Syntex :: Blackmagic Design Video Assist - Kamery

SK | CZ | EN

Výrobci | Kategorie

Syntex eNews
Aktuální info přímo na váš email!

Facebook

FB TWBlackmagic Design Video Assist

Video Assist

Více obrázků (7)

Syntex_Blackmagic_Video_Assist_MAIN_02Syntex_Blackmagic_Video_Assist_MAIN_03Syntex_Blackmagic_Video_Assist_MAIN_04

Blackmagic Video Assist je přenosný profesionální monitor a rekordér videa, který lze použít v součinnosti s libovolnou kamerou s SDI nebo HDMI výstupy. Video Assist doplní jakoukoliv kameru funkcemi pro monitoring, záznam a přehrávání videa v profesionální kvalitě. Zařízení je vybaveno vysoce světelným 5” LCD dotykovým displejem s vysokým rozlišením 1920 x 1080 pro náhled SD/HD/UHD videa a rekordérem pro záznam HD/SD videosignálu (až 1080p60) na SD karty ve vysílací kvalitě (10 bitů, 4:2:2, ProRes Proxy/LT/422/422 HQ a DNxHD). Balení obsahuje také externí zdroj a SD kartu s programovou výbavou a manuálem. Neobsahuje LP-E6 akumulátory.

Varianty produktu:

Dostupnost: obvykle skladem
Název: Video Assist
Varianta: Video Assist
Výrobce: Blackmagic Design

Naše cena:10 880 Kč
Cena s DPH:13 165 Kč
Původní cena:11 310 Kč
Původní cena s DPH:13 685 Kč

ks
Rozbalit / zabalit vše

Související produkty (35)

Blackmagic Video Assist
Blackmagic Video Assist je ideálním nástrojem pro kameramany, kteří vyžadují kvalitnější náhled i záznam videa. Starší kamery často používají zastaralé souborové formáty nebo pásky, zatímco levné moderní kamery nahrávají do nekvalitních kodeků a jsou vybaveny malými náhledovými displeji, a jsou tedy méně vhodné k profesionálnímu použití. Zařízení Blackmagic Video Assist tyto problémy řeší, lze jej totiž použít s libovolným typem kamery, od DSLR aparátů až po starší páskové nebo naopak moderní digitální filmové kamery. Díky 6G-SDI vstupu je monitor schopen náhledu i Ultra HD videa!

Blackmagic Video Assist může být přichycen k tělu kamery a použit jako hlavní monitor pro kamerový štáb, v rukou kameramana nebo režiséra se může stát nezbytným pomocníkem během přípravy resp. schvalování záběrů. Na jeho rozměrné obrazovce lze sledovat každý detail obrazu, kontrolovat kompozici záběru nebo zaostření. A navíc HD/SD video i zaznamenávat!

Blackmagic Video Assist

Model Blackmagic Video Assist je lehký a odolný. Je vybaven vysoce světelným 5” displejem s rozlišením 1920 x 1080 s dotykovým ovládáním a pozorovacím úhlem šíře 135?. Integrovaný rekordér zaznamenává 10bitové video s rozlišením až 1080p60 a se vzorkováním 4:2:2 do kodeků Apple ProRes (Proxy/LT/422/422 HQ) nebo DNxHD, a to na běžně dostupné SD karty (Class UHS-1). Před postprodukcí není třeba provádět konverzi videí, použité souborové formáty jsou běžně podporovány střihovými aplikacemi, včetně programu DaVinci Resolve Lite, který je součástí dodávky. Zařízení je napájeno standardními akumulátory LP-E6; dvojice slotů pro baterie zaručí možnost kontinuálního napájení, případně lze použít i externí zdroje stejnosměrného 12V napětí.

Blackmagic Video Assist
Díky dotykové obrazovce lze prostřednictvím jednoduchých gest zobrazit informace o formátu videa, měnit nastavení nebo monitorovat úrovně zvuku i videa. Elegantní poloprůhledné zobrazení doplňkových informací zajistí ničím nerušený náhled videa spolu s aktuální snímkovou frekvencí, histogramem, audio metry, časovým kódem atd.

