na telefon

Rayzr 7 300 Daylight je nejsilnější model v nabídce filmových světel Rayzr 7.

» všechny produkty VideorekordéryVideorekordéry (3)

Apollo
nz

Convergent Design Apollo

79 890 Kč 76 380 Kč

Apollo je kombinací čtyřkanálového rekordéru HD videa do formátu Apple ProRes a

Duplicator 4K

Blackmagic Design Duplicator 4K

50 749 Kč

Blackmagic Duplicator 4K dovoluje zaznamenávat Ultra HD pořady na levné SD karty

HyperDeck Studio Mini
z

Blackmagic Design HyperDeck Studio Mini

18 063 Kč 17 172 Kč

HyperDeck Studio Mini je nový profesionální videorekordér, který zaznamenává a p

» všechny produkty Zpracování signáluZpracování signálu (4)

Fiber Converter
n

Blackmagic Design Fiber Converter

63 625 Kč

Převodníky Blackmagic Camera Fiber Converter a Blackmagic Studio Fiber Converter

Mini Converter 12G-SDI
nz

Blackmagic Design Mini Converter 12G-SDI

3 695 Kč 3 354 Kč

Modely Blackmagic Mini Converter 12G jsou součástí široké rodiny profesionální t

Mini Converter 6G-SDI
n

Blackmagic Design Mini Converter 6G-SDI

3 429 Kč

Nové miniaturní převodníky videa s rozhraním 6G‑SDI pro konverzi SDI standardu n

Teranex AV
n

Blackmagic Design Teranex AV

39 738 Kč

Nový převodník standardů Teranex AV je cílený na odbavování živých přenosů, prez

Alternativní produkty

AU-EVA1
z

Panasonic AU-EVA1

189 865 Kč 145 112 Kč

Super 35mm 5,7K MOS snímač (5720 x 3016 px.) Dynamický rozsah 14 clonových čí

Blackmagic Cinema Camera

Blackmagic Design Blackmagic Cinema Camera

55 796 Kč

Digitální filmová kamera Blackmagic Cinema Camera je novým hitem na poli dostupn

Blackmagic Production Camera 4K
z

Blackmagic Design Blackmagic Production Camera 4K

1079 900 Kč 79 900 Kč

Profesionální digitální filmová kamera Blackmagic Production Camera 4K nabízí ve

EPIC-M DRAGON

RED EPIC-M DRAGON

na telefon

Kamera EPIC-M RED DRAGON je exkluzivní varianta kamery EPIC s 6K snímačem RED DR

EPIC-M MYSTERIUM-X

RED EPIC-M MYSTERIUM-X

611 500 Kč

Tělo EPIC-M je exkluzivní verze se soustruženými částmi ručně sestavená speciali

EPIC-X DRAGON

RED EPIC-X DRAGON

na telefon

Kamera EPIC-M RED DRAGON je standardní, sériově vyráběná varianta kamery EPIC s

EPIC-X MYSTERIUM-X

RED EPIC-X MYSTERIUM-X

475 700 Kč

Model EPIC-X se snímačem MYSTERIUM-X je výkonná digitální filmová kamera pro nat

PXW-FS5

SONY PXW-FS5

13 749 Kč

PXW-FS5 je nový přírůstek v řadě kompaktních, ručních kamer pro profesionální po

PXW-FS7 M2
n

SONY PXW-FS7 M2

198 000 Kč

Nová digitální filmová 4K kamera Sony FS7 II nabízí řadu nových funkcí, včetně e

PXW-X400

SONY PXW-X400

na telefon

Model X400 je cenově dostupná, profesionální ENG kamera s 2/3” snímačem a bajone

RAVEN

RED RAVEN

243 200 Kč

S váhou pouhých 1,6 kg je RED RAVEN nejmenší a nejlehčí kamerou značky RED a je

SCARLET DRAGON

RED SCARLET DRAGON

394 050 Kč

Tělo kamery SCARLET se snímačem DRAGON kombinuje flexibilitu a malé rozměry kame

SCARLET MYSTERIUM-X

RED SCARLET MYSTERIUM-X

na telefon

Digitální filmová kamera SCARLET-X je osazena senzorem MYSTERIUM-X pro záznam vi

SCARLET-W
n

RED SCARLET-W

278 200 Kč

Nová generace kamer RED SCARLET! Výkonnější tělo je vybaveno 5K snímačem RED DRA

URSA
n

Blackmagic Design URSA

167 330 Kč

Blackmagic URSA EF je profesionální digitální filmová kamera se 4K senzorem, glo

URSA Mini Pro
nz

Blackmagic Design URSA Mini Pro

143 774 Kč 129 950 Kč

Digitální filmová kamera URSA Mini Pro 4.6K kombinuje obrazovou kvalitu digitáln

URSA Mini Pro G2
nz

Blackmagic Design URSA Mini Pro G2

140 634 Kč 133 602 Kč

Druhá generace kamer URSA Mini Pro, model URSA Mini Pro 4.6K G2, přináší inovova

VariCam LT
z

Panasonic VariCam LT

486 000 Kč 437 400 Kč

Nová 4K Super 35 kamera VariCam LT je kompaktní model vybavený stejným snímačem

WEAPON 6K
n

RED WEAPON 6K

na telefon

Nový přírůstek v řadě digitálních filmových kamer RED, model WEAPON se senzorem

Máte otázku? Zeptejte se nás!