Syntex - Novinky

SK | CZ | EN

Výrobci | Kategorie

Syntex eNews
Aktuální info přímo na váš email!

Facebook

Novinky

Akce: Panasonic LUMIX DC-GH5 se slevou do konce roku!

Až do 31. 12. 2017 můžete získat profesionální 4K bezzrcadlovku Panasonic GH5 za 49.990 Kč vč. DPH, namísto standardních 54.999 vč. DPH! V akci je také sada těla a objektivu LUMIX G VARIO 12-60 mm / F3.5-5.6 ASPH, která se dočasně prodává za 54.990 Kč vč. DPH (běžná cena je 59.999 Kč vč. DPH)!

Panasonic DC-GH5 sleva promo akce

13.10.17

EDIUS: Dvě nová výuková videa pro začátečníky s českými titulky

V řadě videí „EDIUS Basic Tutorials” jsou diváci seznámeni se základními funkcemi a stylem práce ve střihovém programu EDIUS Pro 8. 21. a 22. video v řadě, nyní s českými titulky, popisují vkládání materiálu na časovou osu.

Grass Valley EDIUS 8 9


13.10.17

Nový SSD rekordér pro URSA Mini Pro, aktualizace Blackmagic Camera 4.5

Blackmagic Design uvádějí na trh nové příslušenství pro digitální filmovou kameru URSA Mini Pro. Zařízení URSA Mini SSD Recorder dovoluje zaznamenávat Cinema DNG nebo ProRes soubory na standardní 2,5” SSD disky a připojuje se mezi baterii a tělo kamery, a také prostřednictvím 6G-SDI rozhraní. Na trhu se dále objevil montážní prvek Blackmagic URSA Mini Pro F Mount pro objektivy Nikon. Kompatibilitu s novým příslušenstvím zajišťuje nově vydaný software Blackmagic Camera 4.5 Update, který dále snižuje latenci SDI výstupu pod jeden snímek, vylepšuje podporu pro objektivy B4 a opravuje chyby ostření a clonění u některých objektivů Canon.

Nové funkce Blackmagic Camera 4.5 Setup
Podpora pro rekordér URSA Mini SSD Recorder:

 • Záznam RAW a ProRes dat pomocí příslušenství SSD Recorder
 • Přehrávání materiálu z SSD rekordéru
 • Přidány stavové LED indikátory pro SDI a SSD
 • Implementována možnost používat 1TB, 2TB a 4TB SSD disky


Nové funkce Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K

 • Přidána podpora pro rekordér URSA Mini SSD Recorder
 • Informační panel pro SSD rekordér na stránce Media Status
 • Nižší latence SDI výstupu, nyní menší než 1 snímek
 • Nižší latence LCD monitoru
 • Parametr Program Audio pro prioritní poslech pokynů z režie ve sluchátkách
 • Vylepšená podpora pro objektivy B4
 • Opraveno ovládání zaostření u objektivů Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 STM a USM
 • Opraveno ovládání clony u objektivu Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM
 • Opravena chyba způsobující resetování úrovní zvuku po vypnutí/zapnutí přístroje
 • Opravena chyba způsobující nerozpoznání výměny objektivu v metadatech, pokud byla výměna provedena při vypnuté kameře


Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K URSA Mini SSD Recorder

12.10.17

Přední tvůrce hudebních videoklipů v Japonsku využívá kameru URSA Mini Pro 4.6K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

11
. října 2017

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil,
že jeden z předních japonských kameramanů specializujících se na hudební videoklipy, Kej Ikeda, využívá při své tvorbě digitální filmovou kameru Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K. S modelem URSA Mini Pro 4.6K natočil několik projektů pro významná hudební uskupení z Japonska, včetně populárních umělců KOTORI nebo Hysteric Panic. Ikeda natáčí a režíruje především hudební videa a záznamy z koncertů, ale je autorem i mnoha cenami ověnčených krátkých a dlouhometrážních filmů. Od založení vlastního studia ISAI se Ikeda stal uznávaným průkopníkem na poli vizuálního vyjádření hudby.

Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K Kei Ikeda

Poprvé jsem model URSA Mini Pro použil pro videoklip 'Blue' hudebního tělesa KOTORI. Klient si původně přál natáčet na filmový materiál, což bylo ale z finančního hlediska neproveditelné. Museli jsme se poohlédnout po kameře, která by za přiměřenou cenu poskytla podobný obraz a volba padla právě na model URSA Mini Pro 4.6K. Natáčelo se do 3K rozlišení pomocí pevných objektivů a anamorfického adaptéru SLR Magic,” prozradil Ikeda. S postprodukcí pomohl software DaVinci Resolve.