Blackmagic Video Assist

Klíčové vlastnosti produktu Blackmagic Video Assist

 • 5” dotykový LCD displej s rozlišením 1080.
 • Záznam 10bitového HD a SD videa se vzorkováním 4:2:2 a ve formátech ProRes nebo DNxHD.
 • Podporuje kodeky Apple ProRes 422 HQ, ProRes 422, ProRes LT, ProRes Proxy, Avid DNxHD.
 • Datový tok u kodeku ProRes 422 HQ a rozlišení 1920 x 1080 @ 60p je cca 440 Mb/s. Při snímkové frekvenci 24p jde o 176 Mb/s. Komprese je vizuálně bezeztrátová.
 • HDMI a SDI vstupy/výstupy. Sluchátkový výstup.
 • Dva sloty pro akumulátory s možností výměny za běhu i externí 12V napájení (univerzální napájecí adaptér je součástí dodávky).
 • Plná kompatibilita se střihovými aplikacemi, např. s DaVinci Resolve, Final Cut Pro X, Avid a Premier Pro.
 • Univerzální provedení vhodné k upevnění ke kamerám, případně s možností ručního nebo stolního použití. Stolní stojánek je součástí dodávky.
 • Integrovaný 6G-SDI vstup dovoluje monitorovat Ultra HD video.
 • Ideální monitor např. pro nově uvedenou kamery Blackmagic Micro Studio Camera 4K.

Blackmagic Video Assist
Firmware 1.1 (listopad 2015)
Firmware 1.1 implementuje několik nových funkcí a oprav, konkrétně:

 • Indikace zaostření Focus Peaking.
 • Funkce Zebra pro nastavení clony.
 • Možnost zvětšení středu obrazu pro snazší ostření.
 • Časový kód u HDMI výstupu.
 • Vylepšené zobrazení stavu akumulátoru.
 • Rychlostní optimalizace a vyšší stabilita.

Firmware 1.2 (únor 2016)
Aktualizace 1.2 přináší záznam do formátu DNxHD, automatické spouštění/zastavení záznamu u HDMI kamer, podporu časového kódu u modelu Canon 5D Mk. III, zobrazení zbývajícího času a další informace o videu během přehrávání, podporu pro signál SDI Level A, rozšířený rozsah funkce Zebra a další novinky. Před instalací je doporučeno spuštění „Uninstall Video Assist”.

Firmware 2.3 (listopad 2016)
Verze 2.3 dovoluje importovat až šest 3D LUT tabulek pro barevné korekce obrazu. 3D LUT korekce se staly významnou součástí moderní kinematografie, protože dovolují aproximovat barevný vzhled finálního snímku přímo během natáčení, v reálném čase. Výhodou 3D LUT korekcí je jejich nedestruktivní aplikace – modifikován je pouze náhled, natáčený materiál zůstává nezměněn. Šest presetů barevných korekcí může být uživateli uloženo a vyvoláno kdykoliv. Aktualizace 2.3 také přináší nové funkce pro model Blackmagic Video Assist, které byly dříve dostupné pouze majitelům 7” varianty Blackmagic Video Assist 4K. Jde o možnost záznamu DNxHD a DNxHR materiálu do kontejneru MXF pro snazší zpracování videí v NLE aplikacích Avid běžících na platformě Windows, Nově lze také během záznamu do DNxHD nastavit datové toky 220, 145 a 45 či volit mezi formáty DNxHR HQ, SQ a LB. Aktualizace 2.3 rozšiřuje funkce pro asistenci ostření u modelu Blackmagic Video Assist: nově si mohou uživatelé volit mezi tradičními indikátory zaostření nebo mezi červeným, zeleným, modrým, bílým a černým zobrazením. Díky tomu lze snáze nastavit zaostření v různých světelných podmínkách. Nová je i možnost manuálního nastavení orientace obrazu a funkce pro vypnutí automatické rotace zjednodušující použití monitoru např. s kamerovými stabilizátory. Firmware 2.3 obsahuje též funkci pro náhled expozice ve falešných barvách u 5” modelu Blackmagic Video Assist. Tato funkce zobrazuje vybrané jasové rozsahy s barevným překryvem pro korektní nastavení expozice. Např. zelená barva indikuje neutrální šedé tóny, zatímco růžová barva je dobrým indikátorem tónů pleťových, které jsou většinou o jedno clonové číslo nad neutrální šedou.

Firmware 2.3.2 (březen 2017)
Aktualizace opravuje chybu způsobující problémy během přehrávání ProRes videí v režimu 1080i, a obsahuje také další, blíže nespecifikované optimalizace/opravy.

Firmware 2.4 (duben 2017)
Aktualizace 2.4 obsahuje podporu pro 10 světový jazyků včetně čínštiny, francouzštiny, němčiny, italštiny, ruštiny, japonštiny, korejštiny, španělštiny, portugalštiny a turečtiny.