Ve stejné době vznikal i videoklip pro Hysteric Panic -- opět pomocí modelu URSA Mini Pro a adaptéru SLR Magic -- a také video pro uskupení Pass Code: „
Používal jsem pevné objektivy Canon. U tohoto videa jsem primárně stál za kamerou, nebyl jsem zodpovědný za postprodukci materiálu. To byl jeden z důvodů, proč jsem natáčel do formátu ProRes, aby režisér mohl materiál snadno sestříhat a použít dodané LUT nastavení pro barevné úpravy. Osobně obvykle natáčím do formátu RAW, ale hodí se mít možnost použít ProRes, pokud nemám absolutní kontrolu nad celým projektem,” vysvětlil Ikeda.

Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K Kei Ikeda

Tyto projekty znamenaly mé první seznámení s kamerou. Byl jsem velice překvapen obrazovou kvalitou a dynamickým rozsahem. Následně jsem kameru použil i pro další píseň od KOTORI, 'ROKUGATSU (June)'. Opět se používaly pevné objektivy Canon a natáčelo se do formátu RAW. [...] Následovalo několik dalších projektů. Kamera mi díky možnosti použít EF nebo PL objektivy poskytuje možnost přizpůsobit ji pro potřeby konkrétního projektu. Natáčel jsem také vyššími snímkovými frekvencemi, testoval jsem nekomprimovaný i komprimovaný RAW materiál. Komprimovaná RAW data poskytují velice pěkný obraz, téměř k nerozeznání od nekomprimovaného materiálu.

Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K Kei Ikeda

V nedávné době použil kameru URSA Mini Pro také pro webovou reklamu: „
Reklamu jsem natočil s pomocí anamorfického objektivu Cooke. Se stejným klientem jsem pracoval již v minulosti, ovšem tehdy jsem použil jinou, podstatně dražší kameru. [...] Klient preferoval vzhled materiálu natočeného prostřednictvím modelu URSA Mini Pro a objektivu Cooke!

Výhodami kamery URSA Mini Pro jsou vysoká obrazová kvalita a široký dynamický rozsah. Také se s ní velice snadno pracuje. Není nutné ji vybavit velkým množstvím příslušenství, nepotřebuji tedy velký štáb nebo asistenta kamery. Používat kameru URSA Mini Pro je snadnost sama,” dodal Ikeda.

Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K Kei IkedaFotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

11.10.17

RED představují nový snímač MONSTRO 8K VV

RED Digial Cinema uvedli nový 8K Full Frame snímač pro kamery WEAPON: MONSTRO 8K VV! MONSTRO je nová generace obrazového senzoru RED DRAGON 8K VV s vyšší obrazovou kvalitou, včetně vyššího dynamického rozsahu a vyšší úrovně detailů v tmavých partiích záběrů. Kamera WEAPON 8K VV vybavená novým snímačem MONSTRO nabízí záznam 8K FF materiálu rychlostí až 60 fps resp. 8K 2,4:1 rychlostí až 75 fps, s datovým tokem až 300 MB/s (RED MINI-MAG 480GB a 960GB modely). Nový snímač s plochou 40,96 x 21,60 mm nabízí dynamický rozsah 17+ clonových čísel a rozlišení 8192 x 4320 efektivních pixelů. V rozlišení 4K FF lze zaznamenávat rychlostí až 120 fps, v 2K FF rychlostí 240 fps. Stejně jako ostatní kamery v řadě DSMC2, zaznamenává WEAPON VV MONSTRO 8K simultánně REDCODE RAW a proxy data ve formátu Apple ProRes nebo Avid DNxHD/HR. Nový model kamery WEAPON VV bude v prodeji počátkem roku 2018 (předchozí objednávky RED DRAGON 8K VV budou vyřizovány v průběhu následujících týdnů bez navýšení ceny), majitelům WEAPON CF kamer bude nabízen cenově zvýhodněný upgrade.

Nově vydaný firmware 7.0 přináší nový software IPP2 pro zpracování obrazu v kameře všem majitelům modelů se snímači HELIUM a MONSTRO. IPP2 nabízí lepší práci s barvami, zdokonalené demosaicing algoritmy apod.

RED WEAPON 8K VV MONSTRO09.10.17

Aktualizace DaVinci Resolve 14.0.1

První aktualizace pro DaVinci Resolve Studio 14 od Blackmagic Design obsahuje podporu pro dekódování HEVC materiálu a hardwarovou akceleraci dekódování v nejnovější verzi operačního systému macOS (High Sierra), podpora audio stop typu 7.1 v časové ose, vylepšené měření hlasitosti, indikátory masky u náhledových ikon v Media Poolu a podporu dynamiky u audio šavlí v panelu Fairlight Audio Mixer. Navíc obsahuje aktualizace 14.0.1 i desítky drobných oprav a vylepšení (kompletní seznam zde).