Jakou SD kartu použít s rekordérem Blackmagic Video Assist? (listopad 2016)
Se zařízením Blackmagic Video Assist používejte pouze rychlé SD karty třídy UHS-1. Výrobce testoval následující modely SD karet pro záznam do formátu ProRes HQ. Tyto SD karty byly certifikovány pro záznam do rozlišení 1080p60 a pro použití se souborovými systémy HFS+ nebo exFAT:

 • SanDisk Extreme Pro 16GB SDSDXP-016G-A46
 • SanDisk Extreme Pro 32GB SDSDXP-032G-A46
 • SanDisk Extreme Pro 64GB SDSDXP-064G-A46
 • SanDisk Extreme Pro 128GB SDSDXP-128G-A46
 • SanDisk Extreme Pro 256GB SDSDXP-256G-A46
 • SanDisk Extreme Pro 512GB SDSDXP-512G-A46

SD karty uvedené níže byly certifikovány pro záznam do rozlišení maximálně 1080i60 a pro použití se souborovými systémy HFS+ nebo exFAT:

 • Lexar Professional SD XC 600x 128GB
 • DelkinDevices 633x 8GB

Následující SD karty byly certifikovány pro záznam maximálně do rozlišení NTSC/PAL a pro použití se souborovými systémy HFS+ nebo exFAT:

 • SanDisk Ultra SD HC 8GB
 • SanDisk SD HC 8GB
 • Transcend SD HC 8GB

Následující karty již nejsou na trhu a nejsou doporučeny pro použití s rekordérem Blackmagic Video Assist:

 • Panasonic SDHC Gold Series 16GB
 • Panasonic SDHC Gold Series 32GB


O rychlosti SD karet

Používejte pouze SD karty rychlostní třídy UHS-1. Výše uvedený výčet obsahuje jen výrobcem testované SD karty a není tedy úplný. Rychlost SD karet si můžete otestovat pomocí programu Blackmagic Disk Speed Test, který simuluje reálnou práci s video daty.

Související produkty (35)

Baterie a nabíječky (2)
Kabely (10)
Kamery (12)
Kazety a média (1)
Monitory a projektory (2)
Stativy a ramena (7)
Střižny a režie (1)

Alternativní produkty

» všechny produkty Baterie a nabíječkyBaterie a nabíječky (2)

D-Tap E6 Fixed Voltage Battery Pack (E6P-D)
n

LanParte D-Tap E6 Fixed Voltage Battery Pack (E6P-D)

1 489 Kč

Napájecí adaptér D-Tap > LP-E6 pro napájení modelů Canon EOS-5D3/5D4/6D/7D/70

» všechny produkty KabelyKabely (10)

BNC to BNC UHK Video SDI Coaxial Cable (200cm) (SDI-200)
n

LanParte BNC to BNC UHK Video SDI Coaxial Cable (200cm) (SDI-200)

669 Kč

2,5 mm tenký, 200 cm dlouhý HD-SDI kabel pro přenos RF a video signálu. Díky vys

HD-SDI Cable (20cm) (SDI-20)
n

LanParte HD-SDI Cable (20cm) (SDI-20)

389 Kč

Vysoce flexibilní 20cm HD-SDI kabelová spojka např. pro připojení monitoru nebo

HDMI kábel

Syntex HDMI kábel

577 Kč

Kvalitné HDMI káble - dĺžka 30 - 60 cm

HDMI kabel se zahnutým konektorem (HDMI-65)

LanParte HDMI kabel se zahnutým konektorem (HDMI-65)

390 Kč

HDMI kabel se zahnutým mini HDMI konektorem (HDMI-65)

HDMI to Mini HDMI Cable 100cm (Mini-HDMI-100)
n

LanParte HDMI to Mini HDMI Cable 100cm (Mini-HDMI-100)

299 Kč

HDMI > Mini-HDMI kabel délky 1 m např. pro připojení monitorů ke kamerám. Pod

Kabel Mini DIN 1.0/2.3 (M-samec) / BNC (F-samice) různé délky ČERNÝ
n

Canare Kabel Mini DIN 1.0/2.3 (M-samec) / BNC (F-samice) různé délky ČERNÝ

380 Kč

Canare L-3C2VS je veľmi ľahký a super flexibilný 75 ohm 5,5mm HD/SD-SDI koaxiáln

Kabel Mini DIN 1.0/2.3 (M-samec) / BNC (M-samec) různé délky ČERNÝ
n

Canare Kabel Mini DIN 1.0/2.3 (M-samec) / BNC (M-samec) různé délky ČERNÝ

380 Kč

Canare L-3C2VS je veľmi ľahký a super flexibilný 75 ohm 5,5mm HD/SD-SDI koaxiáln

Power Cable for Blackmagic Cinema Camera / Video Assist / Shogun (1819)
z

SmallRig Power Cable for Blackmagic Cinema Camera / Video Assist / Shogun (1819)