Blackmagic Design DaVinci Resolve 14.0.1

06.10.17

EDIUS: Tři nová výuková videa pro začátečníky s českými titulky

V řadě videí „EDIUS Basic Tutorials” jsou diváci seznámeni se základními funkcemi a stylem práce ve střihovém programu EDIUS Pro 8. Osmnácté, devatenácté a dvacáté video v řadě, nyní s českými titulky, popisují prohlížení a třídění materiálu, trimování médií v binu a postupy pro náhled videa přes celou obrazovku a skrytí informačních oken.

Grass Valley EDIUS 8 9

06.10.17

Floridská stanice WFTV využila systém Panasonic P2 Cast pro bezpečnou realizaci zpravodajství o hurikánu Irma

Floridské sdělovací prostředky čelily během řádění hurikánu Irma řadě obtíží, od přenosů zpravodajských relací v extrémním počasí až po alternativní poskytování informací pomocí sociálních médií, např. obyvatelům s dočasně přerušenou dodávkou proudu.

Televizní stanice WFTV-TV spadající do skupiny Cox Media Group (CMG) obsluhující oblast floridského Orlanda, se spoléhala na cloudovou platformu
Panasonic P2 Cast, díky čemuž byla schopna poskytovat zpravodajství s maximální rychlostí při zachování bezpečnosti reportérů.

Naše zpravodajské štáby byly rozmístěny na bezpečných místech centrální Floridy a pracovaly střídavě v 12hodinových směnách, aniž by se musely přesouvat po silnicích. Podmínky byly různorodé, od exteriérů bičovaných větrem i deštěm až po interiéry krizových center. Štáby byly vybaveny jídlem a zdravotnickým materiálem s doplňováním zásob a paliva před i po bouři pomocí nákladního vozu,” zhodnotil zpravodajskou činnost během bouře Dave Sirak, ředitel zpravodajských technologií společnosti CMG.

Přibližně polovina našich AVC-ULTRA kamer AJ-PX800 využívala infrastrukturu P2 Cast. V některých případech pracovaly štáby v tradičních přenosových vozech, jindy bylo třeba využít přenosové batohy pro mobilní sítě. Automatický upload proxy materiálu nám umožnil pracovat bez použití laptopů a bez nutnosti vytahovat paměťové karty z kamer, které byly chráněny před vlhkem. Vyjmutí karet by mělo za následek porušení těsnosti dešťových ochran a v konečném důsledku kontaminaci elektroniky kamer vlhkem, což může mít fatální následky,” dodal Dave Sirak.

Panasonic AJ-PX800 P2 Cast

Systém P2 Cast využívá pokročilé funkce zpravodajských kamer řady Panasonic P2 HD AVC-ULTRA: jejich síťové funkce dovolují uploadovat data na cloudovou platformu pro okamžitý webový náhled a střih materiálu. P2 Cast urychluje celkové zpracování zpravodajství a dovoluje pracovat s natáčeným materiálem pomocí libovolného zařízení připojeného k internetu. Obrovskou výhodou je možnost přenášet na cloud kvalitní proxy videa s nízkým datovým tokem přímo z lokací, vytvářet sekvence vybraných záběrů a následně tyto sekvence stahovat z kamer ve vysokém rozlišení pro vysílání.

Jak se přesouvalo oko hurikánu po střední Floridě, byli jsme nuceni uklidit do bezpečí naše satelitní a mikrovlnné antény, naši reportéři ale pokračovali v poskytování zpravodajství díky systému P2 Cast, a to i v období nejvyšší intenzity bouře,” uvedl dále Sirak. „Obsah byl sdílen automaticky, prodleva mezi natáčením a vysíláním zpravodajství se pohybovala v rozmezí 5-10 minut v závislosti na délce reportáže a aktuální průchodnosti sítě. Navíc jsme tak omezili dobu, po kterou byly naše štáby vystaveny extrémnímu počasí.

Proxy video soubory lze také sdílet prostřednictvím sociálních médií: „
Sociální média jsou pro poskytování zpravodajství o katastrofách velice důležitá. Orlando se staralo o tisíce lidí evakuovaných z jižní Floridy a jejich jediným pojítkem s domovem během transportu a dočasném ubytování v hotelech byly právě sociální platformy. A jakmile bylo bouří zasaženo i Orlando, byli jeho obyvatelé opět odkázáni na sociální média, zejména během výpadků proudu.

Systém P2 Cast zvýšil bezpečnost našich štábů. Eliminoval nutnost kabelových připojení a poskytl kameramanům možnost rychlých přesunů při kontinuálním natáčení a sdílení pořizovaného videa. Naše sesterská stanice WSB-TV navíc realizovala zpravodajství o hurikánu Irma z Houstonu a štáby WSB i WFTV tak mohly simultánně sdílet média prostřednictvím P2 Cast. Bylo to vůbec poprvé, co jsme systém P2 Cast využili k sdílení obsahu s dalšími štáby v terénu.