406 Kč 260 Kč

Napájecí kabel pro externí baterie (D-Tap výstup) a produkty Blackmagic Cinema C

SDI Cable for Blackmagic Video Assist
z

SmallRig SDI Cable for Blackmagic Video Assist

418 Kč 360 Kč

Speciální SDI kabely pro Blackmagic Video Assist (DIN 1.0/2.3 > BNC).

» všechny produkty KameryKamery (12)

AG-DVX200
nz

Panasonic AG-DVX200

130 000 Kč 98 000 Kč

AG-DVX200 je 4K kamera se senzorem velikosti 4/3” a se záznamem UHD videa (3840

AG-UX90
z

Panasonic AG-UX90

63 502 Kč 41 400 Kč

Základní model nové řady Panasonic UX, AG-UX90, je vybaven širokoúhlým transfoká

Blackmagic Pocket Cinema Camera
az

Blackmagic Design Blackmagic Pocket Cinema Camera

25 995 Kč 20 796 Kč

Kapesní digitální filmová kamera s profesionálními funkcemi. Přístroj nabízí atr

DMC-GH4
z

Panasonic DMC-GH4

29 742 Kč 26 400 Kč

Panasonic LUMIX GH4 je průkopnickým řešením na poli bezzrcadlových fotoaparátů.

HERO4 Black
n

GoPro HERO4 Black

11 569 Kč

Nejvyšší model ze čtvrté řady oblíbených minikamerek GoPro. Verze GoPro HERO Bla

Micro Cinema Camera
z

Blackmagic Design Micro Cinema Camera

23 895 Kč 23 576 Kč

Miniaturní digitální filmová kamera se snímačem velikosti Super 16 s režimem poh

Micro Studio Camera 4K
z

Blackmagic Design Micro Studio Camera 4K

30 503 Kč 26 990 Kč

Blackmagic Micro Studio Camera 4K je miniaturní Ultra HD a HD kamera pro studiov

NH-100 Nighthawk
n

Datavideo NH-100 Nighthawk

65 130 Kč

Datavideo NightHawk je kompaktní modulární kamera s vysokou citlivostí a výměnný

Sony Hot Shoe Brackets

SHAPE Sony Hot Shoe Brackets

5 805 Kč

EVF ramena značky Shape s hot-shoe montáží Sony. Pro použití s hledáčky Sony OLE

URSA Broadcast
n

Blackmagic Design URSA Broadcast

76 975 Kč

Nová varianta kamery URSA Mini Pro navržená specificky pro ENG i studiovou telev

VariCam LT
z

Panasonic VariCam LT

486 000 Kč 437 400 Kč

Nová 4K Super 35 kamera VariCam LT je kompaktní model vybavený stejným snímačem

Video Assist 4K
z

Blackmagic Design Video Assist 4K

20 670 Kč 19 900 Kč

Blackmagic Video Assist 4K je přenosný profesionální monitor a videorekordér pro

» všechny produkty Kazety a médiaKazety a média (1)

SDXC UHS-II Memory Card
n

Wise SDXC UHS-II Memory Card

2 938 Kč

Profesionální SD karty pro záznam videa. Doporučeno výrobcem Blackmagic Design (

» všechny produkty Monitory a projektoryMonitory a projektory (2)

Monitor Mounts
nz

SmallRig Monitor Mounts

1 222 Kč 940 Kč

Univerzální držáky kamerových monitorů.

TL56
n

Hoodman TL56

2 390 Kč

Hoodman TL56 je slnečná clona LCD displejov s pomerom strán 16:9 a s veľkosťou 5

» všechny produkty Stativy a ramenaStativy a ramena (7)

10" Friction Adjustment Magic Arm (MA1-10)
n

LanParte 10" Friction Adjustment Magic Arm (MA1-10)

1 739 Kč

Ramena LanParte Magic Arm slouží k snadnému upevnění monitorů, audio rekordérů,

13" Heavy Duty Friction Magic Arm (MA1-13)
n

LanParte 13" Heavy Duty Friction Magic Arm (MA1-13)

2 178 Kč

Ramena LanParte Magic Arm slouží k snadnému upevnění monitorů, audio rekordérů,

6" Magic Arm with Monitor Quick Release Adapter (MA1-6-Q)
n

LanParte 6" Magic Arm with Monitor Quick Release Adapter (MA1-6-Q)

1 849 Kč

Ramínko LanParte Magic Arm slouží k snadnému upevnění monitorů, audio rekordérů,

MagiC-Arm V2 (MA-02)
n

LanParte MagiC-Arm V2 (MA-02)

1 519 Kč

Druhá generace kouzelného ramínka LanParte MagiC-Arm slouží k upevnění monitoru

Monitor Quick Release Adapter (Cold Shoe) (MQR-04)
n

LanParte Monitor Quick Release Adapter (Cold Shoe) (MQR-04)

858 Kč

Univerzální rychloupínací adaptér pro ramena LanParte Magic Arm a (např.) kamero

Monitor Quick Release Adapter (Flat) (MQR-03)
n

LanParte Monitor Quick Release Adapter (Flat) (MQR-03)

825 Kč

Univerzální rychloupínací adaptér pro ramena LanParte Magic Arm a (např.) kamero

Ultra Light Magic Arm (ULMA-01)
n

LanParte Ultra Light Magic Arm (ULMA-01)

1 430 Kč

Kloubové rameno Ultra Light Magic Arm integruje sadu dvou 25mm kloubů s krátkými

» všechny produkty Střižny a režieStřižny a režie (1)

ATEM Mini
n

Blackmagic Design ATEM Mini

7 514 Kč

Cenově dostupná režie ATEM Mini je navržena pro snadné živé streamování (např. n

Alternativní produkty

AC7

SmallHD AC7

15 995 Kč

Profesionální řada video monitorů s velmi kvalitním IPS nebo OLED panelem.

Accessories (Display)

RED Accessories (Display)

2 500 Kč

Pro modely EPIC, SCARLET a novější kamery byly vyvinuty dotykové LCD displeje pr

AK-HVF100 LCD Colour Viewfinder
n

Panasonic AK-HVF100 LCD Colour Viewfinder

na telefon

Displej pro studiové kamery Panasonic (např. modely AK-UC3000 nebo AK-HC5000) je

Apollo
nz

Convergent Design Apollo

79 890 Kč 76 380 Kč

Apollo je kombinací čtyřkanálového rekordéru HD videa do formátu Apple ProRes a

BEM-072
nz

BON BEM-072

28 080 Kč 25 272 Kč

Overview BEM-072 is a cost-effective 7" on-camera monitor. It has color-calibra

FM-055F
nz

BON FM-055F

15 470 Kč 13 925 Kč

Model FM-055F dlouholetého korejského výrobce televizní techniky BON je lehký ka

HyperDeck Shuttle 2

Blackmagic Design HyperDeck Shuttle 2

8 883 Kč

Blackmagic Design HyperDeck Shuttle 2 je externí SDI/HDMI video rekordér a přehr

Odyssey7Q+

Convergent Design Odyssey7Q+

51 580 Kč

Pravděpodobně nejdokonalejší kombinace náhledového monitoru a videorekordéru s p

PIX-E

Video Devices PIX-E

32 500 Kč

Americká značka Sound Devices je dobře známá všem filmovým zvukařům díky svým př

Video Assist 4K
z

Blackmagic Design Video Assist 4K

20 670 Kč 19 900 Kč

Blackmagic Video Assist 4K je přenosný profesionální monitor a videorekordér pro

XFD057 5.7” FullHD Compact Reference Monitor
n

AVtec XFD057 5.7” FullHD Compact Reference Monitor

6 994 Kč

Profesionální kamerový monitor s 5,7” IPS LCD panelem a HDMI rozhraním. Displej

XFD070 7” FullHD Compact Reference Monitor
n

AVtec XFD070 7” FullHD Compact Reference Monitor

6 214 Kč

Profesionální kamerový monitor se 7” IPS LCD panelem a HDMI rozhraním. Displej m

XFS070SDI 7” Full HD SDI Assistant Monitor
n

AVtec XFS070SDI 7” Full HD SDI Assistant Monitor

10 374 Kč

Profesionální kamerový monitor se 7” IPS LCD panelem a HD-SDI i HDMI rozhraními.

Máte otázku? Zeptejte se nás!