P2 Cast je extrémně jednoduchý nástroj pro sdílení videa -- pokud je kamera připojena k vysokorychlostnímu internetu, jsou výsledky fantastické. Systém se stal nedílnou součástí naší práce, bez něj bychom se již prakticky neobešli,” dodal Dave Sirak.

Panasonic P2 Cast

05.10.17

Kamery Micro Cinema Camera pomohly natočit novou reklamu na luxusní kupé LEXUS LC500 – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

4. října 2017

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil,
že nový webový film propagující kupé LEXUS LC500 natočilo několik kamer Blackmagic Micro Cinema Camera vybavených monitory/rekordéry Video Assist.

Reklamní spot natočil KejTakahaši, zakladatel tokijského studia KID Co. Ltd. na lokacích v U.S.A.: atraktivitu automobilu podtrhuje slavná kalifornská Angeles Crest Highway. Snímek byl natočen pomocí velkého množství kamer z mnoha úhlů, včetně šesti kusů modelu Micro Cinema Camera. Krom kamer Micro Cinema Camera použil Takahaši také dva monitory Video Assist pro náhled videa.

LEXUS LC500 Blackmagic Micro Cinema Camera

Dočasně jsme zablokovali asi 4 km silnice a postupně natočili několik průjezdů automobilu LC500. Každá cesta trvala asi 15 až 20 minut a měli jsme k dispozicipouze jeden natáčecí den. A protože šlo o natáčení v exteriérech, vše muselo být hotovo do západu slunce. Nebylo tedy mnoho času a museli jsme najednou pořídit maximální počet záběrů,” uvedl Kej Takahaši.

Tři kamery Micro Cinema Camera byly v interiéru vozu upevněny k jedné společní tyči, další byla připevněna pomocí montáže s přísavkou na okno u řidiče, jiná snímala nohu řidiče. S touto kamerovou sestavou se zároveň pořizovaly záběry tachometru, rukou řidiče, plynového pedálu a dalších částí interiéru. Poslední Micro Cinema Camera byla použita k natočení vertikálních záběrů.

LEXUS LC500 Blackmagic Micro Cinema Camera

Spolu s režisérem jsme chtěli záběry ozvláštnit pomocí jedné Micro Cinema Camery otočené o 90 stupňů a upevněné na jiné kameře. Výhodou kamery jsou její kompaktní rozměry, lze ji nainstalovat na místa, kam se běžné přístroje nedostanou. A protože jsme měli velké časové omezení, bylo velice výhodné natočit tolik záběrů najednou,uvedl dále Takahaši.

O barevné úpravy na lokacích se postaral software DaVinci Resolve, nastavení kamer proběhlo za asistence monitoru/rekordéru Video Assist: „Snadno se připojuje a poskytuje dobře čitelný obraz. Je také velmi kompaktní a líbí se mi i možnost použít běžné akumulátory. Video Assist je všestranný produkt,prohlásil Takahaši.

LEXUS LC500 Blackmagic Micro Cinema Camera

S režisérem tohoto projektu jsem pracoval i na jiných zakázkách a Micro Cinema Camera se stala naším standardně používaným modelem při natáčení automobilových reklam. Miniaturní kamery se v interiérech automobilů používají běžně, včetně hlavových montáží, obrazová kvalita je ale většinou špatná. A pokud natáčíte nějaký luxusní produkt, chcete také odpovídající záběry. Na rozdíl od jiných zaznamenává Micro Cinema Camera bohatý obraz a záběry lze snadno sladit s výstupem větších modelů,dodal Kej Takahaši.Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.


O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

04.10.17

Nové aktualizace pro objektivy Panasonic

Společnost Panasonic – krom fotoaparátů a kamer – pravidelně aktualizuje také své objektivy. V poslední době jde např. o aktualizaci 1.1 pro model Leica DG Vario-Elmarit 12-60mm F2.8-4.0 Asph. Power O.I.S., která řeší problémy s nestabilitou autofokusu a zlepšuje výkon optické stabilizace obrazu (stahujte zde) nebo o verze 1.2 pro Lumix G Macro 30mm/F2.8 Asph. Mega O.I.S. (zde) a 1.3 pro Leica DG Nocticron 42.5mm F1.2 Asph. (zde), které aktivují funkci Dual I.S. 2 (pouze u kompatibilních fotoaparátů). Firmware je nutné rozbalit na SD kartu (k dispozici je archiv typu ZIP nebo samorozbalovací soubor), tu následně vložit do kamery a spustit aktualizaci tlačítkem „Play”.

Panasonic Leica DG Vario-Elmarit 12-60mm F2.8-4.0 Asph. Power O.I.S.

03.10.